فهرست
توفیقِ اجباریِ امری در غیبتِ دی‌ماریا
توفیقِ اجباریِ امری در غیبتِ دی‌ماریا

توفیقِ اجباریِ امری در غیبتِ دی‌ماریا

آی اسپورت – امشب پاریس سنت ژرمن با دیدار برابر لورینت سال 2016 را به پایان خواهد رساند، و فارغ از نتیجه این بازی، این یک پایانِ خوش برای امری و بازیکنان نیست. برای اولین بار بعد از مدت ها، پی اس جی سه بازی متوالی در لیگ پیروز نشده. در تمامی رقابت ها هم در 5 بازی پی اس جی فقط یک برد کسب کرد، بردی که در کم اهمیت ترین رقابت یعنی جام اتحادیه بدست آمد. پاریسی ها امشب به یک برد خوب برابر لورینت نیاز دارند. هر نتیجه ای غیر از این فشار را روی امری بیشتر خواهد کرد. یکی از دلایل افت پی اس جی را می توان فرم بد دیماریا عنوان کرد. نکته عجیب اصرار امری به استفاده از دیماریا با این فرم بد است. حضور او در ترکیب اصلی و کنار ماندن بازیکنان موثر تری مانند لوکاس مورا بار ها به امری در این فصل آسیب زده و او تاوانش را با نتایج ضعیف می دهد.

دیماریا در شکست 1-2 برابر گینامپ هم افتضاح ظاهر شد و دیگر کاسه صبر هواداران هم لبریز شده.عدم حضور او در لیست 18 نفره پی اس جی برای بازی امشب غافلگیر کننده بود، و باشگاه تنها عنوان کرد که او تحت درمان قرار دارد. اما در هر صورت این می تواند یک مزیت برای تیم پاریسی باشد. بدونِ حضور دیماریا، لوکاس می تواند در سمتِ مورد علاقه اش یعنی راست بازی کند و کاوانی هم در وسط قرار می گیرد. در سمتِ چپ هم بازیکنانی مانند ایکونه و کورزاوا می توانند بازی کنند. مهم این است که هر کسی احتمالا می تواند در ترکیب اصلی از دیماریا موثر تر ظاهر شود و احتمالا برای اولین بار بعد از مدت ها احساس می شود پی اس جی با 11 نفر بازی را احساس خواهد کرد. نمی توان تمام مشکلات این فصل پی اس جی را به پای مهره سابق رئال و یونایتد نوشت، اما او اخیرا از مهره های ناکارامد تیم بوده و غیبتش می تواند کار امری را راحت تر کند.

بعد از آن، تاکتیشن باسکی باید بین آرئولا و تراپ هم برای دروازه یکی را انتخاب کند. احتمالا بهتر است مارکینیوش هم در بازی امشب استراحت کند. اینگونه می توان یک فرصت دیگر به کیمپمبه جوان داد تا کنار کاپیتان سیلوا بدرخشد. با توجه به مشکل کمر تیاگو موتا، تغییر هایی در خط هافبک هم خواهیم داشت. احتمالا کریاچویاک، وراتی و ماتویدی مثلث میانی زمین خواهند بود. البته ممکن است به انکونکو هم یک شانس دیگر داده شود. در واقع امری باید انتخاب های زیادی در ترکیب اصلی اش برای بازی امشب انجام دهد، اما غیبت دیماریا هم مسلما ضربه ای به تیم نخواهد زد. حالا امری انعطاف پذیری لازم برای انتخاب یک ترکیب برنده را دارد، و این امر با غیبت دیماریا امکان پذیر شده است.

۱    
آی اسپورت
2016-12-21 17:23:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر