فهرست
کار آسان برانکو در تیم بی‌ادب‌ها / رهاش کن بره رئیس!
کار آسان برانکو در تیم بی‌ادب‌ها / رهاش کن بره رئیس!

کار آسان برانکو در تیم بی‌ادب‌ها / رهاش کن بره رئیس!

آی اسپورت- برانکو ایوانکوویچ بالاخره جمله‌ای را که منتظرش بودیم گفت: «این بی‌ادب‌ترین تیمی است که در عمرم دیده‌ام.»

سه هفته بعد از ورود به تهران، پروفسور کروات خیلی زود متوجه شد که صاحب نیمکتِ یکی از بی‌ در و پیکر ترین پرسپولیس‌های تاریخ شده است. تیمی که جوان‌های بی‌استعداد و کم‌جنبه‌اش متاسفانه فقط در خارج از زمین بلدند ادای کانتونا و مارادونا را دربیاوردند! مربیان گذشته پرسپولیس آن‌قدر با بی‌انضباطی‌های مکرر در تیم‌شان مدارا و مماشات کردند که کار هر روز خراب‌تر شد و حالا برانکو مانده و یک گروه از بازیکنانِ بدعادت، با آمارِ هفت حاشیه در هفته.

اما در این میان یک نکته را هم نباید از نظر دور داشت. اینکه بازیکنان بی‌انضباط پرسپولیس آن‌قدر از نظر فنی بازیکنان موثری نیستند که کنار گذاشتن آن‌ها لطمه‌ای به تیم وارد کند. امروز در پرسپولیس به جز محمد نوری و طارمی و –تا حدودی- یکی دو بازیکن دیگر، کسی آن‌قدر خوب و موثر بازی نمی‌کند که کنار گذاشتنش لطمه‌ای به تیم وارد کند. ضمن این‌که از بازی‌های این فصل چیز زیادی باقی نمانده و در این بین سه بازی باقیمانده در لیگ برتر نیز تاثیر چندانی در سرنوشت قرمزها ندارند.

در مجموع، برانکو برای برخورد با بی‌ادبی‌های موجود در بی‌ادب‌ترین تیم عمرش کار چندان سختی ندارد. او با مسعود همامی و بابک حاتمی و دغاغله هم می‌تواند همان نتایجی را بگیرد که با سوشا و پیام و خانزاده می‌گرفت. یعنی رتبه نهم-دهم در لیگ و حداکثر صعود به جمع 16تیم برتر آسیا و حذف مقابل الهلال یا السد. پروفسور می‌تواند بدون ترس و دلهره تمام جوان‌های تربیت‌ناپذیر تیمش را اخراج کند. چون پرسپولیس با کمک آن‌ها هم جایگاهی کسب نکرده که نگران از دست دادنش باشد.

     
آی اسپورت
2015-04-28 13:22:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر