فهرست
چرا باید به این تیم ملی خوشبین باشیم؟
چرا باید به این تیم ملی خوشبین باشیم؟

چرا باید به این تیم ملی خوشبین باشیم؟

 یک – این یکی از متحدترین تیم‌های ملی تاریخ فوتبال ایران است. در این تیم دیگر خبری از باندبازی نیست. بعدها از هیچکدام از بازیکنان این تیم نخواهید شنید که مدعی شود همبازیانش توی چشم او نگاه می‌کردند و به او پاس نمی‌دادند! شاید یکی از معدود تیم‌هایی باشد که در آن موفقیت تیم برای همه بازیکنان در اولویت است. کی‌روش ریشه بازیکن‌‌سالاری را در این تیم خشکانده و هیچکس خودش را بالاتر از تیم نمی‌داند. کسی نمی‌تواند به جای سرمربی تیم تصمیم‌گیری کند و ترکیب تیم را با نظر شخصی خود تغییر دهد. در این تیم شعار «همه برای یکی و یکی برای همه» دیگر صرفا یک شعار نیست.

 دو – علاوه بر اتحاد و همدلی، تیم ملی ایران ایران در ابعاد فنی هم تیمی منسجم، آماده قدرتمند و تاکتیکی است و این بیش از هر چیز محصول کار فنی فوق‌‌‎العاده و برنامه‌ریزی طولانی‌مدت کارلوس کی‌روش است. این مربی بداخلاق و تندخو، نظم تاکتیکی و بازی آگاهانه و منطقی را به تیم ملیِ همیشه احساسی و منفعلِ ایران تزریق کرده است. حالا ملی‌پوشان ایران در خدمت تیم هستند و می‌دانند که کی‌روش از هر بازی چه می‌خواهد و آنها برای اجرای خواسته‌های او باید چه بکنند.

سه – مراکش تیم قدرتمندی است و شاید حتی بهترین تیم فعلی قاره آفریقا هم باشد. اما واقعیت این است که فوتبال آفریقا مدتی است سیر نزولی به خود گرفته است. دیگر خبری از نیجریه و آن تیم رویایی که یقه بزرگان فوتبال دنیا را می‌گرفت نیست. این مراکش هم حتی با وجود بازیکنان بین‌المللی به هیچ وجه قابل مقایسه با دوران اوج تیم‌های نیجریه و کامرون نیست و شکست دادنش برای تیمی مثل ایران که در فرم مناسبی قرار دارد غیرممکن نیست.

چهار – ملی‌پوشان ایران انگیزه‌های متفاوت و زیادی برای درخشش در روسیه دارند. لغو شدن چند بازی تدارکاتی و خودداری حریفان از رویارویی با این تیم و البته تحریم نایک انگیزه بازیکنان را به شدت بالا برده است. رقم زدن یک پایان خوش با کارلوس کی‌روش هم یکی دیگر از چیزهایی است که حسابی به بازیکنان تیم ملی انگیزه می‌دهد. شاید کی‌روش این روزها محبوبیت چندانی در میان اهالی فوتبال نداشته باشد اما بازیکنان تیم ملی علاقه زیادی به او دارند. آنها همه کار خواهند کرد تا تیم ملی درروسیه نتیجه بگیرد و کی‌روش حداقل تا پایان جام ملت‌های آسیا هم روی نیمکت تیم ملی بنشیند.

۱۶ ۲  
آی اسپورت
2018-06-14 13:40:00
نظر دهید

۲ نظر
امید از تفت
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۴۶
مراکش و اسپانیا را می بریم و صعود می کنیم. دلایل اصلیش هم اینه که بازیکنان بسیار بهتری نسبت به 2014 داریم و کسی هم انتظار نتیجه گیری از تیم ملی نداره و این کار را راحت تر میکنه و استرس را از روی دوش بچه برمیداره. نکته بعدی هم تجربه بهتری هست که همه بازیکنان تیم ملی و سرمربی تیم نسبت به 2014 دارند.
مارال
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۵۸
مطمئنم صعود میکنیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر