فهرست
بیانیه نساجی علیه حسن‌زاده؛ نمونه بارز اوباشگری!
بیانیه نساجی علیه حسن‌زاده؛ نمونه بارز اوباشگری!

بیانیه نساجی علیه حسن‌زاده؛ نمونه بارز اوباشگری!

آی اسپورت - پس از صحبت‌های مالک سابق باشگاه خونه به خونه علیه تیم نساجی و جواد نکونام، این باشگاه قائمشهری با انتشار بیانیه‌ای ضمن حمایت از نکونام، پاسخ صحبت‌های حسن‌زاده را هم داد. در این بیانیه تهدید به شکایت از حسن‌زاده و عوامل برنامه شبهای فوتبالی و همچنین وارد کردن اتهاماتی به مالک باشگاه خونه‌به‌خونه هم دیده می‌شود. بیانه مالکان و مدیرعامل نساجی مازندران به شرح زیر است؛

هفته‌هاست مالک سابق خونه‌به‌خونه به ناحق، سرمربی نساجی مازندران را مورد آماج حملات و اتهامات کذب خود قرار داده است. این درحالیست که خوب می‌دانیم جواد نکونام محبوبیت زیادی در شهر بابل و قائم شهر دارد و این خواسته مردم این دو شهر است که در محاکم قضایی به دفاع از سرمربی خود بپردازیم. تا امروز، تمام اظهارات این فرد به صورت تصویری و مکتوب در اختیار این محاکم قرار گرفته و اظهارات امروز ایشان در شبکه پنجم سیما هم ضمیمه آن خواهد شد. او باید به خاطر این اظهارات واهی و دروغین در دادگاه پاسخگو باشد. به طور قطع باشگاه نساجی این حق را برای خود قائل است که از مجری و تهیه‌کننده آن برنامه ورزشی شبکه 5 نیز شکایت کند.

همچنین به نوبه خود از سرمربی بااخلاق باشگاه نساجی مازندران که تا امروز سکوت کرده و این سکوت را ادامه خواهد داد، تشکر می‌کنیم. امروز نساجی می‌داند متعلق به یک استان است و طبیعتا با این ماموریت بزرگ، جواد نکونام هم به این باور رسیده باید به دور از تمام این جنگ‌های زرگری دشمنان قسم‌خورده نساجی و فوتبال مازندران تمام تمرکز خود را روی موفقیت باشگاه خود بگذارد. به امید روزی که فوتبالدوستان قائم‌شهری و بابلی مثل گذشته در کنار هم از تماشای فوتبال لذت ببرند و جلوی تفرقه‌اندازی و نفرت برای همیشه گرفته شود.

مسئولان استان مازندران، طرفداران عاشق فوتبال در این استان، مسئولان وزارت ورزش، مسئولان فدراسیون فوتبال و سایر مسئولان ذیربط در جریان هستید که متاسفانه مالک سابق باشگاه خونه‌به‌خونه بابل با اظهارات ناروا که همگی پیگرد قضایی دارد به اتهام‌زنی به کمیته داوران، فدراسیون فوتبال، صدا و سیما و باشگاه مردمی و ریشه‌دار نساجی مازندران پرداخته است که خود فدراسیون باید پیگیر این اتهامات ناروا باشد. حدود سه ماه به احترام مردم مازندران و به ویژه عاشقان فوتبال در شهر بابل و همچنین آرامش نساجی سکوت کردیم اما امروز سکوت بیشتر ظلم به باشگاه نساجی، جواد نکونام رکورددار بازی ملی در فوتبال ایران و هواداران فوتبال مازندران خواهد بود. به نظر هم می‌رسد تا زمانی که مالک خونه‌به‌خونه بین مردم دو شهر همسایه جنگ و دعوای جدید راه نیندازد دست‌بردار نباشد. البته این اولین باری نیست که مالک خونه‌به‌خونه با بر زبان آوردن حرف‌‎های نامربوط و اتهام زدن به دیگران از تیمداری انصراف می‌دهد. چند سال پیش نیز ایشان با مطرح کردن تبانی تیم رقیب و اتهام‌زنی به فدراسیون کشتی از تیمداری کناره‌گیری کرد! این بار هم در فوتبال همان سناریوی تکراری و نمایش مضحک را به اجرا گذاشته است در حالی که شنیده می‌شود دیگر پولی در بساط ندارد تا خرج شهرت‌طلبی خود به بهانه فوتبال کند. گواه این حرف شکایت دسته‌جمعی بازیکنان فصل گذشته خونه‌به‌خونه به کمیته انضباطی است که هنوز در گیر و دار گرفتن طلب خود هستند.

ظاهرا این فرد غیرفوتبالی که با حضور در فوتبال مازندران، تنها و تنها به اعتبار فوتبال استان خدشه وارد کرده و تمام اهالی فوتبال از جمله مربیان و بازیکنان مطرح مازندران و ایران را رنجانده است، قصد ندارد دست از تفرقه‌اندازی و نفرت‎‌افکنی بین مردم دو شهر همسایه استان مازندران بر‌دارد. سابقه این فرد کاملا روشن است و بهتر است به جای حضور در فوتبال، به شغل شریف دامپروری در اراضی 18 هکتاری خود بپردازد!

او در ماه‌های گذشته بارها و بارها به ارکان باشگاه نساجی از جمله جواد نکونام سرمربی ما اتهاماتی را وارد کرده که به طور قطع باید در محاکم قضایی به دلیل این اظهارات دروغین و سخیف پاسخگو باشد. نکونام تا همین حالا تنها و تنها به دلیل آنکه در شان خود نمی‌دید با این فرد شهرت‌طلب دهان به دهان شود، چون جایگاهی در فوتبال ایران ندارد که اگر داشت قطعا تا حالا پاسخ مناسبی از کاپیتان سابق تیم ملی و رکوردار بازی‌های ملی ایران می‌گرفت.

جواد نکونام تا به حال سکوت کرده و از این پس نیز سکوت خواهد کرد چراکه همچنان رابطه نزدیکی با مردم بابل دارد و می‌داند هواداران فوتبال در این شهر هم از تصمیمات لحظه‌ای و دروغ‌های تمام‌نشدنی این فرد، خسته شده‌اند. او حتی با رفتارهای چاله‌میدانی و اجیر کردن عده‌ای، در هفته‌های گذشته به ارکان مهم فوتبال و ورزش ایران توهین کرده است. این فرد غیرفوتبالی قصد دارد با ایجاد تفرقه بین هواداران مازندرانی، به فوتبال استان ضربه زده و بذر تفرقه و نفرت را میان مردم دو شهر همسایه استان مازندران بپاشد تا عملکرد ضعیف خود در فصول گذشته را لاپوشانی کند.

اتهام زدن به افراد کار ساده‌ای است، به ویژه برای کسی که در زمین مسابقه بازی را واگذار کرده و بازنده بزرگی بوده اما اثبات آن بسیار سخت خواهد بود. قاعدتا باشگاه نساجی این حق را برای خود قائل است که به خاطر این اظهارات دروغین، دست به شکایت از طریق مراجع ذی‌صلاح بزند تا یک بار برای همیشه بساط این دروغ‌پردازی‌ها و تهمت‌زدن‌ها جمع شود. فراموش نباید کرد سال گذشته در جریان یکی از تمرینات خونه‌به‌خونه، اجیر شده‌های این فرد، با چاقو بازیکنان و کادر فنی باشگاه را تهدید کردند که این نمونه بارزی از اوباشگری در محیط فوتبال به حساب می‌آید. مالک معلوم‌الحال و سابق خونه‎‌به‌خونه در حالی به دیگران اتهام واهی می‌زند که بر خود لازم م‌دانیم چند نکته را خدمت دوستان یادآوری کنیم:

1-چه کسی قبل از هفته پایانی به سنگربان جوان و باوجدان یک تیم شهرستانی زنگ زد و پیشنهاد ۲۰ میلیون تومانی داد تا گل بخورد؟ آیا این تماس تلفنی کار نساجی بود؟!

2-چه کسانی به حریف هفته پایانی نساجی وعده دادند در صورت جلوگیری از صعود نساجی پنجاه درصد باقی مانده از قرارداد بازیکنان این تیم را خواهند پرداخت؟ راستی اخراج زودهنگام گلر آن تیم تهرانی در هفته ۲۹ و ده‌نفره شدن مشکوک این تیم و پیامد آن برتری سه‌ بر صفر هم کار نساجی‌چی‌ها بود؟!

3-راستی چه کسانی با مدافع با شرف فوتبال ایران که برای تیم البرزی بازی می‌کرد، تماس گرفتند تا طلب قدیمی‌اش از تیم سابق خود را بگیرد و راه بدهد؟ آیا نساجی تیم سابق این بازیکن بود؟! خدا را شکر این مدافع باتجربه داوطلبانه به فدراسیون فوتبال رفت و گزارش مبسوطی هم ارائه داد. فوتبالیستی که مرد و مردانه مقابل وسوسه شیطان ایستاد و بازی کرد. نکند از نظر شما اگر راه می‌داد مرد بود؟!

4-همچنین باید پرسید چه افرادی قبل از دیدار برگشت برابر تیم شمالی با سه بازیکن تیم ریشه‌دار و محبوب تماس گرفتند تا در زمین راه بروند و محکم بازی نکنند؟ سه بازیکنی که داستان را برای سرمربی و کاپیتان جوانمرد خود تعریف کرده و با همه وجود جلوی حریف بازی کردند. آیا این تماس‌های تلفنی هم ازسوی نساجی بود؟!

5-چرا یکی از گلزنان برتر لیگ دسته اول دروازه خالی را در دیدار مشکوک برگشت کج می‌دید؟ راستی چرا طلب قدیمی سرمربی این تیم باید روز مسابقه در بانک مسکن شهر میزبان پرداخت شود؟!

6-مالک سابق خونه به خونه مدعی شده از ناحیه داوری متضرر شده است! آیا منظور ایشان گل سالم محمد عباس‌‎زاده است که در بابل با اشتباه محرز داور مردود اعلام شد یا پنالتی سوخته بادران که همه کارشناسان داوری متفق‌القول معتقد بودند حق تیم تهرانی برابر خونه‌به‌خونه خورده شده است؟ شاید هم منظور از ضرر کردن خونه‌به‌خونه پنالتی مقابل تیم تبریزی به نفع تیمش باشد!

7-دوستان ادعا کرده‌اند باشگاه نساجی مازندران به حریفان خونه‌به‌خونه پاداش می‌دادند تا مقابل تیم بابلی برنده شوند. کافر همه را به کیش خود پندارد! راستی جواد نکونام گفت خونه‎‌به‌خونه 15 گل به برق شیراز می‌زند؟! این کری‌خوانی نابجا، بزرگترین گاف شما در هفته پایانی بود که تیم شیرازی را جری کرد تا با ارایه بهترین نمایش خود ثابت کنند فوتبال با واترپلو فرق می‌کند و هیچ حریفی را نباید تحقیر کرد.

8-یک سوال ویژه هم از این فرد معلوم‌الحال داریم که نقش دلال معروف که ده‌ها بازیکن در تیم‌های رقیب شما، لیگ دسته اول و برتر دارد در تیم شما چه بود؟ قرار بود برایتان کار را جمع کند اما نتوانست چون فدراسیون کمیته نظارت بر هفته‌های پایانی لیگ دسته اول را تشکیل داد. اجازه دهید سکوت کنیم!

9-آقای مالک سابق! شما نماد پاکی فوتبال نیستید وگرنه بابت محکم و جوانمردانه بازی کردن نادر دست‌نشان، علی لطیفی و رحمان رضایی برآشفته نمی‌شدید. آقای مالک سابق! فوتبال هم مثل کشتی(که در گذشته با همین بهانه‌های واهی و اتهامات خیالی از تیمداری در آن انصراف دادید!) به امثال شما نیازی ندارد و بهتر است دیگر با احساسات مردم بابل هم بازی نکنید.

10 راستی داشت یادمان می‌رفت. آیا مسئولان باشگاه نساجی با همسر و برادر مربی معروف فوتبال ایران تماس گرفتند و پیشنهاد دادند سوئیچ ماشین 200 میلیونی را بگیرد و فقط مقابل‌شان بازنده باشد؟! حتما روح‌تان از این ماجرا هم خبر ندارد!

11-از این مورد هم با دور تند می‌گذریم چون علاقه‌ای به بحث در خصوص سحر و جادو در فوتبال نداریم! فقط می‌پرسیم نقش آن فردی که با استفاده از رمل و اسطرلاب  وارد رختکن و فضای ورزشگاه می‌شد و به بازیکنان کیسه هوا می‌داد چه بود؟ جادوگری که به بازیکنان می‌گفت: «این هوا را تنفس کنید چون نفس حق است و برنده می‌شوید!» نکند باشگاه نساجی مازندران به بعضی از بازیکنانش مهر و خاک می‌داد و می‌‎گفت بخوریدش تا امروز در زمین کولاک کنید!

12-آقایان! چه کسی بود که پیشنهاد واگذاری یک ویلای لوکس را به یکی از مربیان رقیب مستقیم نساجی روز قبل از بازی با این تیم محبوب قائمشهری داد؟

13-یا اینکه چه کسانی اطلاعات و تاکتیک تیم نساجی را در اختیار حریف مستقیمش قرار دادند که مثلا برنده شود اما با گل از ورزشگاه وطنی بدرقه شدند.

در پایان باشگاه نساجی هشدار می‌دهد از این پس دیگر سکوت نمی‌کند و جلوی لمپنیسم و هوچی‌گری در فوتبال خواهد ایستاد. به امید روزی که سایه افرادی با این سابقه تاریک که تنها به پیکره فوتبال ضربه می‌زنند، از این رشته مردمی و پرطرفدار برای همیشه پاک شود.

۴ ۱  
آی اسپورت
2018-07-27 18:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
بابولی ریکا
جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۲۹
با خوک کشتی نگیرید کثیف میشید اون هم خوک کثیف
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر