فهرست
فینال جام حذفی: بایرن برای دوگانه
فینال جام حذفی: بایرن برای دوگانه

فینال جام حذفی: بایرن برای دوگانه

آی‌اسپورت – بدون شک قهرمان ۱۸ دوره دی‌اف‌بی پوکال شانس اول قهرمانی در فصل ۲۰۱۸ هم هست. بایرن مونیخ امشب در فینال جام حذفی برابر آر.بی لایپزیگ قرار می‌گیرد، جدالی بین قهرمان و تیم سوم بوندسیگا. بایرنی‌ها فصل پیش در یک قدمی فتح دوگانه داخلی متوقف شدند و با شکست ۳-۱ در فینال جام حذفی مقابل آینتراخت فرانکفورت از رسیدن به این افتخار بازماندند.

لایپزیگ نسبت به فرانکفورت فصل پیش رقیبی حتی جدی‌تر هم هست. شاگردان رالف رانگنیک مستحکم‌ترین خط دفاعی فصل بوندسلیگا را به خودشان اختصاص داده‌اند و همین دو هفته پیش دروازه‌شان را برابر بایرن، در یک تساوی بدون گل خانگی، بسته نگه داشتند. بنابراین با وجود شانس اولی که به باوارایایی‌ها می‌دهیم، پیروزی پدیده اول دو فصل اخیر فوتبال آلمان به هیچ وجه دور از انتظار نیست.

جدال کلیدی در رسیدن به این افتخار بزرگ بین مارسل هالستنبرگ و سرژ گنبری خواهد بود. برای مدافع چپِ ۲۷ ساله لایپزیگ می‌توان شب سختی را پیش‌بینی کرد. قدرت بایرن در بال راست، با اورلپ‌های مدام جاشوا کیمیش و گنبری، معمولا بیشترین مشکلات را برای تیم‌های حریف پدید می‌آورد. حتی اگر هالستنبرگی که مدعی اصلی پست فولبک چپ در تیم ملی آلمان به حساب می‌آید، گنبری را هم مهار کند، جنگ این منطقه به پایان نخواهد رسید، چراکه آرین روبن روی نیمکت آماده ورود به زمین و درخشش برای بایرن، برای آخرین بار خواهد بود.

اگر سمت راست بایرن و سمت چپ لایپزیگ در نبردی تاکتیکی به بن‌بست بخورند، سرنوشت بازی به خلاقیت‌های میانه زمین منتقل خواهد شد، جاییکه که خامس رودریگز می‌تواند حکم اسحله مخفی تیم نیکو کواچ را پیدا کند. آخرین باری که خامس در ترکیب اصلی بایرن قرار گرفت به آخر ماه مارچ و تساوی 1-1 برابر فرایبورگ برمی‌گردد. حالا با توجه به بازگشت کامل این ستاره کلمبیایی از مصدومیت می‌توان انتظار حضور او در دقایق زیادی از فینال را داشت، به خصوص اگر نوع خاص بازی توماس مولر در این بازی جواب ندهد. برای خامسِ 27 ساله هم شاید این آخرین فرصت درخشش در ترکیب بایرن باشد، چراکه به احتمال زیاد در تابستان به رئال مادرید برخواهد گشت.

در سوی دیگر زمین هم خطرناک‌ترین مهره لایپزیگ کسی نیست جز یوسف پولسن. مهاجم دانمارکی لایپزیگ در کل ماه‌های آوریل و می تنها یک گل زده (در نیمه نهایی جام حذفی مقابل هامبورگ)، اما در مجموع فصلی عالی را پشت سر گذاشته. ۱۹ گلی که پولسن در رقابت‌های مختلف برای تیمش زده نقشی کلیدی در سوم شدن لایپزیگ در لیگ و رسیدن‌شان به فینال جام حذفی داشته است. بنابراین این مهاجم ۲۴ ساله می‌تواند بیشترین خطر را برای خط دفاعی نه چندان مستحکم بایرن پدید بیاورد، به خصوص در ضدحمله‌های سریع.

بایرن برای پیروزی در این بازی باید صبور باشد و به عنوان تیم برتر زمین با حرکت دادن مدام توپ حریف را خسته کند. بایرنی‌ها برای مقابله با ضدحمله‌های لایپزیگ، بلافاصله بعد از از دست دادن توپ باید دست به ضدپرس بزنند تا بازی انتقالی سریع شاگردان رانگنیک را در نطفه خفه کنند.

لایپزیگی‌ها اما برای پیروزی تلاش برای ایجاد برتری عددی در کناره‌ها خواهند کرد. راه ضربه زدن آن‌ها به بایرن هم استفاده از پاس‌های بلند و دقیق به فضای بین مدافعین کناری و هافبک‌های میانی حریف خواهد بود.

۵    
آی اسپورت
2019-05-25 09:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر