فهرست
استقلال – حاشیه؛ سرچ دوم گوگل!
استقلال – حاشیه؛ سرچ دوم گوگل!

استقلال – حاشیه؛ سرچ دوم گوگل!

آی اسپورت - این روزها تا بخواهید عبارت «حاشیه در اس» را در موتور جستجوی گوگل سرچ کنید در نتایج پیشنهادی ابتدا «حاشیه در اسکار 2015» و سپس عبارت «حاشیه در استقلال» را به شما پیشنهاد می‌دهد! بله. استقلال صدرنشین لیگ برتر ایران. «استقلال» و «حاشیه» سال‌هاست به شکلی عجیب به هم چسبیده‌اند و کمتر روزی پیش می‌آید که این دو را در کنار هم نبینیم! از آخرین حاشیه در بازی روز جمعه استقلال مقابل نساجی رونمایی شد. وقتی که وریا غفوری در اعتراض به تعویضش با عصبانیت تمام راهی رختکن و ورزشگاه آزادی را ترک کرد. بعد از بازی هم با این که استقلال پیروز شده بود و قاعدتا باید فضای مصاحبه‌ها آرام و بدون تشنج می‌بود اما تقریبا همه بازیکنان از مدیران باشگاه انتقادات شدیدی داشتند. انتقاداتی که از وعده غذایی ناهار تا دریافتی کم تا نیم فصل را شامل می‌شد. این مسائل باعث شد محمود فکری فردای روز بازی با نساجی به دیدار احمد مددی مدیر عامل باشگاه برود.

یکی از شائبه هایی که به وجود آمده این است که برخی از اعضای هیات مدیره باشگاه با ادامه کار فکری موافق نیستند و دارند برای بازگشت فرهاد مجیدی زمینه چینی می‌کنند. طبیعی بود که مددی در جلسه با فکری این مساله را تکذیب کند که کرد. اما واقعا به نظر می‌رسد که جایگاه فکری در تیم به اندازه جایگاه مربی‌ای که تیمش در صدر جدول است محکم نیست. خود او روز شنبه در یک مصاحبه جمله عجیبی را مطرح کرد و گفت: «کسی از فردای خودش خبر ندارد. ما هم همین شکل هستیم اگر عمری باقی بماند و قسمت باشد در خدمت هستیم.» موضوع بعدی ماجرای شکایت باشگاه از وریا غفوری است که روز شنبه در رسانه‌ها مطرح شد و سر و صدای زیادی درست کرد. اما مددی این مساله را تکذیب کرده و گفته کاری که باشگاه انجام داده شکایت نبوده: «از سوی کمیته اخلاق نامه‌ای در خصوص وریا آمده بود و از ما توضیحاتی خواسته بودند و ما هم توضیحاتی را ارائه دادیم.» ماجرا هم مربوط به تغییر قرارداد چند بازیکن و افزایش عجیب و غریب مبلغ قراردادهای‌شان از جمله وریا غفوری است.

کمیته اخلاق از باشگاه استقلال در خصوص ثبت قرارداد بازیکنان استقلال که ارقام زیادی در آن درج شده بود، درخواست توضیح خواسته است. باشگاه مدعی است که تغییر قرارداد قانونی نبوده و باشگاه باید طبق قرارداد اولیه به غفوری پرداخت داشته باشد. اما قرارداد هنگامی که ثبت می‌شود برای طرفین لازم الاجرا است. این مساله موجب شده حاشیه‌های زیادی علیه غفوری ایجاد شود و برخی فکر کنند که باشگاه استقلال با غفوری سر جنگ پیدا کرده است. قرارداد جدید که استقلال و غفوری را وارد چالش کرده در زمان مدیریت احمد سعادتمند بسته شده. کسی که خیلی‌ها معتقدند اشتباهات زیادی را مرتکب شده و حسابی استقلال را متضرر کرده اما جالب است که وریا یکی از معدود حامیان سعادتمند است. او البته دلیل دیگری برای حمایت از سعاتمند دارد: «اگر نکته مثبت امسال عدم ‌تغییرات زیاد در بین بازیکنان است، باید ممنون آقای سعادتمند (مدیر سابق استقلال) باشیم که تمام تلاش خود را به‌کار گرفت تا این اتفاق بیفتد و بازیکنان زیادی از تیم جدا نشوند. نتیجه این ثبات را ان‌شاءالله آخر فصل می‌گیریم.»

شاید کلیت حرف وریا دست باشد اما این اتفاق به شکلی رخ داده که قرارداد تعداد زیادی از بازیکنان استقلال به شکلی حیرت آور افزایش یافته و باشگاه برای پرداخت این مبالغ تحت فشار است. واکنش سعادتمند به این مساله هم در نوع خودش جالب بوده است. او گقته: «از آخرین زمان حضور من در استقلال بیش از ۵-۶ ماه می‌گذرد و اگر ابهامی در خصوص قراردادها وجود داشت بهتر بود از همان ابتدا به آن رسیدگی می‌شد تا پاسخگو باشیم.» او در واقع بار مسئولیت را از روی دوش خودش برداشته و گفته الان دیگر پاسخگوی آن اتفاقات نیست. در این بین اما بیشتر هواداران استقلال پشت وریا درآمده‌اند. دیروز تعدادی از هواداران استقلال مقابل ساختمان این باشگاه تجمع کردند. این افراد علیه مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان و احمد مددی، مدیرعامل استقلال شعار دادند. آنها همچنین به تشویق وریا غفوری، کاپیتان تیم استقلال پرداختند. هواداران استقلال مددی مدیرعامل باشگاه این باشگاه را پرسپولیسی خواندند و خواهان کنار رفتن او از مدیرعاملی استقلال شدند. غفوری در تمرین روز شنبه استقلال بدون اطلاع قبلی غیبت کرد تا شائبه اختلاف جدی او با باشگاه جدی‌تر شود. اما بعدتر گفته شد وریا تماس گرفته و مدعی شده به دلیل سرماخوردگی نتوانسته در تمرین شرکت کند.

حالا یک سوال مهم و یک نگرانی بزرگ برای هواداران استقلال به وجود آمده است. آبی پوشان در هفته پانزدهم رقابتهای لیگ برتر یک دیدار مهم و سرنوشت ساز مقابل سپاهان در اصفهان دارند که پیروزی در این بازی حتی می‌تواند آنها را به قهرمانی نیم فصل رقابتهای لیگ برتر نیز برساند و این در حالی است که هنوز مشخص نیست آیا وریا غفوری امکان همراهی تیمش را در این بازی دارد یا خیر. البته تا روز شنبه زمان زیادی مانده و احتمال دارد مشکلات بین باشگاه و وریا حل شود. اما دیروز خبر جالب دیگری هم منتشر شد.

سایت باشگاه استقلال، با اعلام احمد مددی باشگاه استقلال طی نامه‌ای به فدراسیون فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا، برای میزبانی از بازی‌های گروه سوم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا اعلام آمادگی کرد. بازی‌های فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا از اواخر فروردین سال 1400 آغاز خواهد شد. استقلال در این مسابقات با تیم‌های الدحیل قطر، الاهلی عربستان و الشرطه عراق همگروه است. قرار است مسابقات هر گروه از گروه‌های لیگ قهرمانان لیگ قهرمانان به صورت متمرکز در یک کشور برگزار شود. ارائه درخواست میزبانی از سوی تیم های الدحیل و الاهلی قابل پیش بینی بود. چون آنها امکانات میزبانی مناسبی حتی در شرایط شیوع کرونا دارند. اما استقلال چطور؟ بازیکنان استقلال بعد از همین بازی آخر مقابل نساجی به انتقاد شدید از زمین تمرینی تیم شان پرداختند. همین وریا غفوری دیروز گفته: «ما زمین نفت را با کمک دوستان گرفتیم اما مدتی زیر کشت می‌رود و چون آنجا را نداریم باید زمین را عوض کنیم . زمین خوب در این فصل پیدا نمی‌شود. در مجموعه انقلاب به جای کود شیشه و آجر پاره و سرامیک هم بود.» حالا سوال این جاست که تیمی که نمی تواند برای خودش زمین تمرین مناسب فراهم کند چطور قصد دارد از 3 تیم دیگر آسیایی میزبانی کند؟

 

سازندگی 

     
آی اسپورت
2021-02-08 09:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر