فهرست

بیگانه با شادی/ وقتی جشن لیگ برتری شدن تلفات می دهد!

آی اسپورت- کمتر از 24 ساعت، از صعودِ سیاه جامگان به رقابت های لیگ برتر و معرفی دومین تیم استان خراسان به سطح اول فوتبال ایران می گذرد. صعودِ شیرین تیم مشهدی در حضور هواداران اش اما، بار دیگر نکات نگران کننده ای را در فوتبال ایران به اثبات می رساند.


باشگاه سیاه جامگان مشهد بعد از قطعی کردن صعود به رقابت های لیگ برتر، هوادار 60 ساله اش را به دلیل حمله قلبی از دست داد. تردیدی وجود ندارد که اگر مسئولان برگزاری مسابقه، از ازدحام بیش از حد تماشاگران در زمین جلوگیری می کردند و راه را بر هرج و مرج مطلق می بستند، حسین اکبرنیا این شانس را داشت که مسابقه های تیمش در رقابت های لیگ برتر را نیز تماشا کند.


درگذشت این هوادار، تنها خبر تلخ بازی دیروز سیاه جامگان با داماش به شمار نمی رفت. ازدحام تماشاگران این مسابقه، موجب شد یکی از هواداران مشهدی از روی سکو به راهروی ورزشگاه سقوط کند و با آسیب دیدگی شدید، به بیمارستان منتقل شود. یک مورد خونریزی و یک مورد ضرب دیدگی نیز گزارش های اولیه ای هستند که بعد از مسابقه دیروز استادیوم ثامن، مخابره شده اند. اسنادی برای اثبات این که در ایران، حتی برگزاری جشن نیز ممکن است جانِ ادم ها را با تهدید جدی مواجه می کند.


اینکه چرا خانواده ها تمایلی به حضور فرزندهای شان در استادیوم ها ندارند، حالا واضح تر از همیشه به نظر می رسد. جدا از اتمسفر نه چندان مودبانه ورزشگاه های فوتبال ایران، نظم و انضباط نیز در این محیط ها به اندازه ای نادیده گرفته می شوند که فوتبال، به جای هیجانِ زندگی بخشیدن به آدم ها، می تواند موجبات مرگ آن ها را فراهم بیاورد. به همین سادگی، به همین بدمزگی...
     
آی اسپورت
2015-04-29 14:43:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر