فهرست
خوب و بد ژرمن‎ها با یوگی؛ از ماراکانا تا کرویف
خوب و بد ژرمن‎ها با یوگی؛ از ماراکانا تا کرویف

خوب و بد ژرمن‎ها با یوگی؛ از ماراکانا تا کرویف

آی اسپورت – آلمان با رهبری یواخیم لوو بحرانی‌ترین و سخت ترین روزهایش را می‌گذراند. یوگی در مدت حضورش روی نیمکت ژرمن‌ها آمارهای خوب و بد مختلفی را ثبت کرده است.

باور نکردنی؛ 270 دقیقه بدون گل

برای تیمی که با لوو در 168 بازی 401 گل زده، گل نزدن در 3 بازی رسمی پیاپی اتفاق تکان دهنده‌ای است. چیزی شبیه به فاجعه. البته آن‌ها در یک بازی دوستانه مقابل پرو به پیروزی دو بر یک رسیده‌اند اما آن مسابقه اهمیت زیادی نداشت. آلمان‌ها از بازی سوم در جام جهانی مقابل کره جنوبی که با شکست دو بر صفرشان همراه بود دو مسابقه رسمی دیگر برگزار کرده‌اند که در هیچ کدام گلی نزده‌اند. ابتدا با فرانسه در لیگ ملت‌های اروپا به تساوی بدون گل رسیدند و سپس در همین جام مقابل هلند با 3 گل شکست خوردند!‌

بهترین پیروزی؛ وقتی ماراکانا با خاک یکسان شد

آلمان با رهبری لوو به پیروزی‌های بزرگ زیادی رسیده است. منظور از پیروزی بزرگ، صرفا پیروزی پر گل نیست. این تیم در اولین روزهای کاری لوو روی نیمکت با 13 گل سان مارینو را در هم کوبید. اما این برد در مقابل برد 7 بر یک جلوی برزیل در نیمه نهایی جام جهانی 2014 اصلا اهمیتی ندارد. آلمان در این مسابقه به معنای واقعی کلمه برزیل را در ورزشگاه افسانه‌ای ماراکانا تحقیر کرد. بعد از آن هم در فینال آرژانتین را شکست داد و قهرمان شد. اما هنوز هم پیروزی 7 بر یک مقابل برزیل از برد در فینال مهم‌تر و خاطره‌انگیزتر به نظر می‌رسد.

بدترین شکست؛ دو باخت تحقیرآمیز

در 28 شکستی که تیم ملی آلمان با هدایت یواخیم لوو تجربه کرده دو شکست مهم و باور نکردنی دیده می‌شود که اتفاقا هر دو مربوط به همین اواخر هستند. آلمان در جام جهانی در مرحله گروهی مقابل کره جنوبی با دو گل شکست خورد و از جام حذف شد. شکستی که برای ژرمن‌ها تکان دهنده و ویرانگر بود. آخرین باخت عجیب آلمان‌ها هم مربوط به همین بازی با هلند در لیگ ملت‌های اروپا بود که در آن با 3 گل به حریف سنتی‌شان باختند. یک شکست 3 بر صفر هم در مقابل جمهوری چک در سال 2007 هست که البته چندان سر و صدا نکرد.

سازندگی

     
آی اسپورت
2018-10-16 15:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر