فهرست

یحیی افشا می‌کند؛ افتاده‌ایم داخل مرداب

آی اسپورت- اگر شما هم فوتبال ایران را از نظر فنی در سطح خیلی پایینی می‌بینید و طی سال‌های اخیر هیچ پیشرفت و جهشی در این زمینه مشاهده نکرده‌اید دلیل این موضوع را شاید بتوانید در حرف‌های امروز یحیی گل‌محمدی پیدا کنید.

سرمربی جوان و موفق ذوب‌آهن می‌گوید: «متاسفانه کمیته آموزش بعد از رفتن آقای محصص به بحث آموزش توجهی ندارند و به نظر می‌‌رسد کمیته آموزش فدراسیون خواب است. در زمان آقای محصص من گاهی به فدراسیون می‌‌رفتم و کتاب‌های آموزشی که وجود داشت را می‌‌گرفتم و می‌‌خواندم اما الان بحث‌های مربوط به ارتقای سطح مربیان و آموزش آنها مثل مرداب راکد است. تنها منبعی که در اختیار ما قرار دارد، دیدن فیلم بازی های اروپایی و آنالیز آنهاست که این هم منبع خیلی خاصی نیست و نیاز ما را برطرف نمی‌‌کند.»

در واقع کمیته آموزش فدراسیون فوتبال به عنوان سازمانی که وظیفه آموزش مربیان و ارتقای سطح فنی آن‌ها را دارد هیچ تلاش و تحرکی در این زمینه نشان نمی‌دهد و این نکته‌ای است که مربیان فوتبال ما هم به آن اقرار می‌کنند. گل‌محمدی ادامه می‌دهد: «من خیلی علاقه دارم که بتوانم در دوره‌های مربیگری خارج از ایران شرکت کنم اما کلاس‌هایی که ارزش زمان گذاشتن را داشته باشند، خیلی کم است. اگر هم کلاس خوبی برگزار شود هر کسی نمی‌‌تواند در آنها شرکت کند. البته کلاس‌های معمولی و دهن‌پرکنی وجود دارد که زیاد به من پیشنهاد می‌‌شود اما هیچ کمکی به دانش‌افزایی مربیان نمی‌کند.»

واقعا اگر کمیته آموزش هیچ اقدامی برای آموزش مربیان انجام نمی‌دهد پس دقیقا چه کار خاصی انجام می‌دهد؟

     
آی اسپورت
2015-04-30 12:27:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر