فهرست
سه بازگشت در ۲۰ سال؛ هت‌تریک استقلال؟
سه بازگشت در ۲۰ سال؛ هت‌تریک استقلال؟

سه بازگشت در ۲۰ سال؛ هت‌تریک استقلال؟

آی‌اسپورت- استقلال در حالی باید بازی سه بر یک باخته برابر السد را جبران کند که در فرمت لیگ قهرمانان آسیا تنها دو بار در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۰۲ موفق به انجام آن شده است.

به گزارش فرهنگستان فوتبال به نقل از ایسنا، استقلال و پرسپولیس باید در روز دوشنبه به مصاف حریفان قطری خود بروند و با جبران شکست بازی رفت راهی نیمه‌نهایی فصل ۲۰۱۸ لیگ قهرمانان آسیا شوند.

در این بین شاگردان شفر کار سخت‌تری نسبت به پرسپولیس دارند زیرا باید در قطر بیش از سه گل مقابل حریف قدرتمند خود به ثمر برسانند و خالق معجزه‌ای در ورزشگاه جاسم بن حامد دوحه باشند. اتفاقی که به جز این فصل، تاکنون برای ایرانی در ۱۶ سال اخیر رخ نداده و تیمی از ایران نتوانسته بازی باخته را در دیدار برگشت با پیروزی و صعود عوض کند.

در ۲۰ سال اخیر، ۳ بار تیم‌های ایرانی موفق به “بازگشت” شده‌اند که سهم آبی‌ها دو بار بود. یک بار هم پرسپولیس موفق شد این کار را انجام دهد که در همین فصل لیگ قهرمانان و در مرحله قبل، بازی ۳ بر ۲ باخته در امارات مقابل الجزیره با پیروزی ۲ بر یک سرخ‌ها در آزادی همراه شد تا شاگردان برانکو در مجموع با قانون گل زده در خانه حریف راهی یک چهارم نهایی شوند.

استقلال نیز به جز دیدار مرحله قبل خود برابر ذوب‌آهن که توانست شکست یک گله را در تهران جبران کند و در مجموع ۳ بر یک شاگردان قلعه‌نویی را شکست دهد و حریف السد در مرحله بعد شود، یک بار دیگر این کار را در سال‌ ۲۰۰۲ انجام داده است. در فصل ۰۲-۲۰۰۱ استقلال در جده بازی را ۳ بر ۲ به الاتحاد واگذار کرد و کار سختی برای جبران بازی برگشت داشت اما گل‌های محمد نوازی و علیرضا واحدی نیکبخت که در دقیقه ۸۹ به ثمر رسید، نماینده عبرستان را در مرحله دوم شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد.

حالا آبی‌ها فرصت دارند دوباره در چارچوب مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، دست به جبران نتیجه بازی رفت بزنند؛ کاری که شفر نشان داد به خوبی بلد است و در چند بازی در فصل گذشته در نیمه مربیان تفکراتش را بر حریف غالب کرد و توانست باخت را برد عوض کند. مربی که فصل گذشته روند استقلال را تغییر داد و به جدول برگرداند و آسیایی کرد، حالا نوبت آن است تخصص خود را در آسیا نشان دهد و با شکست پرگل السد راهی نیمه نهایی شود.

 

فرهنگستان فوتبال

۴ ۳  
آی اسپورت
2018-09-11 22:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
بغداد بو نجاح
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷، ۲۲:۴۰
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
بغداد بونجاح هستم
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷، ۰۱:۰۶
من آبی دوست داشت
۵
مهدی
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۰:۲۲
شما فکر کنم معنی بازگشت را نمیدونید ، come back به بازی برگشت یووه رئال لیگ قهرمانان میگن که یووه بازی سه هیچ باخته تو زمین خودشو جبران کرد حالا به نتیجه اخر بازی کاری ندارم ، باخت ۳-۲ تو زمین حریف که بازی استقلا و االاتحاد بود یه نتیجه خوب واسه مهمان حساب میشه که با یک‌گل تو زمین خودی صعود میکنه که به اونم دیگه بازگشت نمیگن
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر