فهرست
گاف رقیب اصلی عابربانک؛ هدایتی برنده مزایده پرسپولیس می‌شود؟
گاف رقیب اصلی عابربانک؛ هدایتی برنده مزایده پرسپولیس می‌شود؟

گاف رقیب اصلی عابربانک؛ هدایتی برنده مزایده پرسپولیس می‌شود؟

عبدالله اشرف‌ پوری‌حسینی درباره مزایده دو باشگاه پرسپولیس و استقلال گفت: یک متقاضی خرید باشگاه پرسپولیس و تنها متقاضی باشگاه استقلال در همان روز مزایده اعلام کردند پول اولیه را واریز نکرده‌اند و به همین دلیل تکلیف‌شان مشخص شد و از رقابت کنار رفتند. علی معظمی‌نیا خریدار باشگاه پرسپولیس گفت که پول را واریز نکرده و با 300 میلیارد تومان پرسپولیس را می‌خواهد. حرف او هیجانی و برآمده از دلی پاک بود اما قانون در این باره همه چیز را مشخص کرده است و او باید ابتدا مبلغ اولیه را واریز می‌کرد و با فیش پرداخت آن به جلسه مزایده می‌آمد.

پوری‌حسینی با اشاره به رقابت دو شرکت دیگر برای خرید باشگاه پرسپولیس گفت: شرکتی که مبلغ 296 میلیارد تومان را پیشنهاده داده تنها شرکتی است که تمام مدارکش کامل بوده و فیش پرداختی را هم داشته است اما شرکت دیگر که مبلغ 298 میلیارد تومان پیشنهاد داده فیش پرداختی را به‌همراه نداشت. نماینده این شرکت اعلام کرد که روز سه‌شنبه یعنی یک روز پیش از مزایده مبلغ اولیه را از کشور ترکیه واریز و حواله کرده اما به‌دلیل اینکه در خارج از کشور این کار صورت گرفته تا قبل از ساعت 16:30 روز سه‌شنبه این حواله «ننشسته» و پول منتقل نشده است. آنها گفتند برای احتیاط چک این مبلغ را داخل پاکت گذاشته‌اند.

پوری‌حسینی که با شب گذشته با شبکه خبر گفت‌وگو می‌کرد، خبر داد: از نظر ما باید مبلغ اولیه تا روز سه‌شنبه واریز و فیش آن در جلسه مزایده ارائه می‌شد اما با این حال این شرکت تا روز یکشنبه آینده فرصت دارد مستندات و سند فیش واریزی تا روز قبل از مزایده را ارائه کند. نظر من روشن است و جواب قانونی این موضوع را می‌دانم. قانون و مقررات همه چیز را مشخص کرده و همه چیز روشن است اما از آنجایی که نمی‌خواهم نظر شخصی‌ام را اعلام کنم همه موارد را به هیئت واگذاری گزارش می‌دهم و این هیئت عصر روز یکشنبه آینده تصمیم‌گیری خواهند کرد.

 با وجود اینکه رئیس سازمان خصوصی‌سازی نامی از دو شرکت نمی‌برد اما پیش از این اعلام شده بود شرکت استیل‌آذین که متعلق به حسین هدایتی است، مبلغ 296.666.666.666 تومان و شرکت بهنام پیشرو کیش مبلغ 298 میلیارد تومان را پیشنهاد داده‌اند اما با وجود مبلغ پایین‌تر، مدارک شرکت استیل‌آذین کامل‌تر بوده و شرکت بهنام پیشرو کیش فیش واریزی را نتوانسته ارائه کند و تا روز یکشنبه برای این کار فرصت دارد.

  ۱  
آی اسپورت
2015-05-01 11:24:39
نظر دهید

۱ نظر
-
جمعه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۳:۲۲
عابر بامک برازندشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر