فهرست
استقلال خوزستان 1-3 سپاهان/ از اصفهان بوی جام می‌آید
استقلال خوزستان 1-3 سپاهان/ از اصفهان بوی جام می‌آید

استقلال خوزستان 1-3 سپاهان/ از اصفهان بوی جام می‌آید

آی اسپورت-

استقلال خوزستان 1 سپاهان اصفهان 3

گل‌ها: مهدی مومنی (70) برای استقلال- محرم نویدکیا (4) و لوسیانو پریرا (63 و 90) برای سپاهان

 

هفته بیست و هشتم لیگ برتر، ساعت 18 ورزشگاه غدیر اهواز، تماشاچی: 200 نفر

داور: موعود بنیادی فر

اخطار: دورقی (12)، مجید حیدری (87) از استقلال خوزستان

 

استقلال خوزستان: سومایلا دیاکیته ـ محسن بیات، موسی کولی بالی، محمد طیبی، میثم مجیدی ـ مجید حیدری، میثم دورقی، میثم بائو، روح الله سیف الهی(77 یزدان عباسیان)، مهدی مومنی، مهدی سیدصالحی(کاپیتان)

سرمربی: عبدالله ویسی

 

سپاهان اصفهان: شهاب گردان (46 رحمان احمدی) ـ وریا غفوری، عبدالله کرمی، هادی عقیلی(کاپیتان)، احسان حاج‌صفی ـ فوزیل موسایف، رسول نویدکیا، محرم نویدکیا (58 پاپی)، محمدرضا خلعتبری، لوسیانو پریرا، مهدی شریفی(81 پسوس)

سرمربی: حسین فرکی

 

شرح گل‌ها:

0 ـ 1 (سپاهان): نفوذ وریا غفوری از جناح راست و پاس او داخل محوطه جریمه استقلال‌خوزستان با ضربه هوشمندانه محرم نویدکیا تبدیل به گل اول سپاهان شد.

2 ـ 0 (سپاهان): لوسیانو پریرا در چهارمین بازی متوالی برای سپاهان موفق به گلزنی شد او این بار در دقیقه 63 بازی روی همکاری با حسین پاپی و سانتر او با ضربه سر از فاصله نزدیک گل دوم سپاهان در بازی خارج از خانه را به ثمر رساند.

2 ـ 1 (استقلال‌خوزستان): دقیقه 71 مهدی مومنی توپ را از وسط زمین گرفت و خودش حرکت کرد و از پشت هجده قدم با شوتی محکم توپ را به زیبایی وارد دروازه سپاهان کرد.

1 ـ 3 (سپاهان): لوسیانو پریرا دومین گل خود را هم به ثمر رساند. شروع مجدد رحمان احمدی در دقیقه 90 به خلعتبری رسید و او با یک پاس خوب پریرا را صاحب توپ کرد و بغل پای این بازیکن کار استقلال‌خوزستان را در اهواز تمام کرد.

 

دقایق حساس:

دقیقه 16: مهدی مومنی که از سمت راست حرکت کرده بود، توانست بعد از یک دریبل عبدالله کرمی را با یک حرکت زیبا پشت سر بگذارد اما ضربه او به توپ را گردان به کرنر فرستاد.

دقیقه 17: کرنر روح الله سیف‌اللهی روی سر میثم مجیدی نشست اما این مدافع نتوانست از فرصتی که نصیبش شد، به خوبی استفاده کند.

دقیقه 18: حرکت دوباره سپاهانی ها از سمت راست و پاس وریا غفوری به شریفی رسید اما ضربه مهاجم سپاهان با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 56: شوت از راه دور مجید حیدری با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 79: حرکت زیبای عباسیان از سمت راست و پاس او در محوطه جریمه درحالی که تنها به یک ضربه نیاز داشت از کنار سیدصالحی و بائو گذشت.

دقیقه 83: شوت موسی کولیبالی با اختلاف کمی از بالای دروازه بیرون رفت.

 

اتفاقات حاشیه‌ای:

* در حالی که استقلال‌خوزستان به امتیازات این بازی برای بقا در لیگ نیاز دارد، تنها 100 هوادار اهوازی به ورزشگاه آمده اند. جالب اینکه تعداد هواداران این تیم با تعداد طرفداران سپاهان برابری می‌ کند که طرفداران اصفهانی با هفت دستگاه اتوبوس راهی اهواز شدند.

* سپاهان پس از کسب 3 پیروزی متوالی با ترکیبی تهاجمی برای کسب هر سه امتیاز به میدان آمده است.

* سپاهان برای اولین بار از حضور برادران نویدکیا (محرم و رسول) توامان بهره می‌ برد.

* سیدمهدی سیدصالحی مهاجم باتجربه استقلال‌خوزستان با بازوبند کاپیتانی مقابل تیم سابقش قرار گرفته است.

* 4 بازیکن خارجی در ترکیب دو تیم حاضرند و دو بازیکن مالیایی اکثریت خارجی‌های زمین را تشکیل می‌‌دهند.

*به دلیل مصدومیت شهاب گردان دروازه بان سپاهان در نیمه اول فرکی مجبور شد یک تعویض اجباری انجام دهد و در نیمه دوم از رحمان احمدی درون دروازه استفاده کرد.

*سپاهانی ها در نیمه دوم با سه، چهار دقیقه تاخیر وارد زمین شدند.

* شهاب گردان که پس از اتمام نیمه اول تعویض شد و روی نیمکت نشسته است، در دقیقه 73 از داور بازی کارت زرد دریافت کرد.

     
آی اسپورت
2015-05-01 19:15:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر