فهرست
لادسیمای سوم نادال/ بدون یک ست باخته!
لادسیمای سوم نادال/ بدون یک ست باخته!

لادسیمای سوم نادال/ بدون یک ست باخته!

آی‌اسپورت- مرد اسپانیایی با فتح پانزدهمین گرنداسلم دوران حرفه‌ای‌اش به تنهایی در رده دوم پرافتخارترین تنیسورهای تاریخ ایستاد. رافائل نادال، تنیسور مشهور اسپانیایی با برتری 3 بر صفر مقابل استانیسلاس واورینکای سوئیسی در بازی نهایی رقابت‌های تنیس رولان‌گاروس فرانسه، دومین گرنداسلم سالانه، برای دهمین بار بر جام قهرمانی این رقابت‌ها بوسه زد.

او برای فتح پانزدهمین گرنداسلم دوران حرفه‌ای‌اش در 3 ست با نتایج 6 بر 2، 6 بر 3 و 6 بر یک رقیبش را شکست داد تا ضمن رقم زدن اولین شکست واورینکا در حضورهایش در فینال گرانداسلم‌ها،انتقام شکست در بازی نهایی اوپن استرالیا در سال 2015 را هم بگیرد.

با این حساب مرد اسپانیایی به اولین برنده 10 دوره یک گرنداسلم در تاریخ تنیس تبدیل شد و جالب اینکه بدون از دست دادن حتی یک ست در کل مسابقاتش در این دور از رقابت‌ها به چنین افتخاری دست یافت.

این جام، پانزدهمین گرنداسلم شماره یک سابق بخش مردان تنیس بود و باعث شد او به تنهایی بالاتر از پیت سامپراس، تنیسور اسطوره‌ای آمریکا و پشت سر راجرر فدرر 18 گرنداسلمی در رده دوم پرافتخارترین تنیس‌بازان مرد تاریخ بایستد. نادال گرنداسلم قبلی خود را در رولان‌گاروس سال 2014 گرفته بود و به این ترتیب قحطی 3 ساله خود برای کسب یک گرنداسلم پایان داد.

۶ ۲  
آی اسپورت
2017-06-11 19:59:00
نظر دهید

۲ نظر
مسعود
يكشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۲۲
دمش گرم
۴
محسن
يكشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۰۸
چه سوتی خفنی دادین.
میدونید لا دسیما یعنی چی؟
یعنی دهم.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر