فهرست
بی سلیقگی شبکه‌سه برای پخش زنده بازی کم اهمیت؛ حساسیت، قربانیِ رنگ!
بی سلیقگی شبکه‌سه برای پخش زنده بازی کم اهمیت؛ حساسیت، قربانیِ رنگ!

بی سلیقگی شبکه‌سه برای پخش زنده بازی کم اهمیت؛ حساسیت، قربانیِ رنگ!

آی اسپورت- درست از همان زمانی که مقرر شد همه مسابقه های سه هفته پایانی لیگ برتر به صورت همزمان برگزار شوند، نوع چینش بازی ها در آنتن زنده صداوسیما، یک موضوع چالشی و مهم به نظر می رسید. اگر همانند سال های دور، سرخابی های تهران تا هفته های پایانی مدعی جدی قهرمانی بودند، پخش بازی آن ها و ارجح دانستن این بازی ها بر مسابقه های دیگر، منطقی به نظر می رسید. رسانه ملی اما در شرایطی مسابقه آن ها را ترجیح داد که رقابت قهرمانی، جایی دورتر از تهران دنبال می شود.

شبکه سوم سیما به عنوان مهم ترین شبکه پخش رقابت های فوتبال، امروز مسابقه نه چندان پراهمیت پرسپولیس و پیکان را روی آنتن می برد. مسابقه ای که حتی برای خود پرسپولیسی ها نیز با توجه به شرایط جدول حساسیت خاصی ندارد. شبکه ورزش نیز مسابقه استقلال و صبا در قم را پخش خواهد کرد و شبکه شما، دیدار تراکتورسازی را در کنداکتور خواهد داشت. این، یعنی خبری از پخش دیدارهای حساس نفت-پدیده و اس.خوزستان-سپاهان در رسانه های سراسری نخواهد بود. مسابقه هایی که تاثیر بسزایی در روند مشخص شدن قهرمان رقابت های لیگ برتر خواهند داشت.

پرسپولیس و استقلال، هنوز هم محبوب ترین تیم های فوتبال ایران به شمار می روند. به طور معمول عجیب نیست که تیم های پرهوادار فوتبال ایران، اولویت پخش مسابقه ها را به خودشان اختصاص بدهند اما به نظر می رسد در این چند هفته پایانی، علاقه مندان به فوتبال در ایران ترجیح می دادند مسابقه های حساس تر و کلیدی تری را به صورت زنده تماشا کنند. برای اولین بار در تاریخ 14 ساله لیگ، قرمزها و آبی های تهران در فاصله 3 هفته به پایان رقابت ها به صورت همزمان شانس قهرمانی ندارند و شاید این موضوع، می توانست موجب شود برای اولین بار در این 14 سال، تلویزیون فرصت جدی دیده شدن را حداقل برای یک هفته به مدعیان غیرسرخابی بدهد. آن ها اما همان رویه سابق را در پیش گرفته اند. رویه ای برای ارج نهادن به چهره های رنگی و صداهای بلند.

     
آی اسپورت
2015-05-01 16:31:16
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر