فهرست
آنری: با بازیکنی مثل ژیرو نمی‌شود قهرمان لیگ شد
آنری: با بازیکنی مثل ژیرو نمی‌شود قهرمان لیگ شد

آنری: با بازیکنی مثل ژیرو نمی‌شود قهرمان لیگ شد

آی اسپورت - «آرسنال باید تیم خود را با چهار بازیکن فوق ستاره تقویت کند تا شانسی برای کسب عنوان قهرمانی لیگ جزیره داشته باشد.» این ادعاییست که تیری آنری ستاره سابق این باشگاه مطرح کرده است.

توپچی ها بازی یکشنبه خود (مقابل چلسی) را با تساوی بدون گل به پایان رساندند، نتیجه ای که چلسی را به چهارمین قهرمانی خود در لیگ برتر انگلیس نزدیک‌تر کرد. آنری معتقد است آرسنال باید همان سیاست های نقل و انتقالاتی که چلسی سال گذشته به کار گرفت را تکرار کند تا بتواند به انتظار ده ساله اش برای قهرمانی پایان دهد و جام را به خانه ببرد.

این مرد فرانسوی گفت: «برای تقویت تیم و قهرمانی لیگ  باید چهار بازیکن بخریم که شامل یک دروازه بان، یک هافبک تدافعی، یک مدافع آخر و یک مهاجم نوک فوق ستاره است. چلسی امروزه بهترین مثال برای من است. آنها سال گذشته جنگیدند و همچنان برای قهرمانی رقابت می‌کنند. آنها امسال کورتوآ ، نمانیا ماتیچ ، سسک فابرگاس و دیگو کاستا را دارند. برای من این نشانه ظرفیت و توانایی یک تیم است، چیزی که امروز به وضوح شاهد آن هستیم. یک تیم توانست ولی تیم دیگر نه! چلسی در حال فتح لیگ است.»

از او درباره اینکه آیا ونگر می‌تواند نقاط ضعف تیمی آرسنال را که نیاز به بهبود دارد، پیدا کند، پرسیده شد. آنری در جواب گفت که او مجبور به انجام آن است: «اگر شما یک دروازه بان جذب می‌کنید باید مشابه دروازه‌بانان بایرن مونیخ، چلسی ، منچستر یونایتد و بسیاری از تیم های دیگر باشد. شما به این سبک بازیکن، به این رقابت گروهی و در آخر به بازیکنان سطح بالا نیاز دارید. این موارد برای بدست آوردن عنوان قهرمانی باید اتفاق بیفتد. به نظر من اولیویه ژیرو دارد برای آرسنال خیلی خوب کار می‌کند اما آیا با بازیکنی مثل او می شود قهرمان لیگ شد؟ من اینطور فکر نمی‌کنم. او کارش را انجام می‌‌دهد، تا الان هم خیلی خوب کار کرده اما اینطور نمی‌شود به قهرمانی لیگ رسید.»

جدای از اصلاح نقاط ضعف تیمی که نیاز به تقویت دارد، آنری مدعی شد وقت آن رسیده که تعدادی از ستارگان برجسته تیم، به خود بیایند و  ثبات بیشتری در عملکردشان داشته باشند. آنری گفت: بازیکنان هم باید بهتر کار کنند. من به مسعود اوزیل اشاره می‌کنم که هشتمین حضور خود را در مقابل چهار تیم برتر لیگ تجربه می‌کرد. بدون گل زده و فقط با دوپاس گل! این کافی نیست. از زمان پیوستن به آرسنال او 14 پاس گل داشته در حالی که اگر به آمار فابرگاس در چلسی توجه کنیم، می بینیم که او 16 پاس گل فقط در یک فصل داشته است. در آخر ، من معتقدم و بر این باورم که بازیکنان باید یک قدم رو به جلو بردارند و سطح بازی خود را بالا ببرند.  

     
آی اسپورت
2015-04-27 17:42:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر