فهرست
ایده یحیی برای استفاده از شهریار چیست؟
ایده یحیی برای استفاده از شهریار چیست؟

ایده یحیی برای استفاده از شهریار چیست؟

آی اسپورت – یک روز پس از تساوی بدون گل در آبادان که جای خالی یک مهاجم گلزن در ترکیب پرسپولیس کاملاً به چشم آمد، شهریار مغانلو با پیراهن سرخ عکس گرفت و از بازی بعدی می‌تواند برای این تیم بازی کند. پرسپولیس برای پر کردن جای خالی مهاجمان فصل قبل روی آل‌کثیر، عبدی و رمضانی حساب کرده بود، ولی اولی پیش از شروع لیگ محروم شد و دو نفر بعدی پایین‌تر از انتظار ظاهر شدند تا جایی که گل‌محمدی، عبدی را به نیمکت فرستاد و رمضانی در پایان نیم‌فصل راهی جز جدایی نداشت.

کادر فنی پرسپولیس در غیاب یک گلزن ششدانگ مجبور شد از امیری در نقش مهاجم نوک و عالیشاه به عنوان مهاجم دوم استفاده کند و وظیفه گل زدن به نوعی بین تمام بازیکنان تقسیم شد. آمار بهترین گلزنان این فصل پرسپولیس که به ترتیب نوراللهی با 6 گل و جلال حسینی با 4 گل است هم این رویکرد را تأیید می‌کند. با اضافه شدن مغانلو و البته مهدی ترابی انتظار می‌رود که شکل بازی پرسپولیس تغییر کند و طراحی حملات بیشتر با هدف تغذیه این دو بازیکن باشد.

در لیگ نوزدهم که پرسپولیس با هدایت کالدرون و گل‌محمدی بازی کرد، هر چند علیپور مهاجم اصلی بود، ولی ترابی در نقش مهاجم دوم یا هافبک تهاجمی توانست یازده گل بزند و نقش پررنگی در حملات و بردهای تیمش داشت. او با اضافه شدن به ترکیب پرسپولیس احتمالاً دوباره در همان نقش بازی خواهد کرد و نزدیکترین بازیکن به مهاجم اصلی تیم خواهد بود.

بر خلاف ترابی، مغانلو تازه به پرسپولیس پیوسته و گل‌محمدی باید بتواند روش مناسبی برای تغذیه او انتخاب کند. او فصل گذشته با پیکان 13 گل (6 گل پنالتی) زد و بعد از دیاباته و بالاتر از علیپور و آل‌کثیر دومین گلزن برتر لیگ بود. این آمار خوب نتیجه بازی او به عنوان مهاجم هدف بود و در پیکان اکثر توپ‌ها به او ختم می‌شد. مغانلو روی زمین هم تسلط خوبی دارد، ولی اگر پرسپولیس می‌خواهد از او به بهترین شکل استفاده کند، باید از توپ‌های بلند بیشتری استفاده کند. این در حالی است که گل‌محمدی در غیاب مهاجم هدف از بازیکنانش می‌خواست کمتر سانتر کنند و بیشتر روی حرکات سریع از عمق اصرار داشت.

مغانلو این توانایی را دارد که به دیاباته پرسپولیس تبدیل شود و با تسلطی که روی توپ‌های بلند دارد برای بازیکنان کناری‌اش فضا و فرصت گلزنی بسازد، ولی این بستگی به این دارد که کادر فنی چه ایده‌ای برای استفاده از او داشته باشد.

بازی در پرسپولیس شرایط متفاوتی دارد و مغانلو ممکن است برای هماهنگ شدن با فضای خاص این تیم نیاز به زمان داشته باشد. از طرف دیگر او در ترکیب سانتاکلارا حضور ثابتی نداشته و ممکن است کاملاً در شرایط بازی نباشد. به هر حال سرنوشت پرسپولیس در لیگ بیستم به آمادگی مغانلو و ترابی و نحوه استفاده آنها از سوی کادر فنی بستگی دارد. مدافعان و هافبک‌ها در 17 بازی قبلی توانستند جور خط حمله را بکشند و تیم را به صدر جدول برسانند، ولی پرسپولیس برای موفقیت در رقابت حساس هفته‌های پایانی به گل‌های این دو مهاجم نیاز دارد.

 

ایران ورزشی 

۱۰    
آی اسپورت
2021-03-08 21:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر