فهرست
گزارش آماری: استقلال چطور سهمیه می‌گیرد؟ / جشن آسیایی بعد از دربی
گزارش آماری: استقلال چطور سهمیه می‌گیرد؟ / جشن آسیایی بعد از دربی

گزارش آماری: استقلال چطور سهمیه می‌گیرد؟ / جشن آسیایی بعد از دربی

آی اسپورت – باخت فولاد به ذوب ‎آهن، بالای جدول لیگ را به 3 تیم مدعی قهرمانی و 3 تیم مدعی کسب سهمیه آخر لیگ قهرمانان تقسیم کرد. تراکتورسازی، نفت تهران و سپاهان برای قهرمانی می‌جنگند و 3 سهمیه آسیایی لیگ هم به آن‌ها می‌رسد. فولاد، ذوب آهن و استقلال هم دنبال سهمیه چهارم هستند. در صورت قهرمانی ذوب آهن در جام حذفی، تیم گل‌محمدی مستقیم به لیگ قهرمانان می‌رود و سهمیه چهارمی برای لیگ در کار نخواهد بود اما در صورت قهرمانی نفت تهران، فولاد و استقلال به حضور در آسیا امیدوار می‌شوند. البته کسب رده چهارمی برای استقلال فعلی کار راحتی نخواهد بود.

استقلال 5 بازی است نبرده و تا پایان لیگ، 3 بازی سخت با صبا در قم، تراکتورسازی در تهران و پرسپولیس دارد. یعنی ممکن است آبی‌ها فصل را 8 بازی بدون برد به پایان ببرند. البته این سناریو، نگاه بدبینانه به ماجراست. استقلالی‌ها امیدوارند با برد مقابل صبا در قم، احیا شوند و تراکتورسازی و پرسپولیس را هم در ورزشگاه آزادی شکست دهند. سناریویی که می‌تواند استقلال را به سهمیه چهارم لیگ قهرمانان آسیا برساند.

ذوب آهن بر خلاف استقلال، 10 بازی از 14 بازی آخرش را برده و در اوج آمادگی است. با این وجود، شاگردان گل‌محمدی فقط یک امتیاز از استقلال بیشتر دارند و حتی یک مساوی هم می‌تواند آبی‌ها را در جدول رده بندی بالاتر از آن‌ها قرار دهد. ذوب آهن در هفته‌های آینده دو بازی خانگی با نفت مسجدسلیمان و ملوان دارد و در مشهد با پدیده بازی می‌کند. بازی با ملوان اوج گرفته در اصفهان و خط دفاعی فشرده پدیده در مشهد، استقلالی‌ها را امیدوار می‌کند بتوانند دوباره از ذوب آهن در جدول سبقت بگیرند.

فولاد با اختلاف 3 امتیازی نسبت به استقلال، رقیب سرسخت‌تری برای آبی‌هاست اما 2 بازی خارج از خانه با ملوان و صبا می‌تواند تیم اسکوچیچ را به دردسر بیندازند. در هفته‌های پایانی لیگ، بازی با پدیده تنها بازی خانگی فولاد خواهد بود و آن‌ها باید به انزلی و قم سفر کنند. فولاد از 5 بازی آخرش، سه برد و دو باخت داشته و نشان داده همانقدر که خوب می‌برد خوب هم می‌بازد. با توجه به تفاضل گل مساوی استقلال و فولاد، یک شکست در دو بازی آینده آبی‌ها را بالاتر از تیم اسکوچیچ قرار می‌دهد.


3 بازی آخر استقلال، ذوب آهن و فولاد         

                    

استقلال

صبای قم – استقلال

استقلال – تراکتورسازی

پرسپولیس – استقلال


ذوب آهن

ذوب آهن – نفت‌مسجدسلیمان

ذوب آهن – ملوان

پدیده – ذوب آهن


فولاد

ملوان – فولاد

فولاد – پدیده

صبا - فولاد     
آی اسپورت
2015-04-28 14:31:59
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر