فهرست
بعد از سالها کتانی پوشیدم / جادوگر نیستم ، علم غیب هم ندارم / همه تیم‌های خواستار من  در کورس سقوط هستند
بعد از سالها کتانی پوشیدم / جادوگر نیستم ، علم غیب هم ندارم / همه تیم‌های خواستار من در کورس سقوط هستند

بعد از سالها کتانی پوشیدم / جادوگر نیستم ، علم غیب هم ندارم / همه تیم‌های خواستار من در کورس سقوط هستند

آی اسپورت -فیروز کریمی سومین مربی فصل ذوب آهن است .

او امروز کار خود را رسمی تر کرد . با حضور بین خبرنگاران اصفهانی ؛ همانها که قرار است حامی او باشند . آقا فیروز از اینجا اغاز کرد که : هرقدر گشتم تا کلمه‌ای برای توصیف شرایط فعلی ذوب آهن پیدا کنم فقط به این کلمه رسیدم: شرایط ذوب آهن استثنایی است، اما این موضوع می‌تواند سکوی پرتابی برای خود من و باشگاه ذوب آهن باشد.


ذوب آهن، سکوی پرتاب دوباره من است
 من به دنبال این هستم که خیر و برکت برای ذوب آهن به وجود بیاید، چون ذوب آهن یک باشگاه بین المللی و متعلق به کل ایران است و سال‌ها در صدر کشور و آسیا درخشیده است، فکر می‌کنم سکوی پرتاب دوباره من بتواند از باشگاه ذوب آهن شکل بگیرد.
 یک جلسه باقی مانده محرومیت منهم با تعلیق شش ماهه روبرو شده و من مشکلی برای نشستن روی نیمکت ذوب آهن ندارم.


اگر پیشگو بودم کاری می‌کردم که تغییرات قیمت دلار به نفع من تمام شود
 اگر قرار باشد با یک برد و یک باخت کسی وارد چرخه شود و یا از چرخه خارج شود سنگ روی سنگ بند نخواهد شد، همان طور که برد، دلنشین است شکست‌ها نیز باعث غمگین شدن می‌شوند و باید همه دست به دست هم بدهیم تا ذوب آهن را در لیگ نگه داریم.
 دو سال قبل در همین زمان دلار حدود ۱۰۰۰ تومان بود و من اگر پیشگو بودم کاری می‌کردم که تغییرات قیمت دلار به نفع من تمام شود. اما من پیشگو نیستم، جادوگر نیستم و علم غیب هم ندارم اما با هیات مدیره صحبت کرده‌ام که تمام تلاش و پتانسیل خود را برای بقای ذوب آهن به کار ببرم.
 من دیروز سر تمرین برای اولین بار بعد از بیست سال و پس از دورانی که در تیم بهمن حضور داشتم کتانی را از پا درآوردم و کفش فوتبال به پا کردم، حدود ۱۰ بازی ذوب آهن را چهار، پنج بار دیده‌ام و بعد قبول مسئولیت کردم.


 نمی‌توانم قولی برای بقا بدهم
اگر لطف خدا به صورت یکنواخت شامل حال تیم‌ها شود مشکلی نیست، اگرچه ذوب آهن بین تمام تیم‌های قعر جدولی از سه بازی باقی مانده فقط یک بازی را در خانه انجام می‌دهد و ما باید نتایج مثبتی بگیریم تا در لیگ بمانیم.
وی با بیان اینکه در قالب کلمه نمی‌توانم قولی برای بقا بدهم گفت: تمام تلاشم را در این زمینه انجام می‌دهم، تحصیلات عالیه من روانشناسی است و از تمام بضاعت بازیکنان استفاده می‌کنم.

همه سقوط کننده ها دنبال من بودند
سرمربی ذوب آهن در پاسخ به این سوال که آیا بعد از جدایی لوکا بوناچیچ با او هم در مورد پذیرفتن هدایت ذوب آهن صحبت شده بود یا خیر، گفت: صحبت‌های مقدماتی در آن زمان مطرح شد البته فقط ذوب آهن نبود و چند تیم لیگ برتری دیگر هم بودند و الان می‌بینم که همه این تیم‌ها در کورس سقوط هستند و به خاطر همین دنبال من آمده بودند! اما من آن زمان مقداری گرفتاری و کار خانوادگی داشتم و نتوانستم این پیشنهادات را قبول کنم و آن صحبت‌های غیر رسمی هم به سرانجامی نرسید.


اگر ۳ بازی را خوب تمام کنیم برای ماندنم در ذوب آهن مشکلی نخواهد بود
 اولین هدف، ماندن تیم در لیگ است و من برای این سه بازی قرارداد بستم اما یک تفاهم کلی بین من و تیم‌های اصفهانی وجود دارد و آن اینکه من به مردم و شهر اصفهان علاقه زیادی دارم، اگر سه بازی را خوب تمام کنیم فکر نمی‌کنم مشکل خاصی برای فصل آینده وجود داشته باشد.
وی در پاسخ به این سوال که ذوب آهن در نیم فصل اول از سه بازی پایانی خود فقط یک امتیاز گرفت و پیش بینی او برای نتیجه گیری در سه بازی دور برگشت چیست گفت: ذوب آهن در شرایطی یک امتیاز گرفت که دو بازی خود را در خانه انجام داده بود، من آن سه بازی را دیدم و باید بگویم که ذوب آهن دچار بدشانسی هم شد. اما با حضور من باید شرایط فنی ذوب آهن فرق کند و باشگاه هم با همین نیت تغییر را انجام داده و شما مطمئن باشید که فوتبال بهتری از ذوب آهن خواهید دید.


فکر کنم در زمین فولادشهر تیرآهن و نبشی هم پیدا شود!
 زمین چمن فولادشهر  واقعاً در سطح افتضاحی است و فکر می‌کنم در این زمین به خاطر اینکه متعلق به ذوب آهن است بشود تیرآهن و نبشی هم پیدا کرد.


ذوب با پیکان فرق دارد
فیروز کریمی در پاسخ به این سوال که شما در زمان حضور در پیکان در فصل گذشته در یازده بازی فقط ۵ امتیاز گرفتید و به همین خاطر نمی‌شود با اطمینان نسبت به آینده شما در ذوب آهن صحبت کرد گفت: من فصل گذشته به عنوان مدیرفنی بالای سر پیکان بودم و در لیگ قبلی هم به خاطر سقوط چهار و نیم تیم وضعیت خیلی فرق می‌کرد.
وی ادامه داد: من به پیکان هیچ قولی ندادم و گفتم که شرایط فوق العاده سخت است اما تیم ذوب آهن با پیکان فرق دارد و من جلسه اولی که بر سر بازی پیکان رفتم فقط دو سه بازیکن آن تیم را می‌شناختم. از بخت بد در ۱۰ روز اول سه بازی با پیکان انجام دادیم اما از تیم فعلی ذوب آهن شش هفت بازیکن شاگردان قبلی خودم بوده‌اند و در کنار آن، ما زمان مناسبی هم تا هفتم فروردین داریم تا با انجام تمرینات مناسب عیب‌های تیم را برطرف کنیم.


از بین ذوب آهن، داماش، صبا و راه آهن هر تیمی در لیگ بماند من خوشحال می‌شوم!
کریمی در پاسخ به این سوال که به احتمال چند درصد ذوب آهن در لیگ باقی خواهد ماند تصریح کرد: اگر قرار باشد مثل ایرانی‌ها صحبت کنم باید بگویم ۹۹ درصد در لیگ می‌مانیم اما گاهی اوقات آن یک درصد از ۹۹ درصد قوی‌تر است. اما احتمال بقای ذوب آهن در لیگ زیاد است و فکر می‌کنم شانس ماندنمان ۷۰ درصد به بالاست.
وی افزود: به این دلیل که با تیم‌های انتهای جدولی بازی داریم و همان قدر که ممکن است از لحاظ فنی ضعیف باشند بدون شک از لحاظ انگیزشی قوی هستند اما در کل هر تیمی که از بین ذوب آهن، داماش صبا و راه آهن در لیگ بماند من خوشحال می‌شوم چون همه اینها تیم های خود من هستند!

بارسای اصفهانی !

زمانی که در استقلال اهواز بودم چند گل به ثمر رساندیم که بالای ۳۰ ضرب در زمین حریف به هم پاس داده بودیم. تیم‌های من گردش توپ خوبی در یک سوم دفاعی حریف دارند و اگر زمین اجازه بدهد این شرایط را در ذوب آهن هم پیاده می‌کنیم.


عنان بقا در لیگ دست خودمان است
 سعی کردم از کادر مربیگری خود باشگاه ذوب آهن انتخاب کنم. غلام آقاجان، حسن استکی و رضا ساعی دستیاران من هستند و دکتر نادری هم به عنوان بدنساز و مسئول تغذیه تیم فعالیت می‌کند.
وی در مورد شرایط مس کرمان و بی انگیزگی این تیم در سه هفته پایانی در مقابل تیم های رقیب ذوب آهن گفت: امروز همه مربیان تابع اوصول جوانمردی هستند، خیلی بازی‌ها ممکن است برای تیمی تأثیر گذار نباشد اما در مقابل برای تیم‌های دیگر مهم باشد من مطمئن هستم که برای مس این اتفاق نمی‌افتد. امروز عنان بقا در لیگ دست خودمان است و ما آن را به دست کس دیگری نمی‌دهیم.

یا شش امتیاز می مانیم
 اگر در بازی مقابل صبا با امتیاز از زمین خارج شویم و سه امتیاز بازی با داماش را بگیریم مسیر زیادی را طی کرده ایم اما فکر می‌کنم با شش امتیاز و یا بیشتر مشکل ذوب آهن حل می‌شود و در بین تیم‌های دارای شانس سقوط مس فجر و داماش به نظرم تیم‌های سقوط کننده خواهند بود.

     
آی اسپورت
2014-02-26 17:07:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر