فهرست
جام جهانی والیبال؛ ایران ۳-۱ کانادا
جام جهانی والیبال؛ ایران ۳-۱ کانادا

جام جهانی والیبال؛ ایران ۳-۱ کانادا

آی اسپورت - تیم ملی والیبال ایران که با ترکیب اصلی در جام جهانی ۲۰۱۹ ژاپن حاضر شده، در ۲ بازی ابتدایی خود برابر روسیه و مصر باخت تا انتقادها از کولاکوویچ و شاگرانش به اوج برسد. بعد از وقفه یک روزه در این رقابت ها که به صورت دوره ای برگزار می شود، از ساعت ۵:۳۰ بامداد جمعه بلندقامتان ایرانی به مصاف کانادا رفتند و با توجه به روند قبلی شاید برخی خیلی به برد شاگردان کولاکوویچ امیدوار نبودند.

امروز اما روز والیبال ایران بود و معروف و یارانش توانستند یا یک نمایش دلپذیر ۳-۱ از سد کانادا عبور کنند تا هم از شوک ۲ باخت قبلی خارج شوند و هم سلام دوباره ای به جام جهانی داشته باشند. در ست نخست این کانادا بود که بازی را با نتیجه ۲۵-۱۸ به سود خود رقم زد، اما در ۳ ست بعدی ایران ۲۵-۲۳، ۲۷-۲۵، ۲۵-۱۹حریف را مغلوب خود کرد تا در مجموع 3 بر یک برنده باشد.

اما نکته جالب بازی امروز استفاده یک ترکیب جوان توسط کولاکوویچ بود. در واقع اکثر بازیکنانی که در ۲ بازی قبلی به میدان رفته بودند، در ترکیب اولیه مسابقه امروز حضور نداشتند تا یک تحول عظیم را در تیم ملی شاهد باشیم. جواد کریمی، مسعود غلامی، امیرحسین اسفندیار، فرهاد قائمی، علی اصغر مجرد، پوریا یلی و محمدرضا موذن(لیبرو) ترکیب شروع کننده بازی امروز برای ایران بودند.

البته ناگفته نماند که کانادا هم در این دوره از مسابقات با قدرت کامل حاضر نشده و حتی سرمربی اصلی خود را در اختیار ندارد. آن ها پیش از این بازی مقابل برزیل و روسیه نتیجه را واگذار کرده بودند. گلن هوگ، سرمربی اصلی کانادا هم در ژاپن حاضر نشده و دنیل لویس این تیم را در جام جهانی ۲۰۱۹ هدایت می‌کند. باید امیدوار بود این برد تیم ملی والیبال ایران را به روزهای خوب خود بازگرداند و در ادامه جام که تیم های سخت تری انتظار کولاکوویچ و شاگردانش را می کشند، ایران چند برد دیگر را به نام خود رقم بزند.

     
آی اسپورت
2019-10-04 08:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر