فهرست
نکته روز: ادینیو، پرنده کوچک خوشبختی!
نکته روز: ادینیو، پرنده کوچک خوشبختی!

نکته روز: ادینیو، پرنده کوچک خوشبختی!

آی اسپورت- هر 5 تیم بالای جدول رقابت های لیگ برار ایران، وضعیت نسبتا مناسبی در آمار دفاعی برقرار کرده اند. فولاد خوزستان و نفت تهران با 24 گل خورده، صاحب بهترین خطوط دفاعی لیگ هستند، سپاهان و ذوب آهن 25 و 26 گل دریافت کرده اند و تراکتور، 29 بار دروازه اش را در مقابل تیم های رقیب باز شده دیده است. همه این تیم ها در توانایی دفاعی به هم نزدیک هستند و هیچکدام شان، چهره شاخص و برتری را در این پست در اختیار ندارند. نقطه تمایز تراکتورسازی به عنوان تیم صدرنشین از تیم های دیگر اما در نقطه دیگری از زمین رقم می خورد. در خط حمله. تبریزی ها به عنوان دارندگان بهترین خط آتش رقابت های لیگ، 50 بار دروازه تیم های رقیب را باز کرده اند. این عدد برای فولاد 31، برای سپاهان 38، برای نفت 39 و برای ذوب 42 بوده است. عددی که نشان می دهد جمله معروف الکس فرگوسن، حداقل برای لیگ برتر صدق نمی کند. جمله ای با این مضمون که :«گل زدن برای شما پیروزی می آورد و گل نخوردن، قهرمانی!». 

بهترین چهره هجومی این فصل تراکتورسازی، لوسیانو ادینیو بوده است. بازیکنی که به تنهایی بیش از یک سوم گل های تیمش را به ثمر رسانده است. از 18 گل این فصل ادر لوسیانو، تنها 4 گل از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده اند و این بازیکن که در همه دیدارهای فصل تراکتور به میدان رفته، راه های متنوعی را برای گل زدن امتحان کرده است. ادینیو علاوه بر توانایی گل زده، با بده بستان هایش با هوادارها در جلسه های تمرینی و همچنین با تی شرت های دلبرانه اش برای آذربایجانی ها، نشان داده راه محبوبیت در فوتبال ایران را نیز به خوبی آموخته است.

ادینیو در ابتدای فصل، فاصله چندانی با امضای قرارداد با پرسپولیس و استقلال نداشت. شاید اگر این ستاره به یکی از این دو تیم پیوسته بود، حالا آن ها در جدول رده بندی شرایطی بهتر از تراکتورسازی داشتند. گفته می شود این بازیکن، با پیشنهاد جدی حسین هدایتی برای حضور در تیم فصل بعد پرسپولیس نیز مواجه شده است. آیا او در لیگ پانزدهم عاشقانه های زیرِ پیراهن اش را برای تهران خرج می کند؟

 

 

  ۲  
آی اسپورت
2015-04-28 13:32:37
نظر دهید

۲ نظر
محمد
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۷:۴۴
نویسنده جان زور و زر نزن . ادینیو تبریز موندنی
-
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۸:۱۲
به خودش مربوطه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر