فهرست

از سکوت جادوگر تا ادعای فدراسیون/ وصله های نچسب!

آی اسپورت-  «اگر نمی توانی خدمت کنی، برو تا خیانت نکنی». این جمله، همه چیزی بود که در مورد خداحافظی ناگهانی جادوگر از تیم ملی، توی فهرست دانستی ها قرار می گرفت. حتی صداوسیما نیز، به دلایل جدایی او با چشم تردید نگاه می کرد که تصمیم گرفته بود بنر «کاش کریمی اینجا بود» هواداران ایرانی در جریان مسابقه اول تیم ملی در استرالیا را زیر تیغ سانسور ببرد. جادوگر، بر خلاف عادت همیشگی اش، این بار ترجیح داده بود سکوت کند و این سکوت، از طرف همه اعضای تیم ملی نیز تداوم پیدا کرد تا جای خالی کریمی روی نیمکت، آرام آرام به دست فراموشی سپرده شود.


چند ماه بعد از پایانِ کار تیم ملی در رقابت های جام ملت های آسیا، حالا بالاخره یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، موجبات شکستِ سکوت کریمی را فراهم آورده است. آقای مدیر، عدم اهدای بلیت «فرست کلس» به کریمی و همچنین پاداش نگرفتن او را، دلیل خداحافظی اش از تیم ملی عنوان کرده است. ادعاهایی که موجب شده علی کریمی، کمی بعد از انتخاب به عنوان محبوب ترین فوتبالیست از نگاه مخاطبان نود، پاسخِ تندی به او بدهد. کریمی البته از تکذیب مستقیم ماجرای بلیت و پاداش، طفره رفته است.


تردیدی وجود ندارد که پول، هدف اصلی کریمی از ملحق شدن به نیمکت تیم ملی نبوده است. او که در همه 4 سال حضور کی روش در فوتبال ایران  رابطه خوبی با این مربی داشته، می توانسته از فرصت حضور در کنار سی کیو به عنوان یک تجربه ارزشمند و سکوی پرتاب برای تبدیل شدن به یک مربی خوب استفاده کند و با تجربه مربیگری در یک تورنمنت مهم نیز آشنا شود. به نظر می رسد آنچه موجب شده کریمی قید این تجربه کلیدی را بزند، نه حرف و حدیث های مالی، بلکه بحث احترام به جایگاه او بوده است.


اصرار فدراسیونی ها برای آنکه مبلغ پرداخت شده توسط هدایتی به تیم ملی را «خودشان» بین بازیکنان تقسیم کنند، یکی از عوامل شکرآب شدن رابطه کریمی با آن ها به شمار می رود. ظاهرا او به اندازه کافی به تیمِ کفاشیان اعتماد نداشته است. از یاد نبریم که جادوگر، بدون قرارداد به تیم ملی اضافه شده بود و در همه سال های دوران بازی، هیچکدام از عصیانگری ها و قهرهایش ریشه های مالی نداشته اند. حتی سکوت، پس، موجب نخواهد شد که این وصله ها، به جادوگرِ محبوبِ فوتبال ایران بچسبند.
     
آی اسپورت
2015-04-29 13:36:44
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر