فهرست
بررسی گروه دوم لیگ یک؛ مشهد منتظر دومین نماینده در لیگ برتر
بررسی گروه دوم لیگ یک؛ مشهد منتظر دومین نماینده در لیگ برتر

بررسی گروه دوم لیگ یک؛ مشهد منتظر دومین نماینده در لیگ برتر

آی اسپورت- روز گذشته بازی‌های هفته‌ی پایانی لیگ یک در گروه الف به اتمام رسید و تیم‌های سقوط کننده و تم‌های حاضر در دیدار پلی‌آف مشخص شدند. با برگزاری رقابت‌های گروه \"ب\" در عصر امروز تکلیف تیم‌های لیگ یکی در فصل 94 – 93 مشخص خواهد شد. نکته‌ی جالب بازی‌های امروز برگزاری بازی‌های هر سه مدعی صعود در خانه خودشان است. نگاهی به بازی‌های امروز و بررسی شانس‌های صعود و سقوط:

 

سیاه جامگان مشهد – داماش گیلان

مشهد منتظر دومین نماینده در لیگ برتر

سیاه جامگان در این فصل طوری نتیجه گرفته که حالا در آخرین ایستگاه محتمل‌ترین گزینه برای صعود مستقیم است. این تیم اگر امروز پیروز باشد لیگ برتری خواهد شد و حتی در صورت تساوی هم شانس بالایی دارد. داماش هفته‌ی قبل ماندن خود در لیگ را قطعی کرده و دیدار امروز برای این تیم تنها جنبه‌ی تشریفاتی دارد.

 

مس رفسنجان – پارسه تهران

مس در انتظار مس!

مس گزینه‌ی اصلی صعود به دیدار پلی‌آف محسوب می‌شود. با توجه به اختلاف 2 امتیاز با سیاه جامگان، احتمال ضعیفی وجود دارد که این تیم در مشهد نتیجه‌ی خود را واگذار کند تا مس جایگزین این تیم در صدر شود. اگر مس به دیدار پلی‌آف صعود کند باید به مصاف تیم هم نام کرمانی خود برود. پارسه با شکستی که هفته‌ی قبل داشته شانس بسیار ضعیفی برای پلی‌آف دارد، در واقع می‌توان گفت هیچ شانسی ندارد!

 

پاس همدان – فولاد یزد

پاس منتظر لغزش مس

پاس با 2 تفاضل کمتر نسبت به مس در رده‌ی سوم حضور دارد. این تیم اگر با اختلاف بالا فولاد یزد را شکست دهد می‌تواند امید زیادی برای دیدار پلی‌آف داشته باشد، در غیر اینصورت فقط باید منتظر نتیجه‌ی دیدار تیم‌های بالاسری خود از جمله مس باشد. خطر سقوط فولاد یزد را تهدید می‌کند. این تیم تمام تلاش خود را می‌مند تا حداقل یک تمتیاز از این دیدار کسب کند و امیدوار به بقا بماند.

 

شهرداری بندرعباس – صنعت نفت آبادان

نفت امیدی ندارد

نفت آبادان هم همانند پارسه با شکست هفته‌ی گذشته‌ی خود تقریبا شانسی برای صعود به پلی‌آف ندارد. تیمی که بسیار امیدوار بود تا به لیگ برتر بازگردد. این دیدار برای شهرداری بندرعباس هم نمی‌تواند چندان اهمیت داشته باشد. این تیم مدتی است که به لیگ2 سقوط کرده و پیروزی و امتیازگیری در این دیدار تنها می‌تواند تسکینی بر درد آن‌ها باشد.

 

شهرداری تبریز – گل گهر سیرجان

خداداد شهرداری رانجات می‌دهد؟!

شهرداری در نیم فصل دوم با خداداد عزیزی هم کاری از پیش نبرد تا اکنون در فاصله‌ی یک هفته مانده به پایان در لبه‌ی پرتگاه سقوط قرار داشته باشد. باخت شهرداری یعنی سقوط، تساوی یعنی حضور در پلی‌آف و برد هم می‌تواند زمینه ساز ماندن این تیم باشد البته با اما و اگرهای همیشگی دنیای فوتبال. گل گهر هم یکی از کاندیداهای دیدار پلی‌آف محسوب می‌شود. در صورت شکست در این بازی گل گهر تنها باید چشم به عدم نتیجه‌گیری فولاد یزد داشته باشد.

     
آی اسپورت
2015-04-28 01:50:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر