فهرست
مسیر منصوریان مقابل شفر؛ معضل خشت اول
مسیر منصوریان مقابل شفر؛ معضل خشت اول

مسیر منصوریان مقابل شفر؛ معضل خشت اول

آی اسپورت - قصه خرگوش و لاک‌پشت، حداقل در فوتبال کارایی ندارد و هر تیمی که اول فصل نمایش ضعیفی داشته، تا پایان فصل تاوان شروع بدش را داده است. سناریویی که در دو فصل گذشته برای استقلال پیش آمده و ممکن است در این فصل هم تکرار شود.

استقلال در آستانه شروع فصل، بازیکنان زیادی را در اختیار ندارد. بعضی از آن‌ها بلاتکلیف هستند، بعضی جدا شده‌اند و بعضی دیگر بخاطر مصدومیت در اختیار شفر نیستند. موضوعی که طرفداران آن‌ها را نگران می‌کنند که فصل آینده، نتوانند شروعی به خوبی هفته‌های پایانی فصل قبل داشته باشند. اتفاقی که در دو فصل قبلی هم افتاد و درخشش در ادامه فصل هم نتوانست آن را جبران کند.

فصل پیش، پرسپولیس در پایان هفته دهم با ۲۳ امتیاز صدرنشین بود و استقلال بحران زده، با ۹ امتیاز فاصله زیادی با آن‌ها داشت. در ۱۰ هفته پایانی، استقلال ۲۵ امتیاز گرفت و پرسپولیس صاحب ۱۹ امتیاز شد اما این اختلاف، برای جبران فاصله اول فصل کافی نبود. پیش از آن در لیگ شانزدهم هم پرسپولیسی‌ها، هفته دهم با ۲۲ امتیاز صدرنشین بودند و استقلال با ۱۴ امتیاز جزو کاندیداهای قهرمانی هم محسوب نمی‌شد. گرفتن ۲۳ امتیاز در ۱۰ هفته پایانی مقابل ۱۹ امتیاز پرسپولیس، استقلال را به رده دوم رساند و فاصله را هم کم کرد اما نتوانست جلوی قهرمانی پرسپولیس را بگیرد.

امتیازات پرسپولیس و استقلال در ۱۰ هفته ابتدایی و پایانی لیگ هفدهم

1
1

امتیازات پرسپولیس و استقلال در ۱۰ هفته ابتدایی و پایانی لیگ شانزدهم

2
2

لیگ پانزدهم همین سناریو، سر پرسپولیس آمد. آن‌ها در پایان هفته دهم، ۱۴ امتیاز داشتند و استقلال و استقلال خوزستان با ۲۱ و ۱۹ امتیاز در صدر بودند. افت شدید استقلال و گرفتن ۱۶ امتیاز از ۱۰ بازی آخر هم فایده‌ای برای پرسپولیس نداشت و آن‌ها با وجود کسب ۲۳ امتیاز، پس از استقلال خوزستان نایب قهرمان شدند. فقط یکی از امتیازاتی که آن‌ها اول فصل از دست دادند، می‌توانست قهرمان‌شان کند.

شرایط بی‌نظم استقلال پیش از شروع لیگ هجدهم، می‌تواند تکرار این قصه برای استقلالی‌ها باشد. امتیازاتی که در هفته‌های ابتدایی، به راحتی از دست می‌روند و درخشش در ادامه مسابقات هم نمی‌تواند آن را جبران کند. شرایط فعلی استقلال چند روز مانده به اولین بازی لیگ، حتی از دو فصل قبلی هم بدتر به نظر می‌رسد. مگر اینکه عصای پیرمرد، برای آن‌ها معجزه کند و تا پیش از پایان هفته، از بازیکنان مصدوم یا تازه از تعطیلات برگشته، یک تیم آماده بسازد.

نود

۴ ۱  
آی اسپورت
2018-07-23 19:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۲۸
عصای جادوی پیرمرد فقط جیب خودشو خوب پر می کنه:))
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر