فهرست
پیگرینی: سیتی نمی‌تواند هر سال قهرمان شود
پیگرینی: سیتی نمی‌تواند هر سال قهرمان شود

پیگرینی: سیتی نمی‌تواند هر سال قهرمان شود

 آی‌اسپورت - بعد از یک فصل ناامیدکننده در بازیهای داخلی و اروپایی، مانوئل پیگرینی، سرمربی منچسترسیتی مدعی شده که این «غیرممکن» است که تیمش بتواند هر سال یک جام ببرد.

پیگرینی که سال گذشته با قهرمانی در لیگ و جام اتحادیه شروعی عالی در فوتبال انگلیس داشت این فصل را بدون کسب حتی یک جام به پایان می‌برد. این مربی شیلیایی معتقد است رسانه‌ها انتظار دارند سیتی هر سال فاتح لیگ شود در صورتی که اینطور نباید باشد چون تیم او قدرت پول خرج کردن به اندازه تیمهای دیگر را ندارد، که اشاره او به فان خال، مورینیو، ونگر و برندان راجرز بود که تابستان گذشته به مراتب بیشتر از سیتی خرید کردند: «این طرز فکر که تنها تیمی که باید قهرمان شود، سیتی است را درک و تحسین می‌کنم. اما ما نمی‌‌توانیم هر سال جام ببریم. این غیرممکن است، به ویژه در سالی مثل امسال.»

سیتی بابت محدودیتهای قانون بازی جوانمردانه مالی یوفا، سال گذشته نتوانست بیش از 49 میلیون پوند خرج کند در حالی که تیمی مثل منچستریونایتد حدود 152 میلیون پوند صرف خرید بازیکنان جدید کرد: «امسال آرسنال، چلسی، یونایتد و لیورپول بیشتر از ما پول خرج کردند و تیمهای بسیار قدرتمندی داشتند. همه اینها قدرت قهرمان شدن در لیگ را دارند.»

پیگرینی می‌گوید فشاری که رسانه‌ها بر تیم او می‌آورند که هر سال باید قهرمان لیگ شود، غیرمنصفانه است واینکه حضور در جمع چهار تیم صدر جدول نباید یک ناکامی بزرگ برای سیتی تلقی شود: «اگر شما معتقدید تنها تیمی که باید قهرمان شود ما هستیم، من با شما هم عقیده نیستم. البته که دوست دارم و می‌خواهم قهرمان شویم اما اگر به هر دلیلی دوم هم نشویم فکر نمی‌کنم یک فضاحت برای ما باشد. اگر هفتم شویم و به اروپا هم راه نیابیم، این حرف را قبول دارم اما وقتی ما در کل فصل دوم بوده‌ایم به نظرم انتقادها منصفانه نیست. »

     
آی اسپورت
2015-04-27 19:36:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر