فهرست
کلاف سردرگم پلی‌آف یورو ۲۰۲۰
کلاف سردرگم پلی‌آف یورو ۲۰۲۰

کلاف سردرگم پلی‌آف یورو ۲۰۲۰

آی اسپورت - رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ بدون شک یکی از عجیب‌ترین و پیچیده‌ترین رقابت‌های دنیای فوتبال خواهد بود. رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ در دوازده کشور برگزار خواهد شد و از بسیاری جنبه‌های دیگر هم تورنمنتی پیچیده، عجیب و جنجالی است. از دخالت سیاست در رقابت‌های مقدماتی این تورنمنت گرفته تا پیچیدگی مشخص شدن تیم‌هایی که باید در مراحل پلی‌آف مقدماتی شرکت کنند. از جمله موارد دخالت سیاست در این رقابت‌ها باید به این نکته اشاره کرد که اوکراین در دور مقدماتی به گونه‌ای در گروه‌های مقدماتی قرار گرفت که نیازی به بازی کردن در خاک روسیه نداشته باشد. اما با پایان دور مقدماتی همچنان مشخص نیست که چه تیم‌هایی در مرحله پلی‌آف شرکت خواهند کرد و تعیین تیمهای پلی آف با توجه به مقررات اعلام شده از سوی یوفا فرایندی بسیار دشوار است.

در وهله اول از ده گروه مقدماتی، تیم‌های اول و دوم گروه‌ها مستقیما به تورنمنت نهایی صعود می کنند. تا اینجا کار ساده است. اما از ۲۴ تیم شرکت کننده در مرحله نهایی چهار تیم دیگر باید بعد از رقابتهای پلی آف انتخاب شوند. به این ترتیب شاهد چهار بازی پلی آف خواهیم بود. اما تیم‌های حاضر در پلی‌آف به ترتیبی انتخاب می‌شوند که هیچ ربطی به گروه های ده گانه مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۰ ندارد. تیم‌های حاضر در پلی آف از قرار معلوم با توجه به نتایج کسب شده در لیگ ملتهای یوفا که سال گذشته برگزار شد انتخاب خواهند شد.

تا اینجا آنچه از بازی‌های پلی‌آف قطعا مشخص شده از این قرار است: از آنجا که هر چهار صدرنشین گروه های دسته A لیگ ملتها یعنی هلند، سوئیس، پرتغال و انگلستان خود به خود به مرحله نهایی یورو راه پیدا کرده اند در این دسته بازی‌های پلی‌آف بین ایسلند و یک تیم دیگر برگزار خواهد شد. بوسنی و هرزگوین در پلی‌آف دسته B شرکت خواهد کرد و اسکاتلند، نروژ و صربستان در پلی‌آف دسته C. تیم‌های حاضر در پلی‌آف دسته D لیگ ملت‌های یوفا نیز تیم‌هایی مثل گرجستان و بلاروس حضور دارند. طبق برنامه قرار است چهار تیم صعود کرده از مراحل پلی آف تا مارس ۲۰۲۰ مشخص شود.

برنامه پلی آف یورو ۲۰۲۰

گروه A: ایسلند/ بلغارستان، رژیم اشغالگر قدس، رومانی، مجارستان

گروه B: بوسنی/ایرلند شمالی، اسلواکی، ایرلند جنوبی

گروه C: نروژ، صربستان/ اسکاتلند، بلغارستان، رومانی، مجارستان

گروه D: گرجستان، بلاروس/ مقدونیه، کوزوو

     
آی اسپورت
2019-11-20 20:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر