فهرست
یک مربی پرواز نمی‌کند، سکوی پرش می‌سازد
یک مربی پرواز نمی‌کند، سکوی پرش می‌سازد

یک مربی پرواز نمی‌کند، سکوی پرش می‌سازد

آی‌اسپورت- از همان روزهایی که عکس کی‌روش روی بیلبوردهای اتوبان های پرتردد تهران در کنار جمله مبهم "مربی ، سفیر شد" به چشم می‌خورد ، می‌توان حدس زد که پای کاری بزرگ در میان است، کی‌روش به دفعات ثابت کرده که مرد انجام کار های کوچک نیست. گمانه‌زنی‌ها باعث شلوغ شدن بزرگراه سرگیجه شده بود. گمانه‌زنی از اینکه بیلبوردها متعلق به شهرداری تهران و در راستای تقدیر از کی‌روش است یا پس از ملاقات کی‌روش و گلزار احتمال حضور این دو در تبلیغ یک پروژه داده شد. بررسی احتمالات در بزرگراه سرگیجه ما را به اسم دیگری رساند، بانک سامان.

کی‌زوش پیش از این وقتی در انگلیس، اسپانیا، آفریقای جنوبی، مشغول بود درگیر پروژه های تبلیغاتی نمی‌شد اما در هفتمین سال حضورش در ایران پیشنهاد بانک سامان را پذیرفته. کی‌روش به عنوان سفیر بین المللی این بانک انتخاب شده. او که به نوبه خود فردی مشهور و باوجاهت بین المللی است و به دلیل پروژه های خیریه و برنامه‌هایی که برای حفظ محیط زیست دارد، از محبوبیت زیادی در دنیا برخوردار شده است. در واقع کار کیروش این است که به عنوان حامی این برند در همایش های داخلی و خارجی شرکت خواهد کرد تا معرّفی معتبر برای آن برند باشد. او قرار است طی ماه های آینده میهمان ویژه افتتاح نمایندگی این بانک در ایتالیا باشد.

از روز ورود کی‌روش در ایران یکی از اهداف فدراسیون استفاده از تجربیات او و به اشتراک گذاشتن تجربیاتش با مربیان داخلی عنوان شد، چیزی که فدراسیون فوتبال پس از هفت سال موفق به انجام آن نشده ولی بانک سامان در مدت زمان کوتاهی موفق شده تجربیات او را در حوزه رهبری سرمایه انسانی به کارکنانش به طور مستقیم انتقال دهد، پنج بهمن سخنرانی اول در تهران و نوزدهم بهمن در مشهد.

کی‌روش در حالی به مشهد سفر کرده که یکی از دلایلی که او به طور مستقیم بازیهای لیگ در شهرستانها را نمی‌بیند ترس او از پروازهای داخلی عنوان شده بود و حتی گفته شده که هواپیمایی آسمان هم برای از بین بردن ترس او کاپیتان هوشنگ شهبازی که همه او را با پرواز شماره 743 ایران ایر به یاد می‌آورند را به عنوان خلبان ویژه پرواز های تیم ملی انتخاب کند. اما پرواز کیروش به شیراز و تبریز و مشهد فرضیه ترس از پرواز را به طور کلی باطل می‌کند.

انجام کارهای تبلیغاتی برای مربیان و بازیکنان در سرتاسر دنیا امری مرسوم است و در این مورد نمی‌توان ایرادی به کی‌روش گرفت ، اما ایرادات و بی نهایت سوال می‌توان از فدراسیون فوتبال پرسید که مهم ترین آنها مفاد قرارداد امضا شده بین فدراسیون فوتبال و کی‌روش است. آیا حالا که عیان شده فدراسیون فوتبال در مدیریت ضعف دارد و کی‌روش هم تجربیاتش را در اختیار اعضای بانک سامان قرار می‌دهد‌، چرا از تجربیات کی‌روش در حوزه مدیریت فوتبال و تربیت سرمربیان و مربیان داخلی استفاده نمی‌شود؟ آیا موقع بستن قراردادی سنگین با کی‌روش به چنین نکاتی فکر شده و آیا این موارد در قرارداد او ذکر شده؟

شاید هیچگاه پاسخ روشنی به این سوالات و بی نهایت سوال دیگر از جمله سوالاتی که علی کریمی برای شنیدن پاسخ آنها حاضر است سرمربی گری سپید رود رشت را رها کند و همچنان در کانال تلگرامی اش به افشاگری بپردازد داده نشود ، سوالاتی که پاسخ‌شان در کمدهای جادویی فدراسیون فوتبال حبس شده، سوالاتی که پاسخشان می‌تواند سکوی پرش ما به سمت حرفه‌ای شدن آن هم به شکل واقعی اش باشد.

۱۸ ۷  
آی اسپورت
2018-02-11 14:03:00
نظر دهید

۷ نظر
کی روش امیر کبر
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۲۵
واقعا خدمات کی روش کبیر به ایران کمتر از امیر کبیر نیست. و مثل امیر کبیر درباریان و مفت خواران شدن مخالفش
محمد
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۰۴
نظر شما...یعنی به هرطریقی باند فردوسی پور می خواهند کیروش رو در ایران نگه دارند.چون می دانند. پیمانه شان پر شده و کلکشان کنده است.
reza
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۳۳
در طی‌ این ۷ سال این آقا حاضر نشد تجربیتشو در اختیار مربیان ایرانی‌ بذاره ، هایا به کاپیتان خودش نکونام رحم نکرد یا علی‌ کریمی‌ !! تجربیات چیشو به بانک سامان می‌خواد انتقال بده؟ شارلاتان بازی
ویلی
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۲۶
شما جای کیروش باشی میبینی ممکلت طرف قراردادت شیرتوشیره و کوتوله هایی مثل تاج و کفاشیان و ساکت رییستن چقدر به خودت زحمت میدی؟! رزومش که به قدر کافی پُره و پول خوبم داره میگیره دیگه چرا خودشو اذیت کنه؟! البته جام جهانی که معیار نیست اگه کیروش واسه جام ملتها نمونه پروژش نیمه تمومه، یه فینال آسیا بدهکار ایرانه.....
محمد
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۰۷
نظر شما...مسئله شفاف است. متاسفانه آقای فردوسی پور و باندش در روزنامه ها و سایت های زرد دنبال زهرچشم گرفثن از همه و اداره جریان فوتبال کشور هستند. تمدید قرارداد ترکمنچای با کیروش و حربه عدم دعوت بازیکنانی که به آنها باج نمی دهند. همراه با استفاده از سوء مدیریت فدراسیون و مدیریت باشگاهها این باند مافیایی را قدرتمند کرده.مجبور کردن بازیکنان به ترک پرسپولیس و استقلال و حاشیه سازی. جنجال آفرینی و رودررو قراردادن طرفداران این تیم ها در این راستا است.
ویلی
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۴۹
"محمد" شما برای ادعاها مستنداتی دارید یا یه کلاغ چهل کلاغه؟!حکایت اتهام مافیای شرط بندی نباشه که مرغ پخته رو به خنده مینداخت....
۹
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۳۵
"سوالاتی که علی کریمی برای شنیدن پاسخ آنها حاضر است سرمربی گری سپید رود رشت را رها کند !!!!"

البته که سپید رود برای بقا رو به علی کریمی نیاورده با این استدلال شما!!!
ربطی هم به نتایج بدست آمده نداره!!!!

ولی اینکه چرا فوتبال ما از تجربیات کی روش استفاده نمی کند ؛ یک مثال ساده می زنم :

برانکو الان در جایگاهی قرار دارد که تا مدتها کسی قادر به دستیابی به این جایگاه نیست ، علم فوتبال و بدن سازی اش را همه دارند می بینند ، اما آیا تا بحال دیده اید جوانی یا میانسالی به قصد آموختن و حتی دیدن شیوه ی کار ایشون به سر تمرین تیم پرسپولیس برود ، حداقل از بازیکنان چندسال قبل این باشگاه آیا کسی راغب به آموختن از ایشون بود؟
برانکو هم اخلاق دارد و هم عاشق یاد دادن اما دریغ از یک نفر که بخواهد برود سرتمرین تا فقط نگاه کند.
مگر در گذشته آقایون برای دیدن تمرین فلان باشگاه خارجی نمی رفتند پشت فنس های آن باشگاه در آن کشور؟
مشکل از عدم تعامل ماست ، ما کار تیمی نمی کنیم ، عارمون می آید که با تریلی ناممان را بکشند اما برای آموختن شاگردی کنیم .
ما را مادرزاد برای سر مربیگری آفریدند!!!!!
من اگر عاشق آموختن بودم دقیقه ای از تمرینات پرسپولیس را از دست نمی دادم.
دست کم معنی سرمربی در تمرین یک تیم را می فهمیدم که هیج ربطی به بیزینس و کارهای جنبی ندارد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر