فهرست
تیم دختران ایران از زلزله نپال نجات پیدا کرد (گزارش تصویری)
تیم دختران ایران از زلزله نپال نجات پیدا کرد (گزارش تصویری)

تیم دختران ایران از زلزله نپال نجات پیدا کرد (گزارش تصویری)

خوش‌شانس بودند و بودیم که خبر ناگوار دیگری را در سال ۹۴ نشنیدیم.، انتخاب‌های عجیب کنفدراسیون فوتبال آسیا برای میزبانی نزدیک بود کار دست همه بدهد. زلزله هفت و نه دهم ریشتری نپال که این روزها توجه جهان را به خود جلب کرده نزدیک بود در فوتبال هم تراژدی به بار بیاورد.

تیم ملی دختران زیر ۱۴ سال ایران که برای حضور در فستیوال آسیایی در کشور نپال حضور داشتند با برگزاری چهار بازی دو شکست و دو پیروزی به دیدار رده بندی رسیده بودند و بازی آخرشان مقابل هند بود که مسابقات به دلیل زلزله تعطیل شد و تیم‌ها به کشورهایشان برگشتند. اما از بخت خوب تیم‌ها، زمانی که زلزله آمده بود، تیم‌ها در زمین‌های تمرینی و فضای باز حضور داشتند و در هتل نبودند.

 چراکه هتل با خاک یکسان شده بود و اگر در هتل حضور می‌داشتند، ممکن بود اتفاقات بدتری هم بیفتد. در هر حال کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا، وارد کار می‌شود و به فدراسیون فوتبال نپال دستور می‌دهد پزشکانی را به محل برگزاری تمرینات و هتل با خاک یکسان شده بفرستد. چراکه به غیر از ایران، هیچ تیم دیگری پزشک نداشته و دختران نونهال درحالی که یک‌بند اشک می‌ریختند و ترسیده بودند وضعیت عجیبی پیدا کرده بودند. تنها جایی که ازهتل سالم مانده بود، لابی هتل بود و نیروهای امداد وسایل مسافران بخت برگشته هتل را به آنهایی که زنده مانده بودند پس می‌دادند.

 زمانی که تیم‌ها به هتل برمی‌گردند هم تیم ایران را به داخل لابی هتل می‌برند که دکتر بهار حسن‌میرزایی، پزشک تیم ملی نونهالان به برگزار‌کنندگان معترض می‌شود که چرا بازیکنان تیم ملی نونهالان را در لابی هتل و در فضای بسته اسکان داده است، چراکه هر لحظه امکان پس‌لرزه وجود دارد و باید تیم ملی نونهالان ایران هم به بیرون از هتل انتقال پیدا کنند.

 این اتفاق به این دلیل افتاد که پزشک تیم ملی دختران همراه با تیم اعزام شده بود و به خوبی از قوانین آگاهی داشت. دختران فوتبالیست تیم ملی نونهالان که در حالت شوک به سر می‌بردند به بیرون از لابی درب و داغان هتل انتقال داده می‌شوند و در محوطه اسکان می‌یابند. در همین لحظه یک پس‌لرزه دیگر اتفاق می‌افتد و بخش دیگری از لابی هتل ریزش می‌کند و تیم ملی نونهالان برای دومین بار شانس می‌آورد. در واقع آنها از نپال جان سالم به در بردند. کاروان تیم ملی دختران نونهال ایران دیروز ساعت ۹ صبح با پروازهای اضطراری کاتماندو را با پرواز قطری به سمت تهران ترک می‌کنند و ساعت ۴:۳۰ بامداد امروز وارد تهران شدند. جالب اینجاست که در فرودگاه کاتماندو، همان خانم دکتر جان یک نپالی را با CPR در فرودگاه نجات داده است. تیم ملی دختران زیر ۱۴ سال از رقابتهای نپال جان سالم به در بردند.

 

     
آی اسپورت
2015-04-27 11:02:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر