فهرست
20 نکته تاریخی صبا- استقلال؛ همه رکوردهای رضای آقای گل
20 نکته تاریخی صبا- استقلال؛ همه رکوردهای رضای آقای گل

20 نکته تاریخی صبا- استقلال؛ همه رکوردهای رضای آقای گل


1. دو تیم تاکنون 21 بار با هم دیدار کرده اند که 2برد سهم صبا بوده، 10دیدار مساوی شده و 9 برد سهم استقلال بوده.

2. نکته جالب در مورد  دیدارهای دو تیم اینکه در ورزشگاه آزادی، چه قبل و چه بعد از انتقال،صبا برابر استقلال پیروز نشده.

3. فیروز کریمی و محمدرضا کربکندی تنها سرمربیان پیروز صبا برابر استقلال بوده اند.از میان سرمربیان صبا،فرهاد کاظمی از محدود سرمربیان ایرانی است که تعداد بردهایش برابر استقلال از تعداد باختهایش بیشتر است! از میان سرمربیان استقلال، پرویز مظلومی با استقلال برابر صبا شکست نخورده است.ضمن آنکه امیر قلعه نویی تنها سرمربی پیروز استقلال در قم است.

4.از میان سرمربیان صبا،محمدحسین ضیائی،عبدالصمد مرفاوی و محمد مایلی کهن هیچ گاه برابر استقلال پیروز نشده اند. امیر قلعه نویی و عبدالصمد مرفاوی تنها سرمربیان شکست خورده استقلال برابر صبای قم هستند.

5. پرویز مظلومی اولین سرمربی صبا برابر استقلال بوده است و از آن سو هم امیر قلعه نویی اولین سرمربی استقلال برابر صبا بوده است.

6. پرویز مظلومی اولین سرمربی صبا بوده که برابر استقلال امتیاز گرفته و فیروز کریمی اولین سرمربی صبا بوده که برابر استقلال پیروز شده. امیر قلعه نویی اولین سرمربی استقلال بوده که برابر صبا امتیاز گرفته و پیروز شده است.

7. پرویز مظلومی اولین سرمربی صبا بوده که برابر استقلال امتیاز داده و میلان زیوادینوویچ اولین سرمربی صبا بوده که برابر استقلال شکست خورده است. امیر قلعه نویی اولین سرمربی استقلال بوده که برابر صبا امتیاز داده و شکست خورده است

8. از میان سرمربیان صبا پرویز مظلومی، میلان زیوادینوویچ، مجید جلالی، فرهاد کاظمی، محمدرضا کربکندی،‌محمود یاوری و محمد مایلی کهن تنها یکبار جدالهای این دو تیم را تجربه کرده اد. از میان سرمربیان استقلال،شادروان ناصر حجازی و فیروز کریمی تنها یکبار جدالهای این دو تیم را تجربه کرده اند.

9. از میان سرمربیانی که تنها یکبار جدال‌های این دو تیم را تجربه کرده اند،میلان زیوادینوویچ از صبا و شادروان ناصر حجازی از استقلال این تک دیدار تنها دیدار دوران سرمربیگریشان بوده که برابر استقلال و صبا قرار می گرفتند.

10. میلان زیووادینوویچ صرب تنها سرمربی خارجی مصاف‌های این دو تیم بوده است

11. شادروان ناصر حجازی تنها سرمربی یکی از دو تیم است که هم اکنون در قید حیات نیست.

12. بابک ذوالرحمی اولین گلزن صبا در تاریخ جدال‌های این تیم با استقلال بوده است. رضا عنایتی(بازیکن حال حاضر استقلال تهران) اولین گلزن استقلال در تاریخ جدالهای این تیم با صبا بوده.

13. از میان گلزنان صبا،ایوب کلانتری در تیم کنونی صبا هم حضور دارد. از میان گلزنان استقلال رضا عنایتی، امیرحسین صادقی، آرش برهانی و سجاد شهباززاده در تیم کنونی استقلال هم حضور دارند

14. از میان گلزنان صبا،سهراب بختیاری زاده سابقه بازی برای استقلال را هم دارد. از میان گلزنان استقلال،علیرضا واحدی نیکبخت سابقه بازی برای صبا را هم دارد.

15. رضا عنایتی و علیرضا عباسفرد تنها گلزنانی هستند که سابقه بازی در هر دو تیم را دارند و در بازیهای رو در رو به هر دو تیم گل زده اند.

16. دیگو کلمنتینو برزیلی از صبا و گوران یرکوویچ فرانسوی از استقلال،گلزنان خارجی مصافهای این دو تیم بوده اند.

17. در هیچ یک از دیدارهای دو تیم،گلزنان هر دو تیم خارجی نبوده اند!

18. از میان سرمربیان صبا،محمدحسین ضیائی سابقه بازی در استقلال را هم دارد.

19. پرویز مظلومی، فیروز کریمی و عبدالصمد مرفاوی (که در این میان مظلومی و مرفاوی سابقه بازی و مربیگری در استقلال را هم دارند) سرمربیان مشترکی هستند که در مصافهای این دو تیم روی نیمکت هر دو تیم نشسته اند.در این میان،پرویز مظلومی هیچ گاه در جدالهای این دو تیم شکست نخورده است!

20. دو تیم تاکنون یک بار در هفته 28 لیگ برتر با هم دیدار کرده اند. این دیدار مصاف دو تیم در لیگ 92-1391 در قم بود که تساوی 1-1 حاصل آن بازی بود.صبا در آن فصل 10ام و استقلال ضمن کسب قهرمانی،بهترین تیم تهرانی شد

     
آی اسپورت
2015-05-01 11:25:50
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر