فهرست
گزارش روز: نه امتیاز تا خوشبختی همیلتون
گزارش روز: نه امتیاز تا خوشبختی همیلتون

گزارش روز: نه امتیاز تا خوشبختی همیلتون

آی‌اسپورت- هفدهمین مرحله گرندپری از رقابت‌های این فصل فرمول یک در شرایطی در تکزاس و در پیست اوستین آمریکا به پایان رسید که لوئیس همیلتون بریتانیایی به عنوان نفر اول از خط پایان گذشت و جام قهرمانی این مرحله از گرندپری‌ها را به خودش اختصاص داد. البته همیلتون چندان هم راحت به عنوان نفر اولی نرسید چون در همان 6 دور نخست مسابقه بود که سباستین فتل، راننده تیم فراری و نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده همیلتون در جدول رده‌بندی کلی، پیش افتاد و به نظر هم نمی‌رسید که همیلتون شانسی برای رسیدن به فتل داشته باشد. البته لوئیس که تا اینجا 3 عنوان قهرمانی دنیا در کارنامه دارد منتظر ماند سر وقت ضربه نهایی را به راننده فراری بزند‌؛ او به جای اینکه سه بار در ایستگاه بماند و اتومبیلش را سرویس کند دوبار متوقف شد و از این طریق توانست سباستین فتل و تیم فراری را پشت‌سر بگذارد‌؛ حاصل آن شد که در نهایت 10 ثانیه هم زودتر از فتل از خط پایان گذشت و اول شد. همیلتون انگلیسی که پیش‌تر هم نشان داده بود راه برنده شدن در اوستین را به خوبی بلد است در مجموع 6 دوره‌ای که این گرندپری برگزاری می‌شود برای پنجمین بار به عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها رسید.

اگر فتل دوم نمی‌شد... 

داستان اول شدن همیلتون در پیست اوستین می‌توانست تکلیف این دوره از رقابت‌های فرمول یک را مشخص کند چون او اگر می‌توانست اول شود و فتل به رتبه‌ای کمتر از سومی می‌رسید آن وقت همیلتون برای چهارمین بار در تاریخ قهرمان رقابت‌های فرمول یک دنیا می‌شد. با این حال دوم شدن سباستین فتل در این گرندپری معادلات را به هم زد هرچند که در اصل داستان تغییر زیادی به وجود نیاورده است چون همیلتون همین یک‌شنبه آینده می‌تواند در رقابت‌های گرندپری مکزیک قهرمانی‌‌اش را قطعی کند. فعلاً فاصله این دو 66 امتیاز است و لوئیس تنها به 9 امتیاز دیگر نیاز دارد تا قهرمانی‌‌اش در این فصل را مسجل کند‌؛ هرچند که خودش هنوز علاقه‌ای ندارد درباره قهرمانی صحبت کند. او در کنفرانس خبری بعد از گرندپری آمریکا گفت: «واقعاً به قهرمانی فکر نمی‌کنم. در حال حاضر تمرکزم را روی این گذاشته‌ام که مرحله به مرحله اول شوم و از رانندگی لذت ببرم. می‌خواهم تمام تلاشم را کنم و هنوزم که هنوز پیشرفت کنم. این روزها از تجربه‌ای که در طول سال‌ها به دست‌آورده‌ام نهایت استفاده را می‌برم. راستش اگر تغییراتی که حاصل تجربه‌ام بود را در همین مسابقه اخیر به کار نمی‌بردم شاید اول نمی‌شدم. خب هنوز سه گرندپری دیگر تا پایان این فصل باقی مانده، معنی‌‌اش این است که سه مسابقه دیگر را می‌شود برنده شد. تا زمانی که قهرمانی مسجل نشده، هر اتفاقی ممکن است بیفتد».

مرسدس قهرمان شد

درست است که قهرمانی لوئیس همیلتون در جدول راننده‌ها به هفته آینده موکول شده ولی همین حالا با همین اول شدن لوئیس، تیم مرسدس بنز برای چهارمین بار پیاپی به عنوان قهرمانی تیمی رسید. مرسدس با 35 امتیازی که در این رقابت آخر به دست آورد در مجموع 575 امتیازی شد و 147 امتیاز از فراری جلو افتاد. حالا اگر فراری هر سه مسابقه آخر را هم ببرد باز بیشتر از 127 امتیاز به دست نمی‌آورد.

 سجاد فیروزی، خبرورزشی

۲ ۱  
آی اسپورت
2017-10-24 15:11:00
نظر دهید

۱ نظر
موراتا
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۰۸
حیف که فتل راننده ی مرسدس نیست اگر بود الان نتیجه چیز دیگه ای بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر