فهرست
لطفا ما را «بینندگان عزیز» خطاب نکنید
لطفا ما را «بینندگان عزیز» خطاب نکنید

لطفا ما را «بینندگان عزیز» خطاب نکنید

آی اسپورت - گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من

                    آنچه البته به جائی نرسد فریاد است (یغمای جندقی)

بی‌گمان این بیت مصداق کاملی از درد دل‌های مردم است. ما در سرزمین بی‌عیبان هستیم! و این خودخواهی ما را تا بی‎‌انتهای پوچی برده است. دستگاه اداره تلویزیون که حتی دانشگاه خطابش می‌کنند نمونه‌ای از این حکایت است. مجری برنامه حاضر می‌شود و پس از ذکر خدای با این عبارت ما را خطاب قرار می‌دهد: «بینندگان عزیز». اما این بینندگان عزیز چه کسانی هستند؟

این بیننده عزیز همان است که برای دیدن یک برنامه باید زجرش دهند! نخست با مجریانی که آن‌قدر در کار خود ضعف دارند که باید بیننده را از هر چه عزیز بودن است پشیمان کند. از مجریان برنامه اجتماعی و آن حکایت سوئیسی و تغییر لباس نمی‌گویم. از مجریان ورزشی سخن دارم (شکرگزارم که جز مسابقات ورزشی میزبان هیچ برنامه‌ای از  تلویزیون نیستم.) مجریانی که گزارشگری را با میدان تره‌بار اشتباه گرفتند و فریادهای بی‌موردشان تمامی ندارد. از مجریانی که خود را در حد گواردیولا می‌دانند و مدعی هستند که آنها پول مفت برای کارهای خودشان می‎‌گیرند و از یاد می‎برند که خودشان هم مفت در کارشان گران هستند. مجریانی که خود فقط حرف (از نوع بی‎مورد) می‎زنند و مجالی برای پاسخ به سوالات اکثرا بی‎معنایش نمی‌دهند.

از تلویزیون صحبت می‌کنم که برای سانسور مسابقات پخش مستقیم، دارالمجانینی تدارک می‌بیند و دست به دعا می‌شوند که مجری خارجی در اقلیم دیگر برای ما لباس مناسبی به تن کند! البته اگر تصاویر به موقع به دست‌شان برسد و پیشکش به اپلیکیشن‌ها نکنند. از تلویزیونی صحبت می‌کنم که آدم‌های اضافی چون رضا جاودانی را سالهاست به مردم تحمیل کرده و کسی نمی‌داند غیبت او با حضورش چه تفاوتی دارد.

و حالا از تلویزیونی صحبت می‌کنیم که بسیار راحت کارشناسانی را دعوت می‌کند و نه تنها به آنها فرصت نمی‌دهد (که البته باید از این بابت در بسیاری از مواقع از آنها تشکر کنیم که شنیدن مباحث بی‌فایده را محدود می‌کند)، بلکه دقایقی از نیمه دوم را هم نشان نمی‌دهد چون فلان آقا باید بیاید از اپلیکیشن و جایزه‌ای مرتب بگوید و تکرار کند؛ چون همان تکراری‌هایی که برای سامانه‌ها و اسپانسرهایی می‌آمدند. قرار بود ورزشگاه و باشگاه برای‌مان بسازند اما سرانجام به همت روسای ژن برتری‌شان رفتند. آگهی‌هاسی که به بهانه ورزش جیب تلویزیون را پر پول می‌کنند و نمدی برای کلاه ورزش ندارند.

۶۲ ۱۰  
آی اسپورت
2018-03-14 19:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
تراكتور
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۲۲
بازيكن تراكتور را دعوت مي كنند تا كارشناسي بازي تيم قبلي اش را بكند انگار هر بازيكني تيم اش را عوض كند كارشناس هم مي شوداين مجريان و كارشناسان خودشان نياز به كارشناس دارن
محسن
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۳۷
آفرین
۷
آنتی شومن
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۳۱
تو این فوتبال چند تا اسم هست که مثل ویروس رو مغز ما هست و پاک نمیشه.خیابانی.علیفر.مایلی کهن.درخشان.روشن.و...
محسن
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۵۹
همه جای دنیا شبکه های تلویزیونی از لحظه خروج بازیکنها از رختکن و خیلی شبکه ها حتی از لحظه ورود اتوبوس تیمها به ورزشگاه تصاویر رو بصورت زنده نشون میدن
اونوقت ما باید همه بازیهارو از دقیقه سوم و چهارم به بعد اونهم با کلی سانسور و پخش صحنه های آهسته تکراری تو طول بازی و همراه با چرندیات گزارشگرها ببینیم و حسرت داشتن ساده ترین چیزهارو بخوریم
حتی چیز ساده ای مثل دیدن یه مسابقه فوتبال تیمهای وطنی
عمر آسوده بخواب که بغداد بیدار است
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۱۹
دمتگرم .حرف دل همه مردم بود
۹ ۱
محسن
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۵۳
ننگ ما ننگ ما صدا و سیمای ما
داود
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۲۶
کارشناساشون به درد لای جرز میخورن بجز محصص و حاج رضایی
۹
ميلاد
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۰۰:۲۳
جاوداني انقدر هم بد نيست. ما در مجموع همون عادل و حسيني رو داريم. البته بازيهاي چنپيونزليگ كارشناس بهتري داره. مرزبان خيلي بهتره تا امثال دكتر بيژي و دوستان. ميشه از يكي مثل هاشميان دعوت بشه كه مدرك پرولايسنس داره. مشكل صدا سيما اينه كه ميخواد پول دربياره از ورزش ولي حاضر نيست حتي يك قرون خرج برنامه بكنه. اكثر مديران فعلي ما در رژيم گذشته شاگرد نونوا بودن كه يك شبه شدن مدير عامل و مجري. اگر قبل مرحوم بهمنش بود الان عليفر و خياباني تشريف دارن. حكايت معتبر شدن گدا. شما لباس عادل رو با خياباني مقايسه كنيد . يكي برند خوب و معتبر يكي از ديوار مهرباني.
قارتال
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۰۴:۴۰
حرف دل مارو رو زدی دوست عزیز.
۴
علی زارع
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۳۹
حق با شماست سطح این برنامه ها خیلی پایینه
ولی برید به نظرسنجی تلگرام کانال فوتبال برتر نگاه کنید
65 درصد مردم ایران معتقدند جواد خیابانی عالی بوده.
آمار بسیار دردناکیه
ولی سطح مردم ایران همینه.
مردمی که شاید دوباره روزی احمدی نژاد رو رییس جمهور کنند.
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر