فهرست
تراکتور، قهرمانی و پایان یک انتظار؛ بفرمایید جام!
تراکتور، قهرمانی و پایان یک انتظار؛ بفرمایید جام!

تراکتور، قهرمانی و پایان یک انتظار؛ بفرمایید جام!

آی اسپورت- برای اولین بار در تاریخ همه 14 دوره لیگ برتر، نه قرمزهای تهران و نه آبی های این شهر، در سه هفته پایانی هیچ شانسی برای قهرمانی لیگ ندارند. مدعی اول، تیم سرخ شهر تبریز است که تنها 9 امتیاز با اولین قهرمانی اش در تاریخ لیگ برتر فاصله دارد. تیمی که از زمان بازگشت به سطح اول فوتبال ایران، روند صعودی اش را حفظ کرده و بعد از قهرمانی فصل گذشته در رقابت های جام حذفی، حالا به فتحِ جامِ مهم تر و جامِ جام تر می اندیشدند. بچه های تونی با دو پیروزی در دو مسابقه خانگی و حتی یک تساوی در بازیِ خارج از خانه، به لمسِ تن جام خواهند رسید.

تیم جوان علیمنصور و تیم پرستاره فرکی، به سادگی دست از سر رقابت با تراکتور برنمی دارند اما در شرایط فعلی، تبریزی ها فاصله ای بسیار کم تر با قهرمانی دارند. تماشاگران تیراختور، در نبرد با گسترش و نفت، همه سختی ها را به جان خواهند خرید و هر طور شده، خودشان را به یادگار خواهند رساند تا هیچ گوشه ای از ورزشگاه بزرگِ شهر خالی نماند. آن ها احتمالا حتی در مسابقه تراکتور با استقلال نیز، جایگاه های زیادی از آزادی را به تسخیر خودشان در خواهند آورد تا به عنوان بازیکن شماره 12،  برای تیم شان گل بزنند.

قهرمانی تراکتور، می تواند اتفاق مثبتی برای اتمسفر فوتبال ایران باشد. شاید در همه سال های بعد از قهرمانی، طرفداران این تیم رویه مهربانانه تری را در برخورد با تیم های دیگر در پیش بگیرند و بالاخره به غلط بودن این فرضیه پی ببرند که در راس هرم فوتبال ایران و تعدادی از شاخه های آن، عزمی برای موفق نشدن تراکتور وجود داشته است. شاید به همین خاطر عادل فردوسی پور نیز روی آنتن نود از علاقه اش به قهرمانی تراکتور حرف می زند. عنوانی که ریشه های «توهم توطئه» روی سکوهای حامی تیم تبریزی را خواهد خشکاند. آنوقت دیگر بعد از هر سوت داور در یادگار، خبری از شعار کوتاه همیشگی تراکتوری ها نمی شود. عبارتی که با ب شروع و به ف ختم می گردد.

 

 

  ۳۰  
آی اسپورت
2015-04-28 17:52:44
نظر دهید

۳۰ نظر
رضا
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۷:۳۹
بسچاره ها،از قهرمانی تراختور سوزش گرفتین
یاشار
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۷:۳۹
اون شعاری که با ب شروع و با ف تموم میشه در مورد نویسنده این متن هم صدق میکنه هر چی به قهرمان تراختور نزدیکتر میشویم سوزش شما هم بیشتر میشه.متوهم هم خودتونین اقایون فاشیست نژاد پرست
-
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۸:۰۴
مطالب سایتتون خیلی مغرضانه و چرت و پرته فاشیست ها
رضا
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۸:۰۴
توهم توطئه رو با شما موافقم. یه زمانی میگفتن نمیذارن تراختور بیاد لیگ برتر.بعدش گفتن نمیذارن برن آسیا.بعد گفتن نمیذارن قهرمان حذفی شه و حالا... اما من از یه بعد دیگه نگاه میکنم.در فوتبال ما فساد گسترده ای وجود دارده. تیمی مثل سپاهان به هرشیوه ای متوسل میشه تا خودش قهرمان شه. این با اینکه بگیم فارس ها نمیذارن تراختور قهرمان شه متفاوته.از اختلاف تراختور با استقلال و پرسپولیس تنها تیمی که سود میبره تیم کم تماشاگر سپاهانه.واسه همین هم هست همیشه پشت تراختور قایم میشن.
-
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۸:۰۹
خیلی بهت فشار اومده آی اسپورت
اول میخوای بین طرفدارای سپاهان و تراکتور اختلاف بندازی
الانم مارو متوهم خطاب میکنی
واقعا که با ب سروع میشی و با ف تموم
یاشاسین آزربایجان
مینا
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۸:۱۲
اقای نویسنده خطاب به شما با احترامدنیست خیلی با فرهنگین قضیه مسی یادتون هست دیگه خطاب به شما ب.ف
امیر
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۸:۴۱
اولا متوهم خودتونید بعدشم همین شعار بی ... ما خیلی بهتر از شعار توپ تانک فشفشه شما هاست که نثار داور میکنید.ولی رسانه و کمیته های مختلف فوتبال در دست دردانه های پایتخته و شعار ما بدترین شنیده میشه و شعار شما ها کلا شنیده نمیشه.
علی
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۹:۲۴
سه چار ساله دارن با حق خوری حقمونو میخورن الانم دارن سعی میکنن باز ندارن . سپاهان و داورا مثال خوبیه . اگ میذاشتن ما دوسه سال پیشم قهرمان بودیم . امسالم اگ بذارن .
علی
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۹:۳۳
اولا نویسنده نامحترم متوهم خودتی و اون نژاد پرستا و فاشیست ها . دوما تو اگ منطق داشتی میدیدی ک سه چار ساله دارن حق مارو میخورن مدرکشم هس برو ببین .متوهم ب اونی میگن ک رویای امپراطوری پارس بر منطقه داره . متوهم کسیه ک ی نفرو ک حتی قبرش معلوم نیس کجاس و با خواهرش هم رختخوابی کرده رو پیغمبر و شاه عالم میدونه خخخ . خودت بخونی کافیه تاییدم نکردی مهم نی . سوزش زیاده پماد باس بگم بفرستن مناطق نژاد پرست و متوهم .
آیحان تبریزلی
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۰:۰۴
جواب به رضا : بله نمیزاشتن تراختور به لیگ برتر بیاد به دو دلیل اول اینکه کارخانه تراختور سازی را فلج کرده بودند و تیم تنها منبع ملی اش همین بود . دوم اینکه نمی خواستند به غیر دو تیم منفور کسی هوادار تیمی بشود که از دیار اش هست .در مورد . در مورد آسیا اولا رفتن تیم به آسیا با حمایت هواداران میسر شد بله هر گز دوست نداشتند این تیم برود آسیا می ترسیدند نتوانند در داوری آسیا دستکاری بکنند و مانع پیشرفت تراختور بشوند . بعد دریافتند که همین کارو میشود با بازی کنانی امثال فخرالدنی کرد و یا مثلا با تخصیص بودجه کم و کارشکنی در مورد جذب بازیکنان کار امد جلوی قهرمانی تراختور را در آسیا گرفت.در مورد قهرمانی نیز باید گفت که این تیم محبوب اذربایجان از موقع آمدنش به لیگ برتر شایسته قهرمانی بود ولی همانطور که همگی دیدیم دو سال بطور اشکار با خریدن داور نگذاشتند تیم در لیگ برتر قهرمان بشه .ضمنا آقای نویسنده مطلب شما از دور نظاره گر شمال غرب کشور هستی و از جایی نگاه می کنی که هر کس هم به جای شما باشد بی شک نخواهد توانست حقایق را انطور که هست ببیند . ولی ما ملت تورک شمال غرب کشور همه اینها را داریم با پوست و حتی استخوانمان لمس می کنیم که اگر بخواهید من می توانم تعدادی از تبعیض ها را برای شما بنویسم که حتم دارم همه را بدون استثنا قبول خواهی کرد . پس بی زحمت کلمه توهم را حذف کن چون اگر هر اذربایجانی این مطلب را بخواند ناراحت خواهد شد . چون عللی دارد
بهنام
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۰:۳۲
اول اینکه چشاتو دودستی ببند که نور حقیقت چشتو اذیت نکنه!
بعدشم اگه شعار ب ف این طرفدارا رو نشونه ای به توهم و بی فرهنگی اونا میدونی ۲ تا نکته رو یادت میندازم سوت محسن ترکی تو بازی تراکتور-استقلال ۳ سال پیش که قهرمانی رو از تراکتور گرفت(اگه از داوری بازی سپاهان همونسال چشم بپوشونیم)
دوم اون پرنده بیگناه تو بازی استقلال که اون جانی سرش رو کند
حالا بزار واست یه داستان دیگه از توهم این مردم بگم!
۲ سال پیش تو برنامه نود به ۲ تیم شهرداری تبریز و استقلال خوزستان اتهام تبانی زده شد و هرچند تو اون برنامه اتهام استقلال اثبات شد و شهرداری تو هاله ای از ابهام موند شهرداری رفت لیگ پایین و استقلال به لیگ برتر!
همین چند سال پیش بود که تو بازی نساجی و گسترش تیم میزبان از یه بازیکن ممنوعه استفاده کرد و طبق قوانین باید ۲ امتیاز به میهمان میدادند و این یعنی صعود به لیگ برتر ولی پرونده تو کشوی یکی از مدیران گم شد و تیم با تفاضل گل نتونست بیاد بالا!
یا از ماجرای صعود ماشین بگم یا پتروشیمی؟
یا از این بگم که توی بازیهای این تیم طرفدارا هر شعاری میدن چه خوب چه بد اسمشو شعار رکیک میزارن و تهدید به محرومیت میکنن و طرفداران تیم مقابل طرفداران این تیم رو با چاقو میزنن و یا به کل ناموس منطقه توهین میکنن و محروم نمیشن و پنج میلیون جریمه!
یا از رفتار متناقض با طرفدارای این تیم و تیمهای دیگه بگم!
راستی از مردم منطقه میخواهیم که متوهم نشین همه این اتفاقات کاملا عادی و عادلانه است از توهم شما بلند میشه!
زنگانل تراختور
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۳:۲۱
واقعا اون شعار با ب شروع میشه و با ف تموم میشه لیاقت نویسنده متوهم این مطلب رو داره
فرهاد
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۳:۳۶
خوشحالم که موفقیتهای اخیر تیراختور آذربایجان موجبات سوزش فراروان خیلی ها رو فراهم کرده.
ضمنا اون شعاری که ما تیراختوریها در قبال ناداوریها و اتلاف وقت بازیکنان حریف میدیم فکر کنم خیلی مودبانه تر از شعارهایی که اس اسی ها و پس پسیا چه بازیکناشون چه هواداراشون میدن باشه. موقعی که با خلق یک موقعیت رو دروازه ی پس پس یا اس اس آه از نهاد تماشاگرای حریف بلند میشه، تماشاچیای اس اس و پس پس چی میگن؟! خودت بهتر میدونی عزیزم.
نه شما نه روزنامه های مرکز و نه ناعادل هیچکدوم چشم دیدن تیم ما رو ندارید. ایشالا چشم حسود کور بشه.
فرهاد
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۳:۳۶
خوشحالم که موفقیتهای اخیر تیراختور آذربایجان موجبات سوزش فراروان خیلی ها رو فراهم کرده.
ضمنا اون شعاری که ما تیراختوریها در قبال ناداوریها و اتلاف وقت بازیکنان حریف میدیم فکر کنم خیلی مودبانه تر از شعارهایی که اس اسی ها و پس پسیا چه بازیکناشون چه هواداراشون میدن باشه. موقعی که با خلق یک موقعیت رو دروازه ی پس پس یا اس اس آه از نهاد تماشاگرای حریف بلند میشه، تماشاچیای اس اس و پس پس چی میگن؟! خودت بهتر میدونی عزیزم.
نه شما نه روزنامه های مرکز و نه ناعادل هیچکدوم چشم دیدن تیم ما رو ندارید. ایشالا چشم حسود کور بشه.
م
چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۷:۱۷
اون شعار رو باید به نویسنده این متن هم گفت
تیراختور قهرمان بشه همتون سوزش میگیرید
این حرفام میزنید که درد خودتون رو تسکین بدین
سینا
چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۸:۰۹
اولش ب آخرش ف
آرش
چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۸:۱۱
شاید هم بعد قهرمانی تراکتور شما متوجه توهم خودتون بشید
سعید
چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۸:۵۹
متاسفم برای سایت و نویسنده تون. با هم بگیم مرگ بر نژادپرستی
سعید
چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۸:۵۹
متاسفم برای سایت و نویسنده تون. با هم بگیم مرگ بر نژادپرستی
سعید
چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۹:۰۶
متاسفم برای سایت و نویسنده تون. با هم بگیم مرگ بر نژادپرستی
TRACTOR CITY
چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۹:۳۸
دیگرهیچ عذر وبهانه ای قابل قبول نیست!
بازی روز جمعه است ونتیجه این دیداربرایمان حساس است!
آن هوادارانی که بنابه دلایلی فرصت حضوردر استادیوم را نداشته اند در این دو دیدار خانگی بایدهمت به خرج دهند و همپای سایر هوادارانی که پای ثابت حضور در استادیوم بودند آنها هم حضور یابند!
3 گام به اولین قهرمانیمان در لیگ برتر مانده!
بهترین فرصت برای دشت کاپ قهرمانیست تابه این حد ما به این مهم نزدیک نبودیم !
مطمئنا اگر بت جام گرفتنمان رابشکنیم درفصلهای دیگر باز به این عنوان دست پیدا خواهیم کرد!
مهم قدم اول است تابرسیم به قدمهای دیگر برای دشت قهرمانی های ممتد/.
تی تی جای
چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۹:۴۱
شعار ما خیلی آبرومندانه تره...تا شعارهایی که سرخابی ها بر علیه داوری میگند.
سامان رونده
چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۲:۲۹
واقعا نویسنده این مطلب لیایقت اون شعارو داره ب ف معلوم خیلی میسوزه که تیماشون امسال نتونستن باتبانی قهرمان بشن اخه بی ادب کجای قهرمانی تراختور توهم سالهای قبل یادت نیست چه جوری حق تراختورو خوردن بااون داورهای رشوه خورشون الان هم برای تیم هرروز حاشیه درست میکنن باافرادی مثل تو اونایی که توهم دارن شمایید که درحسرت این موندین که تیمتون یه سال بدون تبانی اول بشه یاشاسین تراختور
یاور2020ماکولو
چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۸:۲۶
هئی. . .
بابا قلم ارزش داره،هر کسو ناکسی اومده نویسنده شده،
متاسفم . . .
حتی لیاقتشو نداری ک بهت بیشتر از متاسفم چیزی بگم . . .
ولی معلومه خیلیا نمیتونن ببینن تراختور قهرمان میشه و بعضیا می جنگن ک تک رقمی بشن. . .
معلومه خیلیا نمیتونن شعار آزربایجان تیملری فرق المز رهلری رو بشنون،
ما تو سکوها بازم جمعه فریاد خواهیم زد . . .
آزربایجان تیم لری*فرق المز رهلری
و تو زمین هم با ی بازی جوانمردانه انشالا ک تراختور میبره...
نبره هم مهم نیس،دوتا بازی دیگه هس. . .
ولی -اورمیه
چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۹:۳۳
آذربایجان و ترختور همیشه افتخار ایران بوده و هست به همین خاطر نویسنده باید احترام این دو اسم مقدس را نگه دارد
اوختای
چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۰:۴۷
اقای نویسنده این مطلب مگر ندیدی در بازی های آسیایی امسال سربازان تیم فولاد را بخشیدند و انها توانستند بازی کنند ولی مسئولین تراختور هر چقئر نامه نوشتند و هر چقدر تلاش کردند کار به جایی نرسید و اجازه بازی سربازهای تراختور صادر نشد . این یک تبعیض اشکار نیست ؟ اینها رو شما توهم می نامید ؟!
سینا
چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۳:۲۲
خواهشن تراختور رو به کل آذربایجان نسبت ندین ما آذربایجان غربی ها با فرهنگ تر و متمدن تر از ایناییم تراختورو به ماها نسبت ندین اینا ما ترکهارو خوب نشون نمیدن
sina
پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۷:۳۳
ببین دوست عزیز چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است مرگ بر فدراسیون ایران و فارس نژادپرست
دومان اورمولو
پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۰:۴۴
سنا جان دنگی کوماری کوردستان بی نام خووای میهربان زارزارکان کوردیستان چزه کانی بر سنگانه کانی . شما کوردها معرفت تراختور را ندارید و صحبت از آذربایجان غربی نکن که همه بهت می خندند آذربایجان غربی درسته که مهمان نواز هستند ولی صبرشون هم اندازه داره سینا کورده البته ما تورکها مشکلی با شما کوردهای همسایه نداریم ولی جایگاه خودتان را بدانید و در لباس تورک وارد ماجرای تراختور نشید
-
دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۰:۱۶
ببین نویسنده استقلالی این متن خدا تو قران به قلم قسم خورده یعنی قلم قداست داره ولی وقتی به دست توی بی ناموس و بی شرف که حسادت از وجودت میباره میفته یعنی داری با خدا جنگ میکنی بی ناموس یادته چند سال پیش که داشتیم قهرمان میشدیم محسن ترکی زنازاده چطور سرمونو برید اونم عقده ترک ستیزی داشت ببین ما یه مثل داریم که میگه ایت هورر کاروان کچر یعنی سگ پارس میکنه ولی کاروان راهشو ادامه میده حالا تو که خود سگی میخای چکار کنی خدا چهره واقعی شما به نشون داد ولی امسال میخاد خودش با دست خودش قهرمانان کنه چون اگه اون بخاد کسی هیچ غلطی نمیونه بکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر