فهرست
استتوس: در نقد کارشناسی به‌نام امیرحاج رضایی
استتوس: در نقد کارشناسی به‌نام امیرحاج رضایی

استتوس: در نقد کارشناسی به‌نام امیرحاج رضایی

گاهی محتوای فنی حرفهایش غنی نیست اما حداقل مغرضانه هم نبوده. امیر حاج رضایی را به عنوان \"منتقد مودب و با انصاف\" می‌شناسیم؛ به استثنای قضیه اختلاف شخصی با قلعه‌نویی. هنگام سرمربیگری قلعه‌نویی در تیم ملی، حاج رضایی منتقد سرسخت او بود. بعداً در سپاهان مشاور قلعه‌نویی شد و انتقاداتش به پایان رسید!
پس از سپاهان، با هم رفتند تبریز {عکس سمت چپ}، اما به خاطر عدم موافقت تراکتور با رقم پیشنهادی حاج رضایی، همکاری امیر با امیر پایان یافت. او مجدداً منتقد قلعه نویی شد.
در برنامه 90 گفت: \"هرگز نان این فوتبال کثیف را نخواهم خورد\" اما همین حالا مشاور فنی پیکان است. صداوسیما، دو بار او را که طرف قرارداد باشگاه پیکان است، به عنوان کارشناس بی طرف دعوت کرد تا از \"حق پایمال شده\" پیکان مقابل استقلال دفاع کند! متاسفانه این رانت، در اختیار برخی کارشناسان داوری وابسته به باشگاهها هم قرار می‌گیرد. حاج رضایی سه هفته پیش به درستی در مسابقه نوروزی گزارشگر گفت: \"ما اینجا هم قضاوت می‌کنیم و هم قضاوت می‌شویم.\" اما در واقع او هرگز در تلویزیون قضاوت نشده، فقط قضاوت کرده. در این دو دهه که منتقد بوده، کاش خودش هم دو دقیقه نقد می‌شد تا بهتر قدر جایگاهش را بداند.
مثلاً نقد کارنامه مربیگری‌اش که سلسله‌ ناکامیهاست. سال 64 نام باشگاه سعدآباد شمیرانات، چون طاغوتی بود به صداوسیما تغییر یافت. تیمی با مربیگری مشترک (!) حاج مهدی اربابی و امیر حاج رضایی در لیگ تهران که ابتدا ناکام شد و سپس منحل.
هنگام سرمربیگری جوانان {عکس سمت راست}، بدترین نتیجه تاریخ فوتبال ایران را ثبت کرد. مقابل کشوری که نامش \"یمن شمالی\" بود و بعداً به سرنوشت سعدآباد شمیرانات دچار شد!


مهدی رستم‌پور

     
آی اسپورت
2015-04-27 18:50:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر