فهرست
جنجال در کنفرانس خبری تونی: من بارها برف تبریز را دیده‌ام
جنجال در کنفرانس خبری تونی: من بارها برف تبریز را دیده‌ام

جنجال در کنفرانس خبری تونی: من بارها برف تبریز را دیده‌ام

ونی اولیویرا در کنفرانس خبری پیش از بازی با گسترش فولاد تبریز در جمع خبرنگاران گفت: بازی فردا مانع سختی دیگری که در مقابل ما وجود دارد و دربی که در تبریز برگزار می‌شود همانند دربی‌های دیگر سخت است و این بستگی به شرایط بازی دارد که سختی بازی در چه سطحی باشد؛ این بازی برای ما و هواداران بسیار مهم است. هدف ما قهرمانی لیگ برتر است و این بازی آزمونی برای به نتیجه رسیدن زحماتمان است و می‌خواهیم با روحیه بالا به مصاف گسترش فولاد برویم و از لحاظ روحی و روانی در سطح بسیار خوبی قرار داریم.

 به بازی فردا به چشم فینال نگاه نمی‌کنیم: می‌دانیم که پس از این بازی 2 بازی سخت هم در پیش داریم که سخت‌ترین بازی ما بازی فردا است و تمامی تلاش خود را به کار می‌گیریم تا از شانس قهرمانی‌مان استفاده کنیم.

 از زمان حضورش در تبریز قولی به کسی نداده: کسانی که من را به خوبی می‌شناسند می‌دانند که از روز اول قولی ندادم و تنها قولی که دادم این بود که یک مربی حرفه‌ای باشم و از تجربیاتی که به عنوان یک مربی یا بازیکن دارم به خوبی استفاده کنم.

چرا همیشه خطاب صحبت‌هایش به کادر فنی قبلی است و از مشکلات تراکتورسازی صحبت می‌کند عصبانی می‌شود: زیرساخت‌های باشگاه تراکتورسازی باید بهتر شود و باید این را بدانیم که قبل از این 4 سال که به تبریز آمدم امیر قلعه‌نویی در تبریز سرمربی بود و به نایب قهرمانی رسیده بود و پس از آن سال گذشته تلاش‌های من و جلالی باعث شد قهرمان جام حذفی شویم. من همیشه دنبال این هستم که بدانم که هدف تراکتورسازی نسبت به آینده چیست و کسی که اهداف را مشخص می‌کند من نیستم. من باید با بازیکنانی که دارم کار کنم و لزومی ندارد که بدانم زیرساخت‌های باشگاه خوب است یا خیر؟ ولی کار من وابسته به این مسائل است. شما همیشه نتایج را می‌بینید ولی نتیجه با آنچه که در دست داریم بر می‌گردد و حتی چمنی در آن تمرین می‌کنیم هم در نتایج ما تأثیرگذار است.

 خبرنگاری که سوال قبیلی را پرسیده بود از اولیویرا خواست که نام 3 بازیکنی که همیشه می‌گوید در یک پست دفاعی روی نیمکت دارد و غیر از آنها کسی دیگر را در پست‌های دیگر را ندارد نام ببرد:‌ مهدی قریشی، میرهانی هاشمی و پیمان کشاورز 3 مدافعی بودند که مقابل سپاهان روی نیمکت داشتیم و در پست‌های دیگر با کمبود بازیکن روبه‌رو بودیم.  در بازی مقابل نسف قارشی مقابل ازبکستان چه کسی در دفاع راست ما بازی کرد؟ بله این بازیکن شاهین ثاقبی بود که در نبود ایرانپوریان حاضر شده بود و به دلیل نداشتن بازیکن در این پست مجبور شدیم باقری را از خط هافبک به دفاع راست بیاوریم. ما 7 بازیکن در یک پست داریم و تنها بازیکنی که من به این تیم آوردم دوسانتوس بود.

 صحبت‌های اولیویرا تشنجی بین خبرنگاران حاضر در کنفرانس خبری ایجاد شد که سرمربی تراکتورسازی به صورت ایستاده و فریادزنان گفت: یا ساکت شوید و یا اگر می‌خواهید با یکدیگر صحبت کنید من جلسه را ترک می‌کنم.

 پس از این تشنج اولیویرا که از جو نشست خبری بسیار ناراحت بود: شما هیچ وقت نشنیده‌اید که در صحبتهایم من بگویم و همیشه گفته‌ام ما. به نظر می‌رسد در این مقطع که تیم ما 2 قدم بیشتر با قهرمانی فاصله ندارد طوری رفتار می‌شود که گویی ما تیم هفتم جدول هستیم و به جای اینکه یک جو خوب درست کنیم بدانید که تونی اولیویرا یک مسافر است و تراکتور بالاتر از امثال تونی است و این تیم بیش از 45 سال قدمت دارد. به جای اینکه همه متحد شوید تا یک قهرمانی ماندگار برای تیم‌تان به دست آید چنان برخوردی با ما دارید که انگار تیم ششم جدول هستیم و این اعصاب من را به هم می‌ریزد. حس می‌کنید مربی بایرمونیخ یا بارسلونا هستم و بازیکنان این تیم را تحت اختیار دارم. هیچکس زحمات ما را نمی‌بیند ولی شما باید بهتر از من حقایق باشگاه را بدانید.

سرمربی تیم تراکتورسازی خطاب به یکی از خبرنگاران منتقد: شما چند سال است که در تبریز خبرنگاری می‌کنید. شما قسمتی از این باشگاه هستید و اینجا خواهید ماند. من با جان و دل از تراکتور حمایت می‌کنم و شما فکر می‌کنید من این موهایم را جای دیگر سفید کرده‌ام در حالی که می‌توانستم با خیال راحت استراحت کنم. صحبتی که من خیلی وقت است نشنیده‌ام این است که همیشه از من پرسیدید که آیا برف تبریز را می‌بینم این طوری را که این سوال را از من می‌پرسید دیگر نمی‌بینم ولی شما می‌بینید من بعد از آن صحبتها بارها برف تبریز را دیدم.

پس از اینکه تشنج نشست خبری بیش از انداره دنبال شد مدیر رسانه‌ای باشگاه تراکتورسازی ختم جلسه را اعلام کند که پس از ترک سالن توسط تونی اولیویرا درگیری لفظی بین 2 گروه خبرنگاران حاضر در نشست خبری بوجود آمد و تا دقایقی بعد نیز ادامه یافت.

  ۳  
آی اسپورت
2015-04-30 13:02:12
نظر دهید

۳ نظر
علیرضا شریف زاده
پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۳:۴۶
به کوری تمام بد خواهان امسال تراختور قهرمان جواهد شد :
چه شما بخواهید چه نخواهید
تیراختور بایراقی
پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۵:۳۱
این خبرنگاران ،همان عمر و عاص هایی که قلعه نوعی هم به آن اشاره می کند هستند... همیشه سوالهای حاشیه ای می پرسند و موجب ناراحتی سرمربیمان می شوند.
سایمان
پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۸:۲۱
ای کاش نام رسانه و یا خود اشخاصی که همیشه پول میگیرند و در کنفرانسها جنجال به پا میکنند رو اعلام کنند چون واقعا آبروریزی میکنند و درک اولیه و فهم و شعور اولیه را برای خبرنگاری ندارند و یا عملا برای شکست تراکتور شمشیر را از رو بسته اند اما اینها نماینده یهوادار ان نیستند مسئولین استانی باید فکری برای اینها که علنا قصد حاشیه و براندازی دارند بکنند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر