فهرست
گزارش زنده - برنامه نود؛ مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده - برنامه نود؛ مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده - برنامه نود؛ مستقیم از استودیو 14

آی اسپورت- فقط سه دقیقه تاخیر. نودِ امشب راس ساعت 22:33 دقیقه آغاز می شود. برای نودی که قرار است خبرهای زیادی داشته باشد، این تاخیر سه دقیقه ای، قابل چشم پوشی به نظر می رسد.


- فردوسی پور از شرایط حساس لیگ حرف می زند. از اینکه چند تیم مدعی قهرمانی اند و «شش هفت» تیم فانوس به دست. او خواسته و ناخواسته پرسپولیس را در جمع تیم های نزدیک به سقوط قرار می دهد.- خداداد افشاریان، یکی از اولین کارشناس های داوری تاریخ نود است که تصمیم گرفته صحبت هایش را با تسلیت به جامعه داوری آغاز نکند. آن هم توی هفته ای که تسلیت خورِ خوبی داشته است!

-به نظر می رسد نظرسنجی، برگِ برنده نودِ امشب باشد. بعد از سه نظرسنجی برای انتخاب محبوب ترین ها، عادل که حسابی از استقبال مردم از این نظرسنجی ها رضایت داشته، امشب نظرسنجی نهایی را بین کریمی، مجیدی و عزیزی برگزار می کند. احتمالا فردِ برنده، راهی مسابقات جهانی خواهد شد! توضیح فردوسی پور هم در نوع خودش جالب است:«نفر اول، اول است اما معنایی ندارد که نفرات دوم و سوم، دوم و سوم باشند!».

- توی آیتم نود در مورد بازیکنان لیستِ کی روش، آمارهای دروازه بان ها بیشتر از همه بخش های دیگر جلب توجه می کند. اینکه رحمتی کمتر گل خورده، حقیقی بیشتر کلین شیت کرده و احمدی، سیوهای بیشتری داشته است. از بین این سه نفر، یکی از آن ها این پتانسیل را داشت که تا همین امروز، در مقابل پنالتی های عراقی ها خلاف جهت شیرجه برود!- دروازه بان جالبی است این حامدِ لک. گلری که دروازه اش ممکن است از ورودیِ شهر تبریز هم با تهدید جدی مواجه شود! 

-خوشبختانه زیرِ پیراهن گلزن این هفته به فولاد در لیگ قهرمانان، خبری از «الو15» نیست تا سوژه دست وایبربازهای ایرانی برسد.

- همون ریباند، با همون اتفاق باعث می شه توپ بره تو گل! جواد خیابانی می گوید. بدونِ شرح.

-مرور هایلایت های مسابقه لخویا-پرسپولیس در آسیا، خبرِ اخراج صادقیان را برای هواداران این تیم مسرت بخش می کند. او حالا نه دیگر استپ کردن را بلد است و نه حتی خطا کردن را.

- کلیپِ شاهکار آقای خانزاده، از نود هم پخش می شود. بدون صدا. البته که بدون صدا. به نظر می رسد تنها گروهی که نمی توانند از «اتوبان خانزاده» عبور کنند، هواداران هستند!


- نودی ها، تصویرهایی را در مورد برخورد با هواداران معترض در کشورهای مختلف پخش می کنند تا بعضی ها ببینند و یاد بگیرند. جالب اینکه پائولو دی کانیو نیز در این کلیپ به عنوان الگویی برای خانزاده معرفی می شود. فکرش را بکنید، دی کانیو!


فردوسی پورِ تراکتوری!


-«با احترام به سپاهانی ها، دوست دارم تیم های خطه آذربایجان طعم قهرمانی را بچشند!». چرا آقای فردوی پوس موقعِ این اظهارنظرِ غیرحرفه ای می خند؟- روز رادیو، یکی از روزهای پرشماری ست که در تقویمِ نود گرامی داشته می شود. این اتفاق، ناخودآگاه یادآور گزارشگری ست که چند سال قبل توی رادیو، به هنگام گزارش یکی از بازی های استقلال، نام مجتبی جباری را به عنوان گلزن مطرح کرده بود. مجتبایی که اصلا توی زمین حضور نداشت!


-این قهرمانی... اون نایب قهرمانی... عباراتی که از مصاحبه تاریخی قلعه نویی توی آیتم تقویم نود پخش می شوند، از دنیای این روزهای او بسیار دور هستند.-آنطور که میثاقی تاکید می کند، تولدِ مجتبی محرمی همین روزهاست. تولد او را به خودمان و البته به حسین هدایتی تبریک می گوییم!


سرانجام، تسلیت!


-نزدیک به یک ساعت از نود گذشته که فردوسی پور، بالاخره درگذشت خطیب را تسلیت می گوید. این مدیر که در روزهای مدیریت اش معمولا ارتباط نزدیکی با رسانه ها نداشت، هنوز هم نتوانسته این ارتباط را برقرار کند.-مقایسه پنالتی زدن های سعید دقیقی و لوسیانو ادینیو، نشان می دهد تراکتوری ها خوش شانس بوده اند که آن را داده اند و این را گرفته اند.


-برای اولین بار در تاریخ لیگ، پرسپولیس و استقلال در فاصله سه هفته به پایان رقابت ها به صورت همزمان شانس قهرمانی ندارند. نکته ای کلیدی و البته غم انگیز.


-در بین همه شوخی هایی که در بخشِ نود درجه پخش می شوند، تبریکِ اسکوربرد آزادی به مدیر جدید مجموعه و همچنین بغل کردن داور توسط سیاوش یزدانی پیکانی ها کمی جالب به نظر می رسند. فقط کمی. 


استقلال-پدیده

-مدافع استقلال بعد از بازی با پدیده آنقدر حوصله ندارد که به همه حق می دهد.


- جیمی جامپ ایرانی که نتوانسته در پریدن وسط زمین هت تریک کند، خودش را از نمونه های اروپایی کاملا جدا می کند:«اونا دیوونه ن... من هدف دارم!».


-پدیده ای ها، تساوی بدون گل در برابر استقلال را طوری جشن می گیرند که انگار از نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا عبور کرده اند!


-این اعتراض ها نباید منطقی، احساسی باشند! این واکنش هاشم بیک زاده است به شعارهای سکوهای استقلالی.


خداداد افشاریان حد نهایت مهربانی را در قبال داورها اجرا می کند. او حتی روی صحنه های که داور هند پنالتی اعلام کرده، تاکید می کند:«بله. تکل با بی احتیاطی زده شده است!».


مهمان ویژه

صدایِ اشنای شبکه رادیویی ورزش، مهمان امشبِ نود است. مردی که یک سال نیز بیشتر از رادیو سن دارد. 


به نظر می رسد عادل فردوسی پور اساسا به برنامه اش مهمان دعوت می کند که آیتم هایش بیشتر به چشم بیایند!


بهترین سوالی که از اسکویی می شود پرسید، شاید پخش های زنده اینترنتی باشند که این روزها به شدت گرفته اند. اینکه آیا آنها از عمر پخش رقابت های ورزشی در رادیو خواهند کاست؟ عادل اما طور دیگری سوال می پرسد: مثلا: خاطره ماطره چیزی ندارین؟!

- از جدیدترین دستاوردهای فوتبال ایران، هواداری است که کاملا شبیه کریس رونالدو است!

 

- حسنی خو با قاطعیت تاکید دارد که همه مخالفان کی روش می توانند بروند. حتی آقای وزیر؟ 


-اولین نتایجِ نظرسنجی نود بالاخره به نمایش گذاشته می شوند. علی کریمی، کمی بیشتر از نصف آرا را به خودش اختصاص داده، فرهاد مجیدی با 33 درصد دوم است و خداداد، 15 درصد آرای مخاطبان نود را در اختیار دارد. نتیجه، قبل از برنامه نیز قابل پیش بینی به نظر می رسید. لقبِ جادوگر را برای همین روزها روی کریمی گذاشته اند.


-علی کریمی، از حالا به صورت رسمی محبوب ترین فوتبالیست پرمخاطب ترین برنانه ورزشی ایران است. اتفاقی که شاید مسئولیت او را سنگین تر از قبل نیز بکند.


-موقعِ بازی شهیدقندی با پرسپولیس، صباباتری و استقلال ورزشگاه یزد پر می شد!  اینکه صباباتری چطور در کنار دو تیم دیگر قرار داده شده را باید از پیشکسوت فوتبال یزد که این ادعا را مطرح کرده سوال کرد.


-ایران نود قرار است به بحثِ فوتبال در یزد بپردازد اما بیشتر تصاویر شیرینی ها و مکان های دیدنی شهر را پخش می کند. اصلا حیف نیست شهری که به این اندازه آرام و زیبا و شیرین است، توی لیگ برتر تیم داشته باشد و ذهن اش را معطوف فوتبال کند؟!


-نودی ها در یک آیتمِ کوتاه، یاد عزیزفنر را با بیان بیوگرافی اش گرامی می دارند. یکی از فیلم های اکشن او نیز برای ثانیه هایی روی آنتن می رود. کاش یک نما از «خداحافظ تهران» او نیز مورد توجه فرار می گرفت. فیلمی که او را با بهروز وثوقی و پوری بنایی هم بازی کرد.سایپا-پرسپولیس


-با ادامه شاهکارهای مدافعان راست فصل پرسپولیس، احتمالا برانکو به زودی به این نتیجه خواهد رسید که از چلنگر در پست دفاع راست استفاده کند!


- سرپرست تیم فوتبال سایپا، هر فصل مدت زیادی انتظار می کشد تا در تقابل تیمش با پرسپولیس و استقلال، خودی نشان بدهد. او علاوه بر اشاره به اینکه اگر اشتباهات داوری در کار نبودند سایپا در صدر جدول بود، به رفتار هواداران پرسپولیس با میداوودی اعتراض می کند. انگار آن ها بوده اند که به میلاد، عدد نشان داده اند!


-مجید جلالی: اطمینان می دهم سال بعد رقیبی جدی برای تیم های مدعی باشیم. مجید جلالی هر سال این جمله را تکرار می کند.


-فوتبال ایران یک نفر دیگر را از دست داده است تا اهالی اش، باز هم به همان سمت همیشگی روی بیاورند. حالا نوبت به خطیب رسیده و پیوند جمله های ستایش آمیز و فعال های ماضی.


- آنچه توی رپرتاژ نود برای استادیوم جدید یاسوج جالب به نظر می رسد، عدم سنخیت چمن ورزشگاه با رنگ سبز است!- هر سه تاشون تو یه سایزن... . دامنه کارشناسی های خداداد افشاریان به گزینه های نظرسنجی نود نیز کشیده شده است.


-حتی اگر خود اصفهانی ها ماجرای ورزشگاه نصف جهان را فراموش کنند، فردوسی پور هرگز این دستان را از یاد نخواهد برد.-توی مرور جلد فردای پیروزی از نود، مشخص می شود علی دایی که با توجیه عشق به پرسپولیس برای مدتی سکوت کرده بود، سکوتش را شکسته و درخشان را کنایه باران کرده است. او هم یکی از آدم هایی است که دیگران را به رو کردن فایل صوتی تهدید می کند. یکی از ما هفتاد و پنج میلیون نفر!- ملت بلند می شوند می رود نپال برای آرامش روحی و این بازی ها. آنوقت بازیکنان تیم دختران زیر 14 سال ایران از روی گسل های ایران بلند شده اند و رفته اند نپال و آنجا با خوش اقبالی، از زلزله جان سالم به در برده اند! 


-بحران ترامادول در لیگ برتر. و البته بحران پاسخگو نبودن مدیران مربوطه!


- بالاخره، یک ارتباط تلفنی در نودِ امشب برقرار می شود. در آخرین لحظات برنامه، نوبت به صادق درودگر رسیده است که از سوی باشگاه نساجی، نتایج باشگاه مس را زیر سوال ببرد. این ارتباط تلفنی البته فایده چندانی ندارد. وقتِ درودگر قبل از آنکه شروع بشود، تمام شده است!


-راس ساعت 2:51، این قسمت از نود نیز تمام می شود. نودی که بر خلاف انتظار اولیه، پراتفاق و خاص نبود و تنها یک نظرسنجی ویژه برای عرضه داشت.

  ۲  
آی اسپورت
2015-04-28 00:55:44
نظر دهید

۲ نظر
امیررضا
دوشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۱:۴۷
آزی اسپورت دوستت داریم. این کارا شما رو از سایتای دیگه متمایز میکنه
رضا اس اس
دوشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۳:۲۱
اخ اخ اخ فرهاد مجیدی که فقط 30 درصد رای اورد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر