فهرست
پنج مربی در آستانه محرومیت کمیته اخلاق!
پنج مربی در آستانه محرومیت کمیته اخلاق!

پنج مربی در آستانه محرومیت کمیته اخلاق!

آی‌اسپورت- در یکی، ۲ روز گذشته خبرهای عجیبی در مورد محرومیت مادام‌العمر فرهاد کاظمی سرمربی تیم لیگ یکی بادران در کانال‌های تلگرامی و صفحات اینستاگرام منتشر شده.  گفته می‌شود دلیل این محرومیت متفاوت با قبل است و از سوی کمیته اخلاق هم در نظر گرفته شده. این در حالی است که نه حکمی به دست فرهاد کاظمی رسیده و نه به باشگاه بادران. همین مسأله هم باعث شد وکیل فرهاد کاظمی خیلی زود واکنش نشان دهد و از شکایت صحبت کند: «دو صفحه شخصی در اینستاگرام و دو کانال تلگرامی از محرومیت کاظمی خبر داده‌اند که ما این موضوع را از طریق حقوقی پیگیری کرده و اطلاعات لازم در خصوص هویت و نحوه فعالیت این افراد را به دست آورده‌ایم. جالب اینجا است که آنها در رسانه خاصی فعالیت ندارند و از چند سایت معتبر در این زمینه سوءاستفاده کرده‌اند. شکایت رسمی از این افراد انجام شد.» 
 
در ادامه هم باشگاه بادران که امید زیادی به لیگ برتری شدن تیم‌شان با سرمربیگری فرهاد کاظمی دارد، وارد عمل شد و به حمایت از این سرمربی باتجربه پرداخت: «ما توجهی به شایعات و اخبار غیررسمی نداریم. در حال حاضر فرهاد کاظمی سرمربی ما است و مورد حمایت باشگاه قرار دارد. بخش حقوقی باشگاه از سه‌شنبه گذشته در مورد برخورد با برخی حاشیه‌سازان اقدامات لازم را انجام داده و به طور حتم از برخی افراد شکایت‌ خواهیم کرد. تا به امروز هم خبری در خصوص محرومیت سرمربی تیم به ما اعلام نشده و فرهاد کاظمی همچنان هدایت بادران را بر عهده دارد.» 
 
با این شرایط، به نظر می‌رسید بحث محرومیت منتفی است و فقط در حد شایعه بوده اما ظاهراً اینچنین نیست. البته مشخص نیست آن مربی لیگ یکی که سایت‌های مختلف از آن یاد می‌کردند و معتقد بودند مادام‌العمر محروم خواهد شد، فرهاد کاظمی باشد اما گفته می‌شود گویا چند مربی قرار است به زودی از سوی کمیته اخلاق محروم شوند. نکته جالب این است که در بین این مربیان که ظاهراً تعدادشان به ۵ نفر می‌رسد ۲ مربی در لیگ برتر حضور دارند و دیگر مربیان در لیگ‌های یک و حتی ۲ مشغول به کار هستند. هم مربیان باتجربه حضور دارند و هم جوان‌ها. البته نه جوان‌هایی که یکی، ۲ فصل اخیر سرمربی شده‌اند، بلکه مربیان جوانی که حتی سرمربیگری در لیگ برتر را حتی در مقطعی کوتاه، تجربه کردند. 
 

به هر حال دلیل این محرومیت هم این بار نه بحث دلالی است و نه پول گرفتن از بازیکن برای آمدن به تیم‌هایشان. ظاهراً این بار کمیته اخلاق معتقد است این ۵ مربی در رقم خوردن برخی نتایج به صورت غیرقانونی نقش داشتند و به اصطلاح با زد و بند به دنبال تغییر نتیجه بودند. به خاطر بحث‌های پیش آمده چند بار با کمیته اخلاق تماس گرفتیم اما فعلاً کسی پاسخگو نبود و هیچ واکنشی هم به شایعه‌های پیش آمده نداشتند که باید دید این سکوت آنها به نشانه تأیید است و اینکه پیگیر هستند که ببینند خبر از کجا به بیرون درز کرده یا اینکه خبری نیست و برایشان اهمیتی ندارد که آن را تکذیب کنند. 

 
در هر صورت شایعه‌های پیش آمده، حالا بدون شک مربیان زیادی را دچار استرس کرده که باید دید در نهایت بحث محرومیت واقعیت دارد یا نه و آیا برای همه این مربیان، چنین محرومیت سختگیرانه‌ای در نظر گرفته می‌شود یا اینکه بستگی به سابقه آنها دارد چون پیش از این، سال‌ها قبل مربیان زیادی به خاطر تخلفات اخلاقی از جمله دلالی و پول گرفتن از بازیکنان برای آوردن به تیم‌هایشان و مسائل اینچنینی از سوی کمیته اخلاق وقت محروم شدند که باید دید از بین این مربیان نفراتی هستند که باز هم تخلفی انجام داده باشند یا نه و آیا محرومیت آنها سنگین‌تر خواهد بود یا مثل قبل فقط به لیگ دسته پایین‌تر خواهند رفت.

 

۲    
آی اسپورت
2020-11-12 08:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر