فهرست
ایمان دایی: بهترین مبعلی همه دوران
ایمان دایی: بهترین مبعلی همه دوران

ایمان دایی: بهترین مبعلی همه دوران

آی اسپورت- ایمان مبعلی فصلی رویایی را در نفت تهران می‌گذراند. در سالی که مبعلی باید کم کم به خداحافظی از فوتبال فکر کند به اوج شکوفایی و بلوغ فوتبالی‌اش رسیده. در میان بازیکنان جنوبی چنین مواردی را کم می‌توان پیدا کرد. خصلت بازیکنان جنوبی این است که خیلی زود راضی می‌شوند و بعد از رسیدن به اوج، خیلی زود راه بازگشت را پیش می‌گیرند. مبعلی اما ظاهرا جزء استثناهاست. اگرچه نمی‌شود نقش علی دایی را هم در احیای مجدد این بازیکن نادیده گرفت.

چیزی که باعث شده درخشش مبعلی خیلی بیشتر به چشم بیاید عملکرد او در سال پیش است. مبعلی که فصل گذشته با مصدومیت هم دست به گریبان بود فصل خوبی را در تیم منصوریان نگذراند و آمار بسیار بدی را از خودش به جای‌گذاشت. آماری که او را به این جمله نزدیک کرد: پایان فوتبال

او در بیش از 1600 دقیقه که با پیراهن نفت به میدان رفت تنها یک پاس گل داد و یک پنالتی بدست آورد. آمار بسیار بدی که یکی از دلایل مهم نتیجه‌گیری مبعلی هم بود. شاید تفاوت عملکرد مبعلی در دو فصل اخیر را بتوان تا حدی به پای مصدومیت گذاشت اما نکته این است که مبعلی از دو فصل گذشته هم عملکرد چشم‌گیرتری داشته است. از فصلی که توانست عنوان آقای پاس گل را بدست بیاورد. او در آن فصل هم تا هفته پانزدهم 5 پاس گل داده و یک گل زده بود. نگاهی به آمار این فصل او بیندازید. 6 پاس گل. 3 گل و یک پنالتی. کارنامه‌ای پربارتر از همیشه و ستاره‌‌ای درخشان‌تر از همه دوران.

به همین دلیل است که منصوریان و چند تیم دیگر برای جذب هافبک آماده دایی دندان تیز کرده‌اند. البته دایی هم علاقه‌ای ندارد که نقطه قوت تیمش را به دست دیگران بسپارد. شاید به همین دلیل است که این مربی جزء معدود دفعاتی است که برای نگه‌داشتن یک بازیکن تمام تلاشش را به کار می‌گیرد. کاری که قبل از این از دایی کمتر دیده بودیم. دایی و مبعلی هر چند در زمان بازی رابطه خیلی دوستانه‌ای با هم نداشتند اما حالا و در رابطه‌ای جدید روزهای خوبی را تجربه می‌‌کنند. روزهایی که می‌‌تواند برای هر دو پایان خوشی داشته باشد. شاید قهرمانی جام‌حذفی، شاید سهمیه لیگ برتر برای دایی و عنوان بهترین مبعلی تمام دوران برای ایمان.

۳ ۱  
آی اسپورت
2017-01-02 17:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
amir
دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۱۶
برادر من حافظه ات خیلی ضعیفه. ایمان مبعلی سال چهارم لیگ برتر با 12 گل و 13 پاس گل و با قهرمان کردن فولاد یکی از درخشان ترین و ارزشمند ترین بازیکن های لیگ بود. ایمان قهرمانی رو یکبار بدست اورده.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر