فهرست

متفاوت مثل احسان؛ هافبکی که فقط به اروپا فکر می‌کند

آی اسپورت- در تابستانِ سال 93، ستاره اصفهانی فوتبال ایران فاصله زیادی با حضور در باشگاه های لیگ برتری انگلستان و یا دستکم باشگاه های حاضر در رقابت های چمپیونشیپ این کشور را نداشت. این قراردادها اما هیچگاه به واقعیت تبدیل نشدند و احسان، امضای اش را به ایران بازگرداند تا دوباره در ترکیب سپاهان به میدان برود و به یکی از بهترین بازیکنان فصل تیم فرکی تبدیل شود.
احسان حاج صفی که در روزهای حضور افشین قطبی روی نیمکت تیم ملی به پست دفاع چپ تبعید شده بود، توسط کی روش به پست اصلی اش در میانه میدان بازگشت و تبدیل به یکی از مورد اعتمادترین مهره های مدنظر سرمربی پرتغالی تیم ملی شد. حاج صفی، این روزها با پیشنهادهای زیادی از تیم های مختلف ایرانی مواجه شد اما به گفته خودش، هدف کاملا روشنی برای آینده دارد؛ بازی در اروپا.
برای مهره فیکس تیم ملی در رقابت های جام جهانی و زننده اولین گل ایران در جام ملت ها، حضور در باشگاه های قطری و دریافت مبالغ نجومی، بسیار ساده به نظر می رسد. با این وجود، او تفاوت اش با بسیاری از همبازی ها در تیم ملی را، در بسترِ بی رغبتی برای حضور در لیگ های عربی به نمایش می گذارد. احسان به خوبی می داند که حضور در لیگ ستارگان قطر، تهدیدی جدی برای فوتبال اش خواهد بود و به همین خاطر، انتقال مستقیم به اروپا را به عنوان مهم ترین هدف فوتبالی آینده اش در نظر گرفته است. فوتبالیستی که در نبرد با تیم ملی آرژانتینی، از خودِ آرژانتینی ها هم آرژانتینی تر بود، برای پیشرفت و درخشش هنوز هم زمان مناسبی دارد. او در آینده ای نه چندان دور، فرصت کاپیتانی تیم ملی ایران را نیز به دست خواهد آورد.
     
آی اسپورت
2015-04-29 16:07:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر