فهرست
منتظر برکناری قلعه‌نویی نباشید؛این استقلال حرفه‌ای
منتظر برکناری قلعه‌نویی نباشید؛این استقلال حرفه‌ای

منتظر برکناری قلعه‌نویی نباشید؛این استقلال حرفه‌ای

آی اسپورت- از چند هفته گذشته که استقلال نتایج خیلی خوبی نگرفت و میشد پیش‌بینی کرد که در حال خارج شدن از کورس قهرمانی است هواداران این تیم در انتظار خبر استعفا یا برکناری امیرقلعه‌نویی بودند. اتفاقی که در تاریخ باشگاه استقلال در لیگ حرفه‌ای جزءاتفاقات نادراست. آمار نشان میدهد که باشگاه استقلال در زمینه تغییرکادرفنی یکی از حرفه‌ای ترین باشگاه های ایران است.

تاریخ نه چندان قطور بازی‌های لیگ برتر را که ورق می‌زنیم تنها برمی‌خوریم به دو تغییر در میانه‌های فصل که این بیانگر استحکام جایگاه سرمربی‌ها در این باشگاه است. استقلال تاکنون دو بار در طول تاریخ لیگ برتری خود سرمربی تغییر داده است. یک بار در فصل دوم که پس از نتایج ضعیف رولند کخ مدیران وقت حکم به سرمربیگری جواد زرینچه دادند و بار دیگر در فصل هفتم که به واقع سیاه‌ترین دوران تاریخ باشگاه استقلال در لیگ برتر هم بود. آن فصل ابتدا ناصر حجازی در حالی که استقلال رتبه ششمی را در اختیار داشت، برکنار و به جایش فیروز کریمی سکان هدایت آبی‌ها را در دست گرفت که این مربی هم در فاصله 2 هفته مانده به پایان لیگ برکنار شد و وقتی بازی‌های لیگ به پایان رسید امیر قلعه‌نویی آمد تا استقلال را در بازی‌های باقیمانده جام حذفی هدایت کند.

پس از آن استقلال دیگر هیچ‌گاه در میانه‌های فصل سرمربی‌اش را تغییر نداد تا به باثبات‌ترین باشگاه لیگ برتر بدل شود. در میان تیم‌های حاضر در لیگ برتر هرگز چنین استحکامی در بخش فنی را نمی‌بینیم. حتی باشگاه سپاهان که از جمله موفق‌ترین تیم‌های حاضر در لیگ برتر بوده، بارها سرمربی‌اش را در میانه‌های فصل تغییر داده است.

این روش مدیریتی که در اکثرلیگهای اروپایی شاهد آن هستیم وشاید یکی از نمونه‌های آن دیوید مویس باشد به خوبی در استقلال اجرا میشود و یکی از نقاط مثبت این تیم است.

  ۱  
آی اسپورت
2015-04-27 17:17:30
نظر دهید

۱ نظر
سعید
دوشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۰:۱۵
مطلبت رو میپسندم اما استقلال به خون تازه احتیاج داره،فصل بعد بعد مدت ها استقلالی ها میتونن شاهد یک مربی خارجی کاربلد باشن مثل اسکوچیچ،
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر