فهرست
سرنوشت استقلال با آندو: سراشیبی تند
سرنوشت استقلال با آندو: سراشیبی تند

سرنوشت استقلال با آندو: سراشیبی تند

آی اسپورت – بازگشت آندرانیک تیموریان به استقلال، از شایعه به واقعیت نزدیک شده و در صورتی که ماشین‌سازی رضایتنامه کاپیتان سابق تیم ملی را صادر کند، او ادامه فصل پیراهن استقلال را می‌پوشد. حضور آندو در استقلال، هم نگرانی منصوریان از بابت جنگندگی خط میانی و ناآمادگی احتمالی روزبه چشمی پس از بازگشت را برطرف می‌کند و هم در صورت کنار گذاشتن رحمتی، آن‌ها یک کاپیتان بزرگ در زمین خواهند داشت. با این وجود، سابقه آندو نشان داده حضور او در استقلال، زیاد به نفع این تیم تمام نمی‌شود.

آندرانیک تیموریان، بجز دو فصل اخیر همیشه در استقلال و تراکتورسازی بازی کرده اما سابقه قهرمانی در لیگ برتر را ندارد. او لیگ یازدهم، به استقلال مظلومی رفت تا تیم نایب قهرمان او در لیگ دهم را به قهرمانی برساند. استقلال با آندو، یک رده سقوط کرد و لیگ یازدهم، در رده سوم قرار گرفت. فصل بعد که آندو به قطر رفت، استقلال قهرمان شد. آندو لیگ سیزدهم به استقلال قهرمان برگشت و لیگ سیزدهم، تیم قلعه‌نویی در رده پنجم قرار گرفت. لیگ چهاردهم هم زمانی که آندو از استقلال رفت آن‌ها پنجم بودند.

سقوط سایپا از رده پنجم به هشتم و قرار گرفتن ماشین سازی در قعر جدول لیگ برتر، کارنامه دو فصل اخیر آندو در لیگ برتر است. تنها تیمی که با آندو در جدول پیشرفت کرد، تراکتورسازی بود. تراکتورسازی لیگ نهم، تا قبل از ورود آندو در رده نهم قرار داشت و آخر فصل پنجم شد. لیگ چهاردهم هم تیم سوم جدول، با آندو در صدر قرار گرفت و البته با اشتباه خود او، قهرمانی را از دست داد و به جام نرسید. آندو، هیچوقت نتوانسته استقلال را به رویاهای بزرگش برساند و منصوریان برای آخرین شانس کسب سهمیه آسیایی، دست به ریسک بزرگی زده است.

جایگاه تیم‌های آندرانیک تیموریان قبل و بعد از حضور او

لیگ شانزدهم / ماشین سازی / دوم (لیگ یک) به شانزدهم (لیگ برتر)

لیگ پانزدهم / سایپا / پنجم به هشتم / 3-

لیگ چهاردهم / تراکتورسازی / سوم به دوم / 1+

لیگ سیزدهم و چهاردهم / استقلال / اول به پنجم / 4-

لیگ یازدهم / استقلال / دوم به سوم / 1-

لیگ دهم / تراکتورسازی / نهم به پنجم / 4+

۴    
آی اسپورت
2017-01-07 14:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر