فهرست

بایرن مونیخ 1(0) –دورتموند 1(2) ؛ صعود دراماتیک دورتموند به فینال

آی اسپورت- همانطور که انتظار می‌رفت بازی بایرن و دورتموند یک بازی جذاب، دراماتیک و خاطره انگیز شد. آخرین حضور یورگن کلوپ به عنوان سرمربی دورتموند در درکلاسیکر آلمان با کسب یک پیروزی خاطره‌انگیز برای این مربی همراه بود. بایرن بازی را به مراتب بهتر از دورتموند شروع کرد و در نیمه اول مزد برتری خود را با گل لواندفسکی گرفت. این تیم چند موقعیت خوب گلزنی دیگر را هم در این نیمه از دست داد. نیمه دوم دورتموند بازی قابل قبول تری را ارائه داد و در نهایت توسط اوبامیانگ به گل رسید. پیش از این صحنه خطای هند واضح مدافع دورتموند را داور پنالتی نگرفت تا فریاد گواردیولا و شاگردانش به آسمان بلند شود، صحنه‌ای که می‌توانست سرنوشت این بازی را تغییر دهد. حضور آرین روبن بعد از مدتها مصدومیت در ترکیب بایرن، با یک تراژدی برای این بازیکن هلندی همراه بود چرا که او فقط 15 دقیقه در زمین دوام آورد و دوباره به دلیل مصدومیت بیرون رفت و جای خود را به گوتسه داد. 90 دقیقه بازی با تساوی به پایان رسید و کار به وقت اضافه کشیده شد. در وقت اضافه دو تیم نبرد برابری داشتند تا اینکه در دقیقه 107 کوین کمپل از دورتموند اخراج شد و شاگردان کلوپ 10 نفره شدند. از این لحظه به بعد بایرن بر بازی مسلط شد و دو موقعیت خوب این تیم را شواین اشتایگر از دست داد، ضمن اینکه بار دیگر ضربه وحشتناک لانگراک دروازه بان دورتموند به سر لواندفسکی می‌توانست یک پنالتی به سود بایرن باشد که داور از این صحنه هم بی تفاوت گذشت تا 120 دقیقه هم با تساوی تمام شود.
کار به ضربات پنالتی کشیده شد. یک فاجعه تمام عیار برای بایرنی‌ها. فیلیپ لام لیز خورد، آلونسو لیز خورد، گوتسه یک ضربه ضعیف زد که لانگراک مهار کرد و پنالتی چهارم را هم خود نوئر زد که به تیر دروازه کوبیده شد. در عوض دورتموندی ها دو پنالتی از سه ضربه خود را گل کردند تا زردها به فینال جام حذفی صعود کنند و بایرن رویای سه گانه قهرمانی در این فصل را فراموش کند..
 
 
بایرن مونیخ : 1
دورتموند: 1
 
نتیجه نیمه نخست : 1-0
گل‌ها
بایرن مونیخ:
لواندفسکی 29
دورتموند:
اوبامیانگ 75
 
آمار  WhoScored.com

 


بهترین بازیکنان میدان


امتیاز
هوملس


8.0
وایزر


7.9
لانگراک


7.9
اشملزر


7.9
بوآتنگ


7.8


 


بایرن مونیخ


آمار بازی


دورتموند
19


تعداد شوت


10
6


شوت در چارچوب


4
86%


پاس موفق


71%
48%


موفقیت در نبردهای هوایی


52%
26


دریبل


7
11


تکل


30
65%


مالکیت توپ


35%


 

 

ترکیب دو تیم :
 بایرن مونیخ: نوئر، بن‌عطیه، رافینیا، بوآتنگ، آلونسو، تیاگو (روبن 68 (گوتسه 83)) برنات، لام، وایزر، لواندفسکی، مولر (شواین اشتایگر76 )
دورتموند: لانگراک، هوملس، پاپاستاتوپولوس، اشملزر، دورم، بندر (90کل) گوندوغان، بلاشچیکفسکی (کمپل83) کاگاوا (مخیتاریان 70)، رویس، اوبامیانگ
اخراج: کمپل (107) از دورتموند
 
     
آی اسپورت
2015-04-29 01:28:46
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر