فهرست
اتفاقی که زندگی ورزشی جهانبخش را تغییر داد
اتفاقی که زندگی ورزشی جهانبخش را تغییر داد

اتفاقی که زندگی ورزشی جهانبخش را تغییر داد

آی اسپورت - علیرضا جهانبخش نیازی به معرفی اضافی ندارد. نخستین آقای گل ایرانی در اروپا که پس از درخشش در ترکیب آلکمار هلند با مبلغی بالا راهی لیگ برتر انگلیس و تیم برایتون شد. او در ۱۸ سالگی (سال ۱۳۹۰) اولین بازی خود را برای داماش گیلان در لیگ برتر فوتبال ایران مقابل مس کرمان به عنوان یکی از جوان‌ترین بازیکنان داماش انجام داد. جهانبخش با پیراهن داماش در ۴۲ بازی در لیگ ۱۰ گل به ثمر رساند. علیرضا در سال ۱۳۹۲ بعد از تست پزشکی و اخذ ویزا و مجوز کار در حالی با تیم نایمخن هلند قرارداد ۳ ساله بست که پرسپولیس با پیشنهادی وسوسه‌انگیز سراغ او رفته بود.

محمد رویانیان، مدیرعامل وقت پرسپولیس می‌خواست الماس جوان داماشی‌ها را جذب کند، اما این جوان و امیر عابدینی مدیرعامل آن زمان داماش گیلان تصمیم گرفتند پای میز مذاکره با هلندی‌ها بنشینند. شاید ندانید، اما واسطه باشگاه نایمخن هلند قبل از علیرضا جهانبخش در اردوی تیم امید سراغ امید عالیشاه و پیام صادقیان رفته بود. جالب‌تر می‌شود وقتی بدانید این دو بازیکن پرسپولیسی به پیشنهاد هلندی‌ها پاسخ منفی دادند تا واسطه نایمخن به دنبال علیرضا جهانبخش رفته و به او پیشنهاد بدهد. علیرضا جهانبخش برخلاف امید عالیشاه و به ویژه پیام صادقیان مسیر درست اروپایی را در پیش گرفت. استعداد پیام صادقیان و حتی امید عالیشاه اگر بیشتر از علیرضا جهانبخش نبوده باشد کمتر هم نیست، اما تفاوت در تصمیمی بود که این سه بازیکن گرفتند. عالیشاه و صادقیان در پرسپولیس ماندند و علیرضا جهانبخش پس از نایمخن به آلکمار پیوست و توانست با ۲۱ گل زده آقای گل لیگ اردیوسه هلند شود و با رقم ۱۹ میلیون یورو به باشگاه برایتون انگلیس منتقل شد. این انتقال رکورد گران‌ترین بازیکن تاریخ برایتون و یک فوتبالیست ایرانی را شکست. جهانبخش همچنین دو جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و ۲۰۱۸ روسیه را نیز تجربه کرد. ملتفت شدید یا باز هم ادامه بدهیم؟!

خبر ورزشی

۱۴ ۲  
آی اسپورت
2019-03-13 14:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
شهروند
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۵:۲۰
نیاز هست بهت یادآوری کنم که لیست 20-30 نفره بازیکنای با استعداد امیدی که توی سه چهار سال اخیر به کیسه رفتن و نابود شدن رو یه ورق بزنی و اگر سنت جواب میده ببین مهدوی کیا بازیکنای نسل 98 چطوری معرفی شدن و رشد کردن
۷
فوتبالیست
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۷:۰۴
عالیشاه و صادقیان استعدادشون اندازه جهانبخش بوده؟
جک میگی؟ صادقیان که رفت ترکیه و دیپورت شد
عالیشاه هم تو لنگ ذخیرس
حتی تو این لیگ ها هم نتونستن خودشونو نشون بدن
واقعا تحلیل های آبکی خبردلارهای لنگی خنده داره...
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر