فهرست
همه کسانی که باعث افت شهباززاده شدند:عنایتی،کرار،قلعه نویی و دیگران!
همه کسانی که باعث افت شهباززاده شدند:عنایتی،کرار،قلعه نویی و دیگران!

همه کسانی که باعث افت شهباززاده شدند:عنایتی،کرار،قلعه نویی و دیگران!

آی اسپورت-استقلال در 7هفته اخیر تنها یک برد داشته است و آن برد هم مقابل یکی از ضعیفترین تیمهای لیگ برتر یعنی نفت مسجدسلیمان بوده است. برد خفیف یک بر صفر که باعث شد آمار استقلالیها در هفته های اخیر رنگ فاجعه به خود نگیرد. نگاهی به این هفت هفته نشان میدهد که نتیجه نگرفتن استقلال با یک اتفاق دیگر در این تیم هم همزمان شده است. گل نزدن سجاد شهباززاده. شهباززاده یکی از بهترین خریدهای استقلال در این فصل بود.بازیکنی آرام، بی حاشیه و گلزن. گلهای او و بازی خوبش حسابی هواداران استقلال را امیدوار کرده بود؛هم به کسب آقای گلی لیگ و هم به شانس اول قهرمان بودن. اما شهباززاده 7 هفته است که گل نزده،یعنی به تعداد هفته‌هایی که استقلال نتایج قابل قبولی نگرفته است.

یکی از مهمترین دلایلی که برای گل نزدن شهباززاده عنوان میشود حضور عنایتی در خط حمله آبیها و دورشدن سجاد از محوطه جریمه است. شهباززاده با دورشدن از محوطه جریمه هم شانس گلزنی را از دست داده و هم نشان داده که برخلاف چارچوب شناسی اصلا استعدادی در ایجاد موقعیت برای همبازیانش ندارد و به همین دلیل در این 7 هفته علاوه بر این که تعداد گلهایش،تعداد پاس گلهایش هم عدد صفر بوده است. دلیل دیگری که برای افت شهباززاده میتوان پیدا کرد غیبت طولانی‌مدت جاسم کرار است. کرار و شهباززاده هماهنگی بسیار خوبی با هم داشتند و بسیاری از گلهای استقلال روی همکاری آنها به ثمر رسیده بود اما غیبت طولانی هافبک جنجالی هم به استقلال ضربه زد و هم به این بازیکن جوان. کرار در این فصل در 9 بازی در ترکیب اصلی تیمش قرار نداشته و در این 9بازی، شهباززاده تنها در2 بازی موفق به گلزنی شده است و در 7 بازی ناکام بوده است. با بازگشت مجدد کرار هم اما یک تغییر ایجاد شده،جای شهباززاده در خط حمله را عنایتی گرفته و این بازیکن در کنار جاسم کرار بازی میکند.

در ترکیب فعلی شهباززاده و کرار نمیتوانند با همکاری همدیگر راهی به دروازه حریف پیدا کنند. هیچ کدام از این دو بازیکن هم که هر دو تکنیکی و متخصص بازی روی زمین هستند نمیتوانند برای رضا عنایتی سرزن موقعیت بسازند و خارج شدن این دو مهره اصلی از بازی استقلال باعث میشود که عملا استقلال در میانه زمین و خط حمله ناتوان باشد که این اتفاق از زمان حضور عنایتی بوجود آمده است.

اگرچه عنایتی با زدن 4 گل آن هم در این سن و سال نشان داده که هنوز هم یکی از بهترین مهاجمان لیگ برتر است اما این 4 گل نتوانسته محو شدن دو بازیکن از ترکیب تیم را جبران کند و به امتیازگیری استقلال کمک زیادی انجام دهد.

     
آی اسپورت
2015-04-27 18:16:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر