فهرست
گزارش لیگ یک؛ مس و نساجی، خوش شانس و بدشانس‌های هفته
گزارش لیگ یک؛ مس و نساجی، خوش شانس و بدشانس‌های هفته

گزارش لیگ یک؛ مس و نساجی، خوش شانس و بدشانس‌های هفته

آی اسپورت- عصر امروز لیگ دسته اول در گروه \"الف\" آخرین روز خود را هم پشت سر گذاشت. دوئل غیرمستقیم نساجی و مس در نهایت به سود مس خاتمه یافت. نتایج در این هفته طوری جابجا می‌شد که استرس خیلی‌ها ار جمله مردم کرمان و قائمشهر در هر لحظه از زمان بازی‌ها بیشتر و بیشتر می‌شد. روال بازی های نساجی و مس طوری بود که در آخرین ثانیه های بازی دو تیم مشخص شد که این مس است که باید به پلی‌آف برود و احتمالا مقابل هم نام رفسنجانی خود قرار بگیرد.

 

نیروی زمینی هم هرچند تمام توان خود را به کار بست تا از سقوط فرار کند اما طالع این تیم با سقوط به لیگ2 نوشته شده بود تا 3 امتیاز مقابل شهرداری اردبیل برای این تیم کارساز نشود. استقلال اهواز شانس اورد که موفق شد فجر را شکست دهد وگرنه نتیجه‌ای جز برد این تیم را مستقیما به لیگ2 هدایت می‌کرد. حالا استقلال باید شانس خود را در پلی‌آف بیازماید. دیگر تیم خوش شانس گیتی پسند بود که در آخرین ثانیه بازی خود گل تساوی را وارد دروازه‌ی گیتی پسند کرد. اگر بازی گیتی پسند چند ثانیه زودتر سوت پایانش به صدا در می‌آمد، حالا این اصفهانی‌ها بودند که باید بجای استقلال اهواز در دیدار پلی‌آف حاضر می‌شدند.  نگاهی داریم بر نتایج کسب شده گروه \"الف\" در هفته‌ی پایانی مسابقات.

 

 

مس کرمان 0 – 0 آلومینیوم هرمزگان

مس؛ خوش شانس هفته!

هر چند مس در نیم فصل دوم بسیار عالی نتیجه گرفته اما در دو بازی آخر این تیم نتایجی کسب شد که خلاف روند امتیازگیری مس در نیم فصل دوم بود. اگر مس در این بازی سنگچولی را در اختیار نداشت شاید در نهایت با شکست زمین را ترک می‌کرد و اکنون نساجی را در پلی‌آف می‌دید اما این دروازه‌بان با تجربه مس به تنهایی چند موقعیت عالی آلومینیوم را دفع کرد. در آخرین ثانیه بازی شوت سرکش بازیکنان آلومینیوم با خوش شانسی تمام کرمانی‌ها به تیرک افقی اصابت کرد تا لرزه بر اندام مجموعه مس بیفتد. به هر حال مس با این نتیجه‌ی میلیمتری به دیدار پلی‌آف صعود کرد. این تیم این شانس را هم آورد که در بازی همزمان نساجی بجای اینکه یک گل دیگر بزند، گل خورد تا خوش شانسی‌های مس با نتیجه نساجی تکمیل شود. شاگردان نامجو مطلق در آلومینیوم نمایش بسیار خوبی را در این بازی نشان دادند تا در نهایت فصل را با جایگاه چهارمی به پایان برسانند.

 

 

گیتی پسند مازندران 2 – 2 نساجی مازندران

نساجی؛ بد شانس هفته!

نساجی برای این بازی  فقط به 3 امتیاز فکر می‌کرد و تا آخرین ثانیه‌های بازی نیز موفق بود. این تیم اگر در دقیقه 96 بجای اینکه به حریف پنالتی بدهد، یک گل دیگر می‌زد اکنون بجای مس به دیدار پلی‌آف صعود می‌کرد. نساجی امروز شانس خوب مس را نداشت. اگر توپی که در آخرین ثانیه‌ بازی مس بجای تیرک وارد دروازه می‌شد و نساجی هم با همان نتیجه‌ی 2 – 1 بازی را به پایان می‌برد باز هم نساجی بود که به پلی‌آف صعود می‌کرد اما این شانس هم با این تیم یار نبود. گیتی پسند در ابتدا از حریف پیش بود اما در ادامه 2 گل دریافت کرد و در آخرین ثانیه بازی موفق شد دروازه نساجی را دومین بار باز کرد تا از دیدار پلی‌آف نیز فرار کند. گیتی اگر این گل ثانیه پایانی را به ثمر نمی‌رساند می‌بایست بجای استقلال اهواز در دیدار پلی‌آف حاضر می‌شد.

 

 

نفت و گاز گچساران 3 – 1 فولاد نوین اهواز

موتور نفت و گاز دیر گرم افتاد

نفت و گاز سقوط کرده بود اما با این حال  در هفته‌های آخر حسابی غیرت به خرج داد و دو تیم شهرداری اردبیل و فولاد نوین را شکست داد. این دیدار برای هر دوتیم کاملا تشریفاتی به حساب می‌آمد. نه برد نفت و گاز و نه باخت فولاد نوین باعث تغییر جایگاه دو تیم نشد. فولاد نوین برای اولین بار در این فصل در یک دیدار 3 گل دریافت کرد. این تیم هفته‌ی قبل صعود خود به لیگ برتر را مسجل کرده بود و امروز بیشتر با بازیکنان ذخیره خود به میدان آمد ولی این دلیلی نمی‌شود که پر گل نتیجه را به حریف ته جدولی واگذار کند. این برد دومین برد متوالی نفت و گاز بود. حیف که موتور این تیم خیلی دیر روشن شد!

 

 

استقلال اهواز 1 – 0 فجر سپاسی شیراز

استقلال در انتظار پلی‌آف

فجر دغدغه‌ای بابت سقوط و یا صعود نداشت اما این بازی بسیار حساس و حیاتی برای استقلال به حساب می‌آمد. با توجه به پیروزی نیروی زمینی در بازی همرمان اگر استقلال حتی مساوی هم کسب می‌کرد، مستقیم به لیگ2 سقوط می‌کرد ولی حالا با این برد این شانس را دارد که شانس خود را برای ماندن در لیگ1 در دیدار پلی‌آف بیازماید. فجر در ابتدای این فصل به عنوان جدی‌ترین مدعی صعود مستقیم به لیگ برتر نام برده می‌شد اما رفته رفته نتایجی کسب شد که این تیم تا یک هفته مانده به پایان تازه ماندن خود را قطعی کرده بود. فجر در نهایت پنجم شد.

 

 

نیروی زمینی تهران 2 – 0 شهرداری اردبیل

خداحافظ نیرو

نیروی زمینی باید حتما در این بازی پیروز می‌شد تا با توجه به نتایج دیگر بازی‌ها شانسی برای بقا داشته باشد. اما دو رقیب اصلی نیرو در این هفته نتیجه گرفتند تا امیدهای این تیم تبدیل به باس شود. پیروزی استقلال و تساوی ایرانجوان باعث این شد تا حکم سقوط سربازان ارتش به لیگ2 امضا شود. نیروی زمینی هفته‌ی قبل هم بازی خود را با برد پشت سر گذاشت اما واریز این 6 امتیاز هم برای این تیم کارساز نشد. شهرداری اردبیل تا 3 هفته‌ی پیش نتایج بسیار درخشانی کسب کرده بود اما شکست این تیم مقابل مس شیرازه‌ی آنها را از هم پاشاند تا دو شکست متوالی دیگر نیز در کارنامه‌ی خود ثبت کنند. شهرداری فصل را رتبه‌ی ششم به پایان برد.

 

 

تربیت نوین یزد 0 – 0 ایرانجوان بوشهر

تک امتیاز ارزشمند بوشهری‌ها

تربیت نوین هفته‌ی قبل دست به کار بزرگی زد و نساجی را در قائمشهر متوقف کرد تا همین 2 امتیازی که نساجی در این دیدار مقابل تربیت نوین از دست داد باعث شود قائمشهری‌ها در آن شب و همچنین امشب، ساعات ناخوشی را پشت سر بگذارند. تربیت در خانه تساوی کسب کرد تا در دو هفته‌ی متوالی 2 امتیاز کسب کرده باشد. تیمی که تا قبل از این ارتباط تنگاتنگی با شکست‌های متوالی داشته. ایرانجوان اگر در این بازی شکست می‌خورد باید بجای نیروی زمین مستقیم راهی لیگ2 می‌شد اما همین تک امتیاز باعث بقای آنها شد. ایرانجوان با 2 تفاضل بیشتر نسبت به استقلال اهواز از دیدار پلی‌آف نیز رهایی پیدا کرد.

     
آی اسپورت
2015-04-27 21:44:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر