فهرست
خطرِ کسبِ امتیاز‎!/پرسپولیس-پیکان، بازی بی مخاطب
خطرِ کسبِ امتیاز‎!/پرسپولیس-پیکان، بازی بی مخاطب

خطرِ کسبِ امتیاز‎!/پرسپولیس-پیکان، بازی بی مخاطب

آی اسپورت- هفت و پانزده. عددِ اول، آمار هفته های بدون پیروزی متوالی پرسپولیس را به نمایش می گذارد و عدد دوم، رکورد شاهکار هفته های بدون پیروزی پیکان را نشان می دهد. این دو تیم، فردا در ورزشگاه آزادی به هم خواهند رسید. مسابقه ای که در لیگِ چهاردهم، سرنوشتِ عجیبی داشته است. دیدار رفت دو تیم، به دلیل اختلاف بین صداوسیما و فدراسیون فوتبال بر سر حق پخش روی آنتن نرفت و دیدار برگشت که این بار به صورت زنده از شبکه سه پخش می شود، احتمالا مخاطبان زیادی نخواهد داشت!  چرا که بازی های بسیار حساسی برای مشخص شدن تکلیف قهرمانی لیگ برتر، همزمان با این دیدار انجام خواهد شد.

ده و چهارده. عددِ اول، رتبه جدول سرخپوشان را عیان می کند و عددِ دوم، جایگاه پیکان در جدول رده بندی را می شناساند. پیکان با مرفاوی، هنوز حتی به یک پیروزی نرسیده و حالا در منطقه پلی آف جدول رده بندی قرار دارد. پرسپولیس هم اما نمی تواند از بالا، به رقیب اش در مسابقه فردا نگاه کند. چرا که آن ها نیز تا کنون موفق به کسب پیروزی با برانکو نشده اند. صمد یا ایوانکوویچ، طلسمِ کدام فردا خواهد شکست؟

پرسپولیس از 10 مسابقه اخیر با پیکان، به 7 پیروزی رسیده است. در میان این بردها، پیروزی 6 گله در آخرین روزهای حضور مانوئل ژوزه در تهران با هت تریک کریم انصاری فرد، برای قرمزها فراموش نشدنی به نظر می رسد. آن ها در نبرد با تیمِ دو شاگرد سابق برانکو(رحمتی و نصرتی)، جوانان حاشیه سازشان را در اختیار ندارند. در پرسپولیس خبری از خانزاده و صادقیان نخواهد بود و حمید علی عسکری نیز به دلیل مصدومیت در این مسابقه بازی نمی کند. پیکان نیز سیاوش یزدانی را، به دلیل محرومیت در ترکیب ندارد. همان بازیکنی که داور مسابقه قبلی تیمش را در آغوش گرفته بود!

چند روز قبل، یکی از روزنامه های ورزشی ایران با تیتر اشتباه «خطرِ کسب امتیاز» برای استقلال تهران از سوی فیفا، روی کیوسک ها قرار گرفته بود. این اشتباه تایپی، حالا شبیه تیتری درست برای بازی پرسپولیس و پیکان است. آن ها آنقدر امتیاز نگرفته اند و نبرده اند که پیروزی ممکن است به تجربه ای باورنکردنی و حتی خطرناک برای شان تبدیل شود!

     
آی اسپورت
2015-04-30 16:03:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر