فهرست
زیر پای رئال خالی است
زیر پای رئال خالی است

زیر پای رئال خالی است

آی اسپورت- خولن لوپتگی می‌دانست چه بازی سختی در انتظار تیمش است. او قبل از بازی رئال مادرید با اسپانیول گفت: «این بازی توان و انرژی زیادی می‌طلبد، شک ندارم. اسپانیول پیشرفت زیادی کرده، در بسیاری جهات کامل است و مربی بزرگی دارد. یک هفته برای آماده شدن وقت داشته و این سخت‌ترین بازی ما در برنابئو خواهد بود.» اشتباه نکرده بود، برد یک بر صفر به همان اندازه که نتیجه نشان می‌دهد، سخت به دست آمد.

رئال در برد 3 بر صفر چهارشنبه شب مقابل رم در لیگ قهرمانان بهترین بازی‌اش با مربیگری لوپتگی را انجام داد اما بازی بعدی، بدترینشان بود. شاید لوپتگی باید سهمش را در این بازی بپذیرد چون همه‌اش به خاطر بازی خوب اسپانیول نبود بلکه رئال بازی خیلی بدی انجام داد و تغییرات لوپتگی هم تاثیرگذار بود. گرت بیل، تونی کروس، مارسلو و دنی کارواخال از ترکیب بیرون ماندند و نبود آنها کاملا به چشم آمد. استدلال لوپتگی منطقی به نظر می‌رسید چون تیمش با سخت‌ترین هفته فصل تا اینجا مواجه است، چهارشنبه در زمین سویا بازی دارند و سه روز بعد باید به مصاف اتلتیکومادرید بروند.

در عین حال، حس مثبت بعد از بازی با رم خیلی فوری با بازی بی‌نظم و بی‌روح مقابل اسپانیول از بین رفت. آنها در حمله خیلی ضعیف بودند تا آنجا که تک گل تیمشان را مارکو آسنسیو روی تنها شوت در چارچوب رئال در نیمه اول به ثمر رساند. چاشنی خوش‌شانسی هم با آن همراه بود چون شوت تبدیل­به­پاس­شده مودریچ بعد از چند برخورد به بال سابق اسپانیول رسید. او با ضربه‌ای دقیق توپ را به گوشه راست دروازه فرستاد اما می‌شد آن را تنها اقدام مثبت خط حمله تیم میزبان تلقی کرد.

کریم بنزما بعد از یک ساعت بیرون کشیده شد در حالی که تقریبا هیچ کار مفیدی نکرد ضمن اینکه نکته برجسته بازی ایسکو یک سانتر زیبای بیرون پا بود که با ضربه سرخیو راموس باعث واکنش خوب دیگو لوپس شد. در واقع، راموس باانگیزه‌ترین مهاجم رئال مادرید به نظر می‌رسید هرچند خود او بود که به میهمان فرصت رسیدن به گل تساوی در نیمه دوم را هدیه کرد. در نزدیکی محوطه جریمه خودی توپ را لو داد اما خوش شانس بود که ضربه چیپ بورخا ایگلسیاس به تیرک دروازه برخورد در حالی که تیبو کورتوآ کاملا تسلیم شده بود. البته این تنها موقعیت اسپانیول نبود، آنها در نیمه اول هم دو بار با حرکات سریع و غافلگیرکننده خود و در نیمه دوم یک بار دروازه میزبان را به خطر انداختند که حاصل خمودگی و سنگینی رئال و رخوت این تیم در مالکیت توپ بود. در نهایت هم مدیون آسنسیو بودند که البته غیر از صحنه گل کار مثبت دیگری انجام نداد و سه امتیاز را از این بازی سخت گرفتند. رئال اگرچه با این برد به طور موقت به صدر جدول لالیگا رفت اما بعید است در پایان هفته آینده و دو بازی سخت با سویا و اتلتیکومادرید همین جایگاه را حفظ کند.

لوپتگی نگران بازی اسپانیول بود و اینکه توان جسمی و روحی بالایی بطلبد. او حق داشت و با توجه به بازی شنبه شب، سویا و اتلتیکو رقبای سرسخت‌تری خواهند بود.

منبع: سایت گل
 

۳    
آی اسپورت
2018-09-24 19:46:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر