فهرست
نوبت لبخند جام به شفر رسید
نوبت لبخند جام به شفر رسید

نوبت لبخند جام به شفر رسید

آی اسپورت – آمریکایی‌ها مثلی دارند به این مضمون که خنده از این سمت لب به آن سمت صورت منتقل شد یعنی وضعیت کاملا تغییر کرد. یک چیزی شبیه به همان 360 درجه معروف امیر قلعه‌نویی، منتها این‌بار با مقیاس دقیق ریاضی یعنی همان 180 درجه! به نظر می‌رسد که در پرونده شکایت استقلال به دادگاه عالی ورزش، خنده مشغول منتقل شدن از این سمت لب به آن سمت صورت باشد و بعد از برانکو، ممکن است جام به شفر لبخند بزند! در حالی که کمتر کسی حتی فکر می‌کرد که استقلال کوچک‌ترین اقبالی برای به ثمر رساندن این پرونده داشته باشد اما استدلال‌های حقوقی درست و آشنایی کامل تیم مدیریت جدید با قوانین بین‌المللی ورزش قصه را برای آبی‌پوشان تغییر داده است. آنها در آستانه انتقال پرونده به دادگاه عالی ورزش هستند و منتظرند تا رای رسما به آنها ابلاغ شود تا کپی رای ابلاغ شده را لای پرونده بگذارند. اما این گشایش چگونه حاصل شد؟

وقتی فدراسیون فوتبال اعلام کرد به دلیل انصراف رسمی نماینده تام‌الاختیار باشگاه استقلال (ملکی) این تیم بازی سوپرجام را از دست داده، کمتر کسی فکر می‌کرد که این باشگاه اصلا توانی برای برگرداندن رای داشته باشد اما مسئولان باشگاه به سرعت اعتراض رسمی خود را به این رای اعلام کردند و با وجود رد شدن فرجام خواهی‌شان، اعلام کردند که بر حقانیت خود باور دارند و به هیچ عنوان از این قضیه کوتاه نمی‌آیند. آنها دو استدلال حقوقی بسیار مناسب داشتند که می‌تواند در دادگاه مورد توجه قرار بگیرد.

نخست اینکه جلسه‌ای که نماینده استقلال در آن زیر برگه انصراف را امضا کرده اصلا صلاحیت تعیین برنده بازی را نداشته و صرفا جلسه شورای تامین بوده که باید به مسائلی پیرامون بلیت‌فروشی یا تامین امنیت بازی توجه می‌شده و مسئولان جلسه اجازه ورود به قصه عدم برگزاری بازی را نداشته‌اند ضمن اینکه فدراسیون تنها در شرایطی می‌تواند بازی را سه‌ بر صفر کند که یک تیم و داور در زمین حضور داشته باشند و تیم دوم تمکین نکند و به میدان نیاید که در مورد باشگاه استقلال چنین چیزی رخ نداده است. نکته بعدی اینکه در قضیه فینال جام حذفی با وجود آنکه سه روز قبل از برگزاری بازی، تیم خونه‌به‌خونه از فینال انصراف کتبی داده بود اما بازی برگزار شد!

از طرف دیگر فدراسیون فوتبال از نظر قانونی ابتدا باید رای را به باشگاه استقلال ابلاغ  و بعد از آن به صورت رسمی از طریق رسانه‌ها خبر این اقدام را منتشر می‌کرده که همین امر هم تخلف به حساب می‌آید. درحقیقت هنوز رای سه‌ بر صفر به باشگاه ابلاغ نشده که اگر شده بود شکایت استقلال به دادگاه عالی ورزش ارسال می‌شد. استقلال حالا شانس دارد که بازی را به زمین برگرداند. آنها با اطلاع از قوانین کامل داخلی و بین‌المللی دفاعیه بسیار قدرتمندی را فراهم کرده‌اند و منتظرند تا فدراسیون تصمیم بگیرد که البته طعنه‌آمیز هم هست چراکه تا چندی قبل مدیرانی در باشگاه بودند که جای ارسال دعوتنامه تمرینی برای بازیکن خارجی پیش‌قرارداد الزام‌آور ارسال کردند! یاد آن تبلیغ معروف عاقبت نقد و عاقبت نسیه نمی‌افتید؟

 

فرهیختگان

۱۵ ۸  
آی اسپورت
2018-09-13 13:49:00
نظر دهید

۸ نظر
هولی
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۴:۰۸
پروژه ای جدید واسه اسکل کردن هواداری کیسه :))
.
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۴:۵۳
یعنی خزعبلاتی که فتحی و همکارانش واسه اروم کردن هوادارای نادون کیسه بهم بافتن رو باور کردین؟؟؟؟
حسن
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۰۳
منتظریم... پشت کیبورد حکم ندید. برید مجامع بین المللی و علیه فدراسیون شکایت کنید. وسط دعوا هم نرخ تعیین نکنید. هیچکس نگفته شورای تامین رای داده. فتاحی بارها اظهار کرده که با توجه به اعلام نماینده تام الاختیار استقلال در جلسه شورای تامین مبنی بر حاضر نشدن تیمش در اون تاریخ، بازی لغو شده. و پرونده به کمیته انضباطی فرستاده شده و رای در کمیته انضباطی صادر و در استیناف تایید شده. این وسط فتاحی یه مصاحبه کرده و رای احتمالی رو گفته که همونو شما جیره خورها کردید علم عثمان... وجود داشته باشید برید شکایت کنید و شرافت!!!!!!! داشته باشید که اگر یه جاتونو سوزوندن، بیاید با صدای بلند اعلام کنید : "شکر خوردیم". ترجیحا اشک ریز بیاد بگه...
حمید
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۵۰
دقت کنید جناب نویسنده
شورای تامین نتیجه بازی رو 3-0 نکرده بلکه این کمیته انظباطی بوده که همچین کاری کرده. شورای تامین فقط شهادت خودشو در ارتباط با اظهارت نماینده استقلال اعلام کرده. استقلالی ها به جلسه مذکور رفتن و گفتن که حاضر به بازی نبودن اما حالا بعد از اعلام رای دارن دروغ می گن. مطمئن باشین مستندات در ارتباط با دروغ گویی استقلالی ها فراوانه. از آنچه که در رسانه ها گفته شده تا مستندات فدارسیون از جلسه شورای تامین.
نکته مهمی که شما به اشتباه در موردش قضاوت کردین اینه که فکر می کنین که فیفا و cas شورای تامین رو به رسمیت نمیشناسه که سخت در اشتباهین. مگه ممکنه از نظر فیفا نهاد مسئول تامین امنیت مسابقات حق اظهار نظر نداشته باشه؟ این حرف خنده داره. از لحاظ منطقی نظر شورای تامین از همه مهم تره چون بحث امنیت بازی مطرحه. اما این شورا حق نداره نتیجه رو 3-0 اعلام کنه که در واقع همچین کاری هم نکرده.

اما در مورد سازمان لیگ هم نکته اینه که این سازمان قانونا حق داره بازی رو لغو کنه و مستندات خودش رو در ارتباط با دلایل لغو بازی به کمیته انظباطی بده. پس اعلام لغو بازی از طرف سازمان لیگ کاملا قانونی بوده. اما اشتباه سازمان لیگ که حالا مدیران استقلال سعی می کنن از سوء استفاده کنند اظهار نظر (و نه رای) سازمان لیگ در مورد نتیجه بازی بوده. در این مورد هم اگر به نامه سازمان لیگ دقت کنید در انتهای نامه نوشته شده "نتیجه بازی 3-0 اعلام خواهد شد". دقت کنید، "خواهد شد" و نه "می شود".
حتی اگر هم این اظهار نظر سازمان لیگ رو رای در نظر بگیریم باز هم استقلال دستش به جایی بند نیست. چون نهایتش اینه که cas و فیفا اعلام کنند که سازمان لیگ حق نداشته بازی رو 3-0 کنه. اما به هر حال حق داشته که بازی رو کنسل کنه و حق هم داشته که مستنداتش رو به کمیته انظباطی بفرسته. و کمیته انظباطی هم حق داشته نتیجه رو 3-0 بزنه. نهایتش اینه که cas بگه نتیجه سه هیچی که سازمان لیگ اعلام کرده غلطه و نتیجه سه هیچی که کمیته انظباطی اعلام کرده درسته.
۹
.....
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۶:۱۶
اتفاقا مقصر اصلی این اتفاقات خودِ شفر هست که به بهانه بازی با السد با تیمش فرار کرد حالا با چه رویی از لبخندش مینویسین؟بهتر بود مینوشتین تو روزهایی که باید ایران می بود و سر تمرین تیمش تو استودیوها بود البته یادم نبود شفر تحت هیچ شرایطی مقصر نیست
فرهاد
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۶:۲۷
برای هیئت مدیره باشگاه استقلال بهترین گزینه فتحی ، فتح الله زاده ، علی منصور ، شفر با شال آبی و پرچم تابعیت و بالاخره شومن جدید نکووووونام . عجب تیمی میشه این استقلال
۸
داود
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۲۱:۲۰
این مسئولان فوتبال کلا تعطیل هستن، اینا هنوز توی مجامع بین المللی فوتبال،نتونستن حق میزبانی در برابر عربستان رو بگیرن__الان هم که خودشون یه تیم رو قهرمان کردن بدون هیچ دلیل قانع کننده ای
۱
امید
جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷، ۰۸:۴۶
خدایی خنده تون نمیگیره!!؟ این مزخرفات چیه!!؟ بیش از این هوادارانتون را اسکول نکنید. یه پولی بابت دادرسی در cas خرج می کنید و توی این اوضاع بی پولی کلی ارز از کشور خارج می کنید تا بهتون بخندند خخخخخ. من فکر می کردم این فتحی آدم درست حسابیه ولی نگو از فتل اسکول تره خخخخخخخ
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر