فهرست

درباره علی کریمی؛ ما سکوت می‌کنیم‏، شما بفرمایید!

آی اسپورت- صحبت‌های یک عضو هیات‌رئیسه فدراسیون‏، همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد واکنش علی کریمی را به دنبال داشت. جادوگر محبوب پرسپولیسی‌ها باز هم مثل همیشه اظهارنظر دیگران را در این زمینه تکذیب کرد، اگرچه شاید انتخاب عاقلانه‌تر این باشد که او خودش یک بار برای همیشه دلایل این جدایی را افشا و تمام شائبه‌ها را در این زمینه پاک کند.
روز گذشته شهرام دبیری مدعی شد دلیل جدایی علی کریمی از تیم ملی فوتبال، اعتراض به وضعیت پاداش‌ها و بلیت پرواز بوده است. و حالا این علی کریمی است که با تندترین جملات این ادعا را رد می‌کند: «این افراد بدانند من اگر دنبال پول و بلیت بیزینس‌کلاس بودم چند ماه بدون قرارداد با تیم ملی همکاری نمی‌کردم و مثل همه مربیان اول قرارداد می‌بستم و بعد سر تمرین می‌رفتم. من اگر دنبال پول بودم باز هم به فوتبالم ادامه می‌دادم...»
زمانی که کریمی در آستانه جام ملت‌ها از تیم ملی جدا شد، درباره دلایل این جدایی هیچ حرفی نزد. سکوت او در آن زمان، کار عاقلانه‌ و قابل تقدیری بود چون هر گونه بحث و اظهارنظری در این زمینه می‌توانست تیم ملی را در آستانه آن رقابت‌های مهم وارد حاشیه کند. اما بعد از پایان جام ملت‌ها و آرام‌تر شدن اوضاع، کریمی دیگر چه دلیلی برای سکوت در مورد جدایی‌اش دارد؟ چرا او یک بار برای همیشه از اتفاقات رخ داده در آن دوران صحبت نمی‌کند؟ شفاف‌سازیِ کریمی در این رابطه علاوه بر این‌که به تمام حرف و حدیث‌ها و شایعات پایان می‌دهد، یک دستاورد دیگر هم خواهد داشت. مگر نه این‌که یک نقصان بزرگ در بخشی از چرخه کاری تیم ملی باعث جدایی جادوگر از این تیم شده است؟ خب اگر کریمی با روشن کردن این نقصِ پنهان‌مانده به اصلاح آن کمک کند حرکت درست‌تری انجام داده یا اگر با سکوتش سازمان اداره تیم ملی را روی همین منوال نادرست نگه دارد؟
شماره 8 سابق فوتبال ایران، با یک روشنگری عاقلانه می‌تواند به تمامی این حرف و نقل‌ها پایان ببخشد اما ترجیح می‌دهد همه چیز را در هاله‌ای از ابهام باقی بگذارد تا هر کسی در هر مقامی و در هر زمانی که اراده کرد در مورد این ماجرا به بیان حدس و گمان‌هایش بپردازد! او می‌توانست با چند جمله دلایل این تصمیمش را برای همه روشن کند، اما نکرد و حالا چندین‌برابر بیشتر از آن جملات را برای تکذیب حدس و گمان‌های دیگران مصرف می‌کند.
کریمی امروز گفته «امیدوارم امثال این آقا قبل از آوردن اسم علی کریمی آن را مزمزه کنند...» باید به ستاره سابق بایرن‌مونیخ حق داد. هر کسی صلاحیت اظهارنظر درباره او را ندارد. اما خودش که طبعا جزو این «هر کس»ها نیست. خودش که به اندازه خودش بزرگ هست، پس لابد می‌تواند راحت حرفش را بزند. بدون نیاز به مزمزه کردن نام خودش.
     
آی اسپورت
2015-04-29 14:11:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر