فهرست
سلوک هواداری؛ آنچه پرشورها باید یاد بگیرند
سلوک هواداری؛ آنچه پرشورها باید یاد بگیرند

سلوک هواداری؛ آنچه پرشورها باید یاد بگیرند

آی اسپورت – تراکتورسازی با شکست برابر پیکان دومین باخت متوالی خود در این فصل را تجربه کرد که این برای نخستین بار باشد که تراکتورسازان در دو دیدار متوالی از کسب امتیاز عاجز می‌مانند. البته حاشیه اصلی ایجاد شده برای این تیم پس از سوت موعود بنیادی‌فر اتفاق افتاد؛ باخت به پیکان باعث شد تا هواداران شاکی تراکتورسازی به داخل زمین بیایند و حتی به مسعود شجاعی و اشکان دژاگه حمله‌ور شوند. اتفاقی که به ندرت در سایر تیم‌ها ایرانی رخ می‌دهد. هوادارانی که تا چند سال قبل معتقد بودند تراکتورسازی بعد از منچستر اول است، حالا بازیکن خود را کتک می‌زنند و برایشان قهرمانی مهم نیست.

دو شکست متوالی فاصله این تیم را تا پرسپولیس صدرنشین به شش امتیاز رسانده است اما بازی‌های آسان شاگردان لیکنز نسبت به پرسپولیسی‌ها نشان می‌دهد که این تیم هنوز شانس بالایی برای قهرمانی دارد. چیزی که برای هواداران تراکتورسازی قابل درک نبوده و آنها همانند چند فصل گذشته پس از افت در مقطعی از فصل دوباره شروع به حاشیه سازی برای تیم‌شان کردند، صندلی‌های ورزشگاه را شکستند و به بازیکن و مالک حمله‌ور شدند؛ مالکی که سعی کرده بود در این فصل، تراکتور را از یک تیم میان‌جدولی به یک تیم مدعی تبدیل کند و بازیکنان ارزشمندی همچون سه کاپیتان تیم ملی را برای تیمش جذب کند.

این نشان می‌دهد تنها چیزی که برای هواداران تراکتورسازی مهم است کسب جام است و دلیل نتیجه گرفتن به هیچ وجه مشخص نیست. باخت به سپیدرود باعث شد به دروازه‌بانی که هفت بازی متوالی دروازه‌اش را بسته نگه داشته بود، تهمت شرط بندی بزنند و حالا پس از باخت به پیکان هم به کسانی حمله‌ور می‌شوند که تراکتورسازی را به یک تیم مدعی تبدیل کرده‌اند. حاشیه‌سازی هواداران این تیم رویدادی تکراری نیست و سال‌های قبل و با وجود مدیریت متفاوت، این هواداران بارها سرخ‌پوشان تبریزی را به حاشیه بردند و باعث شدند که بسیاری از دیدارهای این تیم بدون تماشاگر برگزار شود. برای تیمی که سودای قهرمانی بالاترین سطح فوتبال ایران را دارد زیبنده نیست که ماشین ضد شورش پس از اتمام بازی به دنبال متفرقه کردن مردم باشد.

دیگر حلقه گمشده حاشیه دیدار پیکان و تراکتورسازی مدیریت هواداران بود. مدیریتی که هنوز نمی‌داند چگونه باید با مشکلات تیم برخورد کند و واکنش‌های اشتباه باعث می‌شود که تراکتورسازی بیش از پیش وارد حاشیه شود. نمونه‌ای از این اشتباه‌ها واکنش زنوزی به گل‌های بدی بود که محسن فروزان برابر سپیدرود دریافت کرد و حالا ناتوانی کانون هواداران تراکتورسازان باعث شد تا چنین هرج و مرجی پس از یک باخت در تبریز پیش آید.

هواداران تراکتورسازی اگر می‌خواهند تیم‌شان دوباره مدعی قدرتمندی باشد، باید راه و رسم حمایت از تیم مدعی قهرمانی را یاد بگیرند و با هر شکست به دنبال ایجاد حاشیه نباشند. مدیریت تراکتورسازی نیز باید به گونه‌ای کار خود را انجام دهد که اتفاق فصل ۹۴-۹۳ یعنی هرج و مرج هواداران و از دست رفتن قهرمانی بار دیگر برای این تیم به وجود نیاید.

 

ایسنا 

۱۶ ۹  
آی اسپورت
2019-04-21 11:15:00
نظر دهید

۹ نظر
Saeed
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۲۳
بیل زنی باغچه خودتو بیل بزن آه سرباز احمدی دنبالتونه بادمجان پای چشم دایی توهین های قومیتی قمه کشی سر تمرین وووووووووو
۳
امید
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۲۳
اینها خیلی بیشعورند. بعد از منچستر اول هستند و فکر می کنند باید جام را دو دستی تقدیم اونها کرد و بقیه برای نائب قهرمانی بجنگند.
ماز
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۵۱
از بس گفتید پرشور خر شدن.
.
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۲:۰۶
خدا فردوسی پور رو لعنت کنه که به اینا لقب پرشورها رو داد بیشعورها
حبیب
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۲:۴۳
در اینکه کلیه عیر ترکها بدخواه تراکتور هستند شکی نیست و جای گله هم نیست و این چند روزه رسانه هایشان کار و زندگی شان را ول کرده و صبح و شام فقط مطلب علیه تراکتور می نویسند و ورود یک جیمی جامپ که ثابت شده شیافپولیسی بوده و برخوردش با شجاعی را که به سیلی هم نکشیده این همه آگراندیسمان کرده و پیراهن عثمان ساخته اند و به کل هواداران تراکتور تعمیم داده اند هم شکی نیست چون حتی قبل از بازی هم کانالهای هواداری تراکتور هشدار داده بودند که عوامل نفوذی شیاف پولیس چنین توطئه ای را اجرا خواهند کرد تا بازی رو در رو بدون تماشاگر برگزار بشه که احتمالا موفق هم خواهند شد. ضمنا پرتاب صندلی ها دقیقا از زمان دخالت نیروهای یگان ویژه که معلوم نیست چگونه با آن تجهیزات پیشرفته و آب پاشها پیش بینی کرده و حاضر شده بودند شروع شده و به نوعی تماشاگرها تحریک شده اند والا چندین فصل بود که همچین آشوبی به پا نشده بود و صد البته این اتفاقات در مقابل آشوبهای ورزشگاه الغدیر خیلی خفیف تر بوده ولی مغرضان برای کمک به شیافپولیس آن را بزرگنمایی می کنند.\r\nولی نکته ای که لازم بذکر است اینه که سخت ترین بازیهای تراکتور همین دو بازی سپیدرود و پیکان بودند که تمام شد چون هر دو تیم هدفشان ضد فوتبال و دفاع اتوبوسی بود ولی 4 بازی باقیمانده با تیمهایی هست که فوتبال بازی می کنند و تراکتور با یک مقدار هوشیاری و تنوع تاکتیکی و تعویضهای بموقع می تونه آنها را ببره به شرطی که مربی محتاط و ترسویش دست از احتیاط برداره و شایسته ها را بازی بده نه اسمها را . ضمنا بازی با شیاف پلیس بدون تماشاگر به نظر من برای تراکتور بهتر هم خواهد بود و بازیکنان میتونند بدون استرس ناشی از تماشاگرها نتیجه مطلوب را بگیرند
۵ ۱
عرعری
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۳:۵۶
ترکیب هوادارای احمقی مثل این ترتری با مالک متوهم شون میشه فاجعه دو روز پیش. بیشعورشون ذاتیه
فرهاد
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۳:۴۳
جاب اینجاست رسانه های پرسپولیسی و استقلالی همه روشن فکر شده اند و تراکتور را متهم میکنند که دلیل باخت هایشان را در عوامل بیرونی و فرضی جستجو میکنند کسی نیست به خودشان بگوید خود شما چطور؟ هر بار در اصفهان باختید عوامل مسخره ای مانند اب های الوده نامرئی ؛ دود پشت دروازه ، کارت به کارت و اینجور تهمت ها را جهت توجیه باختتان نسبت دادید یا همان قضیه مسخره عماد رضا . حالا در مقابل حرفهای زنوری که کاری به درست یا غلط بودن ندارم روشن فکر شدید که باید علت باختشان را فنی جستوجو کنند؟ خود شما همیشه در اصفهان ترقه میزنید تا سپاهان محروم شود. بعد باخت در فینال حذفی برابر سپاهان 20 نفر انها را روانه بیمارستان کردید یک سوزن به خودتان بزنید یک جالدوز به دیگران
صمد
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۲۴
باز تو بازی تراکتور یه اتفاقی افتاد بعضیا احساس فیلسوفی بهشون دست داد و دست به قلم شدن باشه بابا ما متحول شدیم بسه دیگه
۲
سلام
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۱۱
واقعا هیچ حرفی از پلیس به میان نمیاد چون تو تبریز هر کی باتوم و کتکت بخوره میشه ولی تو تهران باشه واویلاس، واقعا اونجا بودی ببینی چقدر پلیس تو شروع کردن و عصبانی کردن تماشاگر مقصر بود، نه نبودی ، از دور دیدی داری مینویسی، بله یه ابلهی رفت تو میدون ولی بقیشو زیاد خبر ندارین کاری به پیکان و بازیکنان کسی نداشت، فقط ویدیوی که پلیس از بالای کوه داره با سنگ ماشین ها و تماشاچی هارو میزنه سرچ کن تا یکجانبه به قاضی نری، پلیس شروع کرد به عصبانی کردن طرفدارا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر