فهرست
چه کسی به جای فرهاد می‌آید؟
چه کسی به جای فرهاد می‌آید؟

چه کسی به جای فرهاد می‌آید؟

آی اسپورت - کمتر از 24 ساعت بعد از پیروزی استقلال در دربی جام حذفی مقابل پرسپولیس که منجر به صعود استقلال به فینال شد و در حالی که هواداران این تیم مشغول شادمانی و کری خواندن برای هواداران تیم رقیب بودند خبر استعفای فرهاد مجیدی از سرمربیگری استقلال همه را شوکه کرد. این استعفا البته رسمی نبود اما در صفحه شخصی فرهاد در اینستاگرام اعلام شد. متن استعفا بسیار تند بود. او به مدیران باشگاه و به طور مشخص احمد سعادتمند مدیر عامل باشگاه اتهام عجیبی را وارد کرد و نوشت: «می‌خواهم بدانید آنها دیشب حتی از یک خسته نباشید خشک‌وخالی در رختکن تیم دریغ کردند و مشابه دو پیروزی مقابل سپاهان، نگاه و رفتارشان فریاد می‌زد که چقدر ناراحتند. چون هر موفقیت تازه نقشه‌هایشان را به تأخیر می‌انداخت و آنها را به دروغی دیگر متوسل می‌کرد.» او صحبت از نقشه کرد. اما کدام نقشه؟ ماجرا این است که سعادتمند چند روز قبل از دربی برای مذاکره با استراماچونی و گرفتن تخفیف از او به ایتالیا رفت. این چیزی بود که سعادتمند ادعا کرد اما مجیدی در همان نامه استعفایش ادعا کرد که سعادتمند برای بازگرداندن استراماچونی به ایتالیا رفته بود! سعادتمند اما در بازگشت از ایتالیا و در برنامه ورزش و مردم باز هم مدعی شد که قصدش از مذاکره با استراماچونی بازگرداندن او به استقلال نبوده است. اما کمی بعد از این صحبتهای سعادتمند، مجیدی ادعای عجیب دیگری را مطرح کرد. او گفت: «اصلا اسم استراماچونی مطرح نیست و آن‌ها اسم استراماچونی را مطرح کردند تا مرا عصبانی کنند. آن‌ها با جانشین من در تهران از قبل توافق کردند. شاید هم فکر می‌کردند من دربی را می‌بازم و بعد از دربی می‌روم. استراماچونی در کار نیست. نه قرار است استراماچونی به تهران بیاید و نه قرار است استراماچونی دوباره سرمربی استقلال شود. آن‌ها با جانشین من در تهران توافق کردند!» این ادعای فرهاد به این معنی است که مدیران استقلال با یک مربی ایرانی برای فصل بعد به توافق رسیده‌اند! این مربی چه کسی می‌تواند باشد؟

 

امیر قلعه نویی

از همان روز اولی که سعادتمند به استقلال آمد برای همه مسلم بود که او علاقه زیادی به کار با امیر قلعه نویی دارد. اما در همین ماه اخیر فرهاد مجیدی دو بار با استقلال موفق شد سپاهانِ قلعه نویی را شکست بدهد و هر دو بار با دستانش علامت هیس را رو به دوربین عکاسان نشان داد. «هیس»ی  که به نظر می‌رسید مخاطبش یا قلعه نویی است یا سعادتمند که حامی و علاقه‌مند قلعه نویی است. مجیدی استقلال را نایب قهرمان لیگ کرد و به فینال جام حذفی رساند اما سعادتمند خیلی روشن اعلام کرد که از نتایج تیم راضی نیست و اختلاف 14 امتیازی با پرسپولیس را در شان این تیم ندانست! او گفت که برای ادامه کار با مجیدی در فصل آینده باید کمیته فنی و هیات مدیره تصمیم بگیرند ولی لحن او نشان می‌داد فرهاد برای جلب رضایت کمیته فنی و هیات مدیره کار سختی دارد. حالا قلعه نویی هم بدون تیم است و همه می‌دانند او چه علاقه جنون آمیزی برای بازگشت به استقلال دارد. اما آیا هواداران استقلال هم همینقدر مشتاق بازگشت ژنرال هستند؟ کارنامه او در این سال‌ها اصلا موفقیت آمیز نبوده اما برای پذیرش هدایت استقلال ذره‌ای تردید به خودش راه نخواهد داد.

 

جواد نکونام

از مدت‌ها قبل یک مساله برای اهالی فوتبال در ایران به قطعیت رسیده است. این که جواد نکونام یک روز قطعا سرمربی استقلال خواهد شد. این قطعیت در مورد سرمربیگری او در تیم ملی هم وجود دارد و اگر یک روز حضور مربی خارجی در تیم ملی هم ممنوع شود یکی از گزینه‌های اصلی هدایت تیم ملی نکونام است. نکونام در فولاد خوزستان فوق‌العاده عمل کرد و توانست در اولین فصل هدایت این تیم، سهمیه پلی آف آسیا را بگیرد. چیزی که در ابتدای لیگ نوزدهم برای این تیم متصور نبود. برای نکونام همین یک فصل کافی بود تا توانایی و لیاقت خودش را نشان بدهد. اما او در همین فصل موفق در فولاد بارها به مشکلات حاشیه‌ای در این باشگاه اشاره کرد و مدعی شد در اهواز برخی افراد مخالف او هستد و در کارش در باشگاه سنگ‌اندازی می‌کنند. قرارداد او باشگاه فولاد تمام شده است و برای ادامه همکاری باید قرارداد جدیدی منعقد شود. ظاهرا هیچ کدام از دو طرف هم مشکلی برای تداوم همکاری ندارند و تمایل‌شان را برای ادامه وضعیت اعلام کرده‌اند. اما فعلا همه چیز در حد حرف و مصاحبه است. نکونام خودش هم می‌داند از این به بعد گزینه همیشگی استقلال است و اگر پیشنهاد جدی دریافت کند به تهران خواهد آمد.

 

محمود فکری

معمولا وقتی در لیگ برتر ایران از شکست ناپذیری یک تیم حرف زده می شود همه اذهان به سمت پرسپولیس، استقلال، سپاهان یا تراکتور می‌رود. اما نساجی مازندران از وقتی محمود فکری را به عنوان سرمربی برگزید هرگز نباخت و این برای خیلی ها باور کردنی نیست. نساجی با فکری استقلال و پرسپولیس را متوقف کرد و سپاهان و تراکتور را در شهرهای خودشان شکست داد. چنین نتایجی برای نساجی اصلا قابل باور نبود اما فکری توانست نساجی را به این سطح برساند. نکته مهم‌تر این که نساجی با فکری در فاز دفاعی هم بسیار عالی عمل کرد و کلین شیت‌های متوالی را در کارنامه ثبت کرد. کارشناسان بخش مهمی از پیشرفت نساجی در نیم فصل دوم را به تاکتیک‌های فکری نسبت می‌دهند و او حالا خودش را به عنوان یک مربی کاربلد ثابت کرده است. فکری بارها علاقه‌اش را به هدایت استقلال اعلام کرده و بدون شک منتظر این روز خواهد بود. او در بین هواداران استقلال هم محبوبیت بالایی دارد و به او لقب «فکری باتعصب» داده بودند. او هم هنوز برای فصل بعد با نساجی به توافق عملی و امضا شده‌ای نرسیده و هم اخبار مربوط به توافق در حد حرف است. اما آیا او می‌تواند در استقلال هم به چنین موفقیتی برسد؟

 

علیرضا منصوریان

هواداران استقلال از دوران حضور علیرضا منصوریان روی نیمکت این تیم خاطرات تلخ و شیرینی دارند. او موفق شد پرسپولیس برانکو را با نتیجه 3 بر دو شکست بدهد و غرور را به هواداران این تیم برگرداند. اما در لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه 6 بر یک مقابل العین شکست خورد و لکه سیاهی در کارنامه‌اش ثبت شد. واقعیت این است که استقلال در دوران حضور منصوریان حاشیه‌های زیادی داشت و این دوره تحت تاثیر رفتارهای عجیب و غریب او قرار گرفت. هواداران استقلال از او استقبال خوبی کردند اما هیچ کس هم مخالف رفتنش نبود. با این وجود او هم یکی از کاندیداهای هدایت استقلال در فصل آینده است. چرا که در هیات مدیره باشگاه یک رفیق صمیمی و حامی بزرگ دارد. این حامی بزرگ کسی نیست جز مهدی عبدیان که گفته می‌شود این روزها بیشترین هزینه‌ها را در باشگاه انجام می‌دهد. همین مساله شانس او را برای نزدیک شدن به استقلال بالاتر می‌برد. حتی اگر او حامیان زیادی هم در بین هواداران این تیم نداشته باشد. نکته مهم این است که منصوریان هم در حال حاضر تیم ندارد و آزاد است و باشگاه برای آوردنش به تیم نیازی به جنگ و جدل یا مذاکره با باشگاه‌های دیگر ندارد.

 

روابط سرد مجیدی و سعادتمند

بعد از حضور مجید نامجو مطلق و چند بازیکن استقلال در منزل فرهاد مجیدی، این مربی پذیرفت در بازی فینال جام حذفی مقابل تراکتور هم روی نیمکت بنشیند و بعد از آن برای ماندن یا رفتنش تصمیم بگیرد. با این حال به نظر می‌رسد بازی با تراکتور آخرین حضور فرهاد روی نیمکت استقلال باشد. چون روابط او با احمد سعادتمند اصلا خوب نیست و بعید است این دو نفر بتوانند در کنار هم کار کنند. فقط کافیست به واکنش باشگاه استقلال به استعفای اینستاگرامی مجیدی توجه کنید و آن را با حمایت باشگاه پرسپولیس از یحیی گل محمدی بعد از باخت در دربی مقایسه کنید. پرسپولیس بیانیه داد و از یحیی حمایت کرد اما سایت باشگاه استقلال نوشت هیچ استعفایی به صورت رسمی به باشگاه نرسیده و اعلام استعفا در اینستاگرام غیر حرفه‌ای است! لحن خبر باشگاه استقلال در این باره نشان می دهد آنها مشکلی با استعفای فرهاد ندارند و اگر او به صورت رسمی نامه استعفایش را به باشگاه بدهد آن را می پذیرند و این همان چیزی است که مجیدی در بیانیه اینستاگرامی‌اش هم به ان اشاره کرده بود. سعادتمند در برنامه ورزش و مردم هم نشان داد دلش از فرهاد پر است و از او گلایه کرد که به خاطر درگذشت برادرش به او تسلیت نگفته و برای مدیرعاملی اش در استقلال تبریک نفرستاده. حتی مدعی شد مجیدی هرگز به ملاقاتش نرفته و این او بوده که ناچار شده برای دیدن مجیدی به محل تمرین استقلال و اتفاق مجیدی در زمین تمرین برود. با وجود چنین مشکلاتی بین این دو نفر، استقلال فصل آینده یا جای سعادتمند است یا فرهاد.

 

سازندگی 

۳ ۲  
آی اسپورت
2020-08-31 17:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
محمد
دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹، ۲۱:۵۲
اگه استرا نشد، صد در صد امیرقلعه نوعیه
سامان
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹، ۰۲:۱۳
عشق فقط فقط قلعه نوعی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر