فهرست
یادداشت: با یا بدونِ سه‌گانه؛ انریکه باید بماند
یادداشت: با یا بدونِ سه‌گانه؛ انریکه باید بماند

یادداشت: با یا بدونِ سه‌گانه؛ انریکه باید بماند

لی رودن - ESPNیکی از دلایلی که لوئیس انریکه هنوز درباره آینده اش در بارسلونا به شکل واضح و قطعی حرف نزده این است که او وضعیت این باشگاه را به خوبی میداند. انریکه که هم در نقش بازیکن، هم مربی آکادمی و هم مربی تیم اول سالیانی است زندگی اش به بارسلونا گره خورده میداند که چطور در نوکمپ یک روزه همه چیز ممکن است از مثبت به منفی برسد.
با اینکه انریکه در آستانه کسب یه سه گانه است، اما هنوز قصد ندارد آینده بلندمدتش در نوکمپ را تایید کند. دلیلش روشن است. اگر بارسا سه گانه را ببرد هر کدام از کاندیداها که انتخاب شوند امکان ندارد مربی ای که هرچه جام بوده را برده اخراج کنند. اما اگر تیم انریکه در این مقطع حیاتی فصل بلغزد هیچ کدام از کاندیداها خودشان را با یک بازنده در یک جبه قرار نخواهند داد و انریکه بدل به گوشت قربانی میشود. 
اما فارغ از هر نتیجه ای که در پایان این فصل برای بارسلونا به دست بیاید، منطقی ترین کار حفظ انریکه است. اگر باشگاه در تابستان تصمیم قطع همکاری با او را بگیرد به این معناست که برای چهارمین سال متوالی بارسا مجبور است مربی خودش را عوض کند. یک مربی جدید یعنی یک تیم جدید. دوباره بازیکنانی وارد میشوند و بازیکنانی خارج و تا تیم بخواهد با فلسفه مربی جدید اخت بگیرد کلی زمان صرف میشود. برای همین رئیس حال حاضر و جانشینش در آینده باید به انریکه این حس اعتماد را بدهند که جایگاهش محفوظ است، تحت هر شرایطی.
یادمان باشد که بارسا در بهترین و باشکوه ترین مقطع تاریخی اش، یعنی 2003 تا 2012، که همراه بود با 5 قهرمانی لیگ و 3 چمپیونز لیگ، فقط دوتا مربی داشت و این پروسه هم زمان برد تا به نتیجه برسد. فرانک رایکارد در اولین فصل حضورش در نوکمپ هیچ جامی نبرد. گاهی اوقات سرمایه گذاری بلندمدت بهترین گزینه است. 
     
آی اسپورت
2015-05-01 12:25:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر